Trainer u O 12 ZEELANI Van de Wege ook in nieuwe klasse sterk Kerkhove soepel door in Frankrijk Hoondert bungelt nog onderaan VOETBAL THIJS VAN DEN DRIES Zaterdag-eersteklasser Kloetinge moet het tot de start van de tweede competitiehelft stellen zonder Thijs van den Dries. De middenvelder maakt een wereldreis. Autocoureur Peter van de Wege uit Zuiddor- pe is in zijn eerste seizoen in de Supertou ringcars -2000 cc klasse meteen kampioen van Nederland en van Nederland en België samen geworden. De Zeeuws-Vlaming reed twaalf seizoenen in de Supertóoo klasse. Na zijn Nederlandse titel - nu een jaar geleden - maakte hij de switch. Hij ging met zijn 1600 cc de concur rentie aan met coureurs met zwaardere mo toren in hun auto's. Desondanks slaagde hij erin iedereen voor te blijven. „Wat een seizoen, ik heb geen minuut spijt gehad van de overstap", reageerde Van de Wege. „Veel meer strijd, veel meer kansheb bers om te winnen." Tennisster Lesley Kerkhove had gisteren een makkie in de eerste ronde van het 50.000 dollartoernooi van Joue-Les-Tours. De Zierikzeese nummer 287 van de wereld klopte de Roemeense Alexandra Cadantu met 6-1 en 6-3. Kerkhove, die in de Franse stad als vierde geplaatst is, won de eerste vijf games op rij en sloot de partij af met een serie van zes. In de tweede set kwam ze dus eerst met 3-0 achter. De driebanders van tweededivisionist Hoondert/de Waard verloren in eigen huis met 6-2 van medekoploper Peter Schijven Tuinen/De Distel 3. De Zeeuwse equipe staat nu onderaan met één punt uit zes duels. Meestal is Richard de Bruin de pijler waar op Hoondert rust, maar dit keer kon hij geen potten breken. Piet Koek nam diens taak over. De Goesenaar won met 40-27 van Erik Korsmit. Bram de Waard en Frans de Koek verloren kansloos. In de vierde divisie won Treva 2 met 6-2 bij BV De Zwaan. Kopman Raymond Peeters kreeg een oorwassing, maar voor het overi ge was het een goednieuwsshow voor de be zoekers. Koen Pöpsel, Sylvia Eckel en Chris Mijnsbergen wonnen met overtuiging. Bouzambou Night Run Squash Daarnaast was hij ook lekker be zig met de jeugd van Steenbergen, de club waar hij als voetballer met circa twintig seizoenen in de hoofdmacht bij de iconen hoort. Hij kon er de ontwikkeling van zijn zoon Diego op de voet volgen. Natuurlijk voelde hij zich ook aangesproken door het verhaal van Wim Scherpenisse, de tech nisch manager van het vrouwen- voetbalbolwerk in de streek. Maar Thijs van den Dries (27) moest bij het pakken van zijn koffer voor zijn wereld reis rekening hou den met een on verwachtse Thaise dresscode. De middenvelder van Kloetinge be gint namelijk aan zijn rondtrek over de aardkloot in een land dat door de dood van koning Bhumi- bol Adulyadej in diepe rouw is. „Gelukkig heb ik best wat zwarte kleren in mijn kledingkast lig gen", zei hij met een zuinige glim lach na zijn voorlopig laatste wed strijd namens de Bevelandse zater dag-eersteklasser. Die sloot Van den Dries als soli de kracht op het middenveld afge lopen zaterdag af met een veel gul lere glimlach. Kloetinge nam te gen de tot dan ongeslagen koplo per SHO al voor rust een 2-0-voor- sprong, maar zag dat de bezoekers uit Oud-Beijerland tien minuten voor tijd terugkwamen tot 2-2. In de absolute slotfase trok de equipe van trainer Arie van der Zouwen de wedstrijd toch nog naar zich toe, toen invaller Mark Schuit de bal na een knappe indi viduele actie van Tom de Bonte binnentikte: 3-2. „Op het veld gaat het toch wel even door je hoofd", bekende Van den Dries. „Deze eerste periode bij Kloetinge met een gelijkspel af sluiten was niet super geweest. Dat ik midden in het seizoen aan een wereldreis begin, was natuur lijk sowieso al niet ideaal, zeker niet als je net aankomt bij een nieuwe club en je daar je plekje nog moet zien te vinden. Maar als je met een punt afsluit, en je de bal in de tweede helft bijna niet meer krijgt omdat SHO alleen maar voor de lange bal koos, is het toch net nog wat zuurder." Dat Van den Dries half oktober aan een reis langs Thailand, Malei sië en Australië zou beginnen, was afgelopen zomer al bekend. „Het is een idee dat ik, denk ik, al tien jaar heb", vertelde de ex-spe- ler van Luctor'88 en Goes. „Pas dit jaar kon ik het ook echt regelen. Ik kreeg vrij van mijn werkgever, maar dan wel tijdens het voetbal seizoen." Kritisch oog Hij gaf het aan in de eerste ge sprekken met Kloetinge, waar hij „een nieuw avontuur" aan wilde gaan, en daar werd niet te zwaar aan getild. Totdat Kees Zwam- born werd aangesteld als tech nisch manager en hij de afspraken nog eens met een kritisch oog te gen het licht hield. Was het ene avontuur te combineren met dat andere? „Ik begreep dat wel, maar ik had net bij Goes verteld dat ik naar Kloetinge zou gaan. Toen werd me ineens verteld dat ze bij Kloetinge gingen twijfelen. Geluk- Er wordt toeristen geadviseerd niet al te uitbundig te zijn woensdag 19 oktober 2016 RALLYCROSS TENNIS DRIEBANDEN Bij voetbalvereniging Hontenisse in Kloos- terzande is woensdag 26 oktober een Natio nale Keepersdag. Onder leiding van voorma lig profdoelman Harald Wapenaar, die nu keeperstrainer is bij Willem II, is er een dag voor goalies van acht tot achttien jaar. Ook Jorn Brondeel (NAC), Paul van der Helm (For- tunaSittard), Micheal Verrips (Sparta) en Nigel Bertrams (Willem II) zullen aanwezig zijn. l Saïd Bouzam bou uit Vlissin- gen, speler van FT Antwerpen, is weer geselec teerd voor het Nederlands zaal voetbalteam. Dat speelt op 31 oktober en 1 no vember in en te gen Servië. Het zijn vriend schappelijke duels in de aan loop naar de kwalificatiereeks voor het EK van 2018. 3 In Goes is vrijdag voor de derde keerde Night Run. Er zijn rou tes van 5 en 10 ki lometer door de stad. De start is om 20.00 uur op de Grote Markt. De opbrengst gaat naar de stichting Jayden. I Squasher Piëdro Schweertman, af komstig uit Kou- dekerke, speelt deze week voor het eerst in Paki stan. Hij is bij een proftoernooi in Is lamabad als acht ste geplaatst. Vandaag is de eerste ronde. Griffith Vaissaire luistert op het trainingsveld aandachtig naar de aanwijzingen van haar vader Martin, foto chris van klinken/ pix4profs Zijn dochter Griffith trok hem over de streep. Martin Vaissaire moest vorig jaar goed nadenken toen hij als trainer zijn jawoord aan de voetbalsters van Smer- diek gaf. Vaissaire (53) hikte met name tegen de verre uit- wedstijden aan. „Je bent de hele zaterdag van huis." Ben van den Aarssen Sint-Maartensdijk Nu pas begint Mitchell Minnaard Kloetinge —Thijs van den Dries Thijs van den Dries liep al tien jaar rond met het plan voor een wereldreis, foto johan van der heijden a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61