Dammers van PWG verspelen koppositie Vaissaire vaart zijn eigen koers bij Smerdiek ZEELAND 13 We hebben een groepsapp. Ik kijk er wel op, maar trek me er niets van aan kig is snel daarna besloten dat ik alsnog mocht komen en dat ze ak koord gingen met mijn reis." Zijn vriendin was dat al eerder. „Zij zei: 'Zolang het niet ten kos te gaat van onze vakantie samen, vind ik het best'. Met haar trek ik nog een tijdje met een camper door Australië. Dus ik denk dat wij een erg mooie vakantie sa men hebben dit jaar. Al die tijd daarvoor ga ik backpacken in Thailand en Maleisië. Genieten en nieuwe mensen ontmoeten." Van den Dries zal zich in Thai land wel aan moeten passen aan de sfeer die daar hangt sinds het overlijden van de haast heilig ver klaarde koning Bhumibol (88). „Er is geen negatief reisadvies, maar er wordt toeristen wel gead viseerd niet al te uitbundig te zijn. Ik begreep dat ze niet al te veel alcohol meer schenken, dus dat moet wel lukken. Ik ga m'n gemak maar houden." Een verhaal, zoals dat van Uma- porn Sarasat, schrikt Van den Dries niet af. Zij liet zich op de sociale media kritisch uit over het koningshuis, werd gearres teerd en - terwijl ze wist dat ze vervolgd zou worden voor majes teitsschennis - gedwongen voor het oog van een grote menigte haar excuses te maken door te knielen voor een portret van Bhu mibol. Van den Dries: „Als de sfeer echt niet goed is, vertrek ik gewoon. Ik hoef me niet vast te houden aan een strakke plan ning." Kloetinge kan hem eind de cember terug verwachten in Zee land. „Op de dag voor de eerste kerstdag ben ik terug in Neder land", nam Van den Dries ten slotte zijn planning door. „Ik ga de komende tijd genieten en train na mijn terugkomst nog wat bij voor mezelf. Ik pik daarna zo snel mogelijk weer wat groeps trainingen mee, maak wat minu ten in een oefenwedstrijd en dan ben ik wel weer wedstrijdfit, hoor." PWG 's-Gravenpolder hield in Lei den dankzij Niels Roelofsen en Sa lomon de Jong de twee sterkste spelers van de tegenpartij op een gelijkspel, maar aan de andere bor den ging er te veel mis om aan spraak te kunnen maken op de winst. Aart Walraven boekte in een aanvalspartij weliswaar een goede overwinning, maar aan drie ande re borden ging het verkeerd. Hans Bomgaars verloor door een dam- combinatie, captain Kees Rijk ging onderuit in een hekstelling- partij en Jaap Veerhoek vond in een nadelige stand niet de juiste verdediging. De invallers Jeanine van der Horst en Cor Boot hadden de eindstand nog wat kunnen op fleuren, maar zij misten beiden een goede winstkans. De Middelburgse damclub speel de in Heerhugowaard een prima wedstrijd en won dan ook ver diend van SNA 3, dat enkele ster ke basisspelers miste. Wim Koppe- jan opende de score door een ver rassende damcombinatie en Piet Nieuwenhuijzen vergrootte de marge tot vier punten door een goede zege op het tiende bord. Na een nederlaag van Jan Moens ver grootte Bram Goedhart met zijn eerste zege van het seizoen de voorsprong. De laatste vier par tijen eindigden in een remise. het was Griffith, dit seizoen met vijf goals topscorer van het team, die de doorslag gaf. „Nu ben ik aan de beurt, zei ze." Het eerste jaar bij Smerdiek was geen onverdeeld succes. De ploeg speelde het hele seizoen tegen de gradatie uit de eerste klasse en red de het vege lijf uiteindelijk via de nacompetitie. „Gelukkig maar, an ders zouden er misschien geen spelers meer van buitenaf komen. De club heeft tenslotte een naam opgebouwd." Concurrentie Het bekersucces maakte veel goed. Maar toch, door de smalle selectie was het niet prettig werken voor Vaissaire. „Soms stond ik met zes of zeven meiden op de training, dat schiet niet op." Dit seizoen is alles anders. De trainer heeft een selectie van pak weg zestien jonge vrouwen tot zijn beschikking. „Iedereen voelt de concurrentie. Wie niet traint, weet het nu. We hebben een basis van zeven of acht speelsters. De rest moet vechten voor een plek je-" De meiden komen overal van daan, van Vlissingen en Kloetinge tot Etten-Leur. Geroutineerde krachten van eigen bodem als An ne Hage en Anouk Fase hebben voor het tweede team gekozen. Vaissaire: „Ik had ze er graag bij ge had. Maar in noodgevallen zijn ze beschikbaar." Sportief gezien lijkt er dit sei zoen weinig aan de hand op Haes- tinge. Smerdiek staat stevig in de middenmoot en heeft zelfs de top pers Odysseus'90, Reiger Boys en Klarenbeek nog in zicht. Dochter Griffith is belangrijk voor het team. Natuurlijk is het voor Vais saire bijzonder om met haar te werken. „Ik heb er geen proble men mee en zij ook niet. Nie mand vindt het een punt. Het zou anders zijn als ze slecht zou voet ballen. Dan zou er misschien an ders tegenaan gekeken worden door haar medespeelsters. Maar het team kan niet zonder haar." Ook op organisatorisch gebied heeft Vaissaire zich voor dit sei zoen laten gelden. Op zijn ver zoek wordt er thuis vroeger afge trapt. „Vorig jaar moest het team steeds worden aangevuld met speelsters die bij het tweede al een wedstrijd in de benen had den. Nu is het andersom. En om dat we vroeger klaar zijn, is er meer tijd voor de kantine. Daar door maak je meer deel uit van de vereniging. Meiden die verder weg wonen, kunnen nu ook blij ven hangen." Wim Scherpenisse Vaissaire vaart bij Smerdiek zijn ei gen koers, hoewel technisch mana ger Wim Scherpenisse bekend staat als een man die er graag bo venop zit en moeilijk kan delege ren. De twee mannen staan op goede voet met elkaar. Vaissaire lacht. „We hebben een groepsapp waarin de technische staf ook ideeën over de opstelling en de manier van spelen met elkaar deelt. Ik kijk er wel op, maar trek me er niets van aan." Soms kruipt het bloed waar het niet gaan kan en vraagt Scherpe nisse of hij iets kan doen met de selectie. „Vorige week heeft hij de spitsen nog extra getraind. Dat vind ik prima. Wim is een gouden vent die hier al dertig jaar zit." Ook met de gevoeligheden in het vrouwenvoetbal heeft Vaissai re leren omgaan. „Natuurlijk was het even omschakelen. Jongens kunnen elkaar in de wedstrijd uit schelden en zijn naderhand weer vrienden. Vrouwen zijn mis schien nog wel directer en bij hen blijft het allemaal langer hangen." Martin Vaissaire heeft vertrou wen in het seizoen dat zaterdag wordt vervolgd met een bekerwed strijd tegen de vrouwen van MZC'11. In de competitie is het doel duidelijk. „We willen hoe dan ook de nacompetitie halen." woensdag 19 oktober 2016 het échte avontuur De dammers van PWG 's-Graven- polder verspeelden hun kopposi tie door een 12-8-nederlaag te gen het Leids Damgenootschap. Middelburg herpakte zich na twee zware nederlagen en deed dankzij een 12-8-zege op SNA 3 afstand van de laatste plaats in de eerste klasse B. Daaf Kasse Middelburg Martin Vaissaire

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 62