Tekort aan leden dreigt voor volksdansgroep 6 Tekort zien te beperken Werkvoorziening De Zuidhoek zit in zwaar weer. In het zwartste scenario lopen de tekorten op tot 1.1 miljoen. De Zuidhoek in Zierikzee staat voor een flinke uitdaging. Het werkvoorzieningsbedrijf moet zich in een periode van bezuini gingen zien om te vormen van een productiebedrijf naar een mensontwikkelbedrij f. De gemeente maakt zich zor gen, zo valt uit de gemeentebegro ting op te maken. Allereerst is er de rijksoverheid die Schou- wen-Duiveland elk jaar een paar ton kort op de budgetten voor het sociale domein. Verder is er de ge meente zelf die de exploitatiete korten van De Zuidhoek niet meer uit haar reserves mag aanzui veren. Dat betekent dat er vanaf 2018 jaarlijks drie ton uit de 'be staande middelen' moet komen. En tenslotte is er de transformatie zelf. De uitstroom van WSW'ers moet op gang komen. „Bij het opstellen van de begro ting 2017-2020 gaan we ervan uit dat de financiële middelen toerei kend zijn", schrijven ambtenaren in de begroting. Om dan droog te vervolgen: „Als de transformatie niet wordt ingezet, dan is het gehe le risico vanaf 2020 1.145.000 euro per jaar." In de risicoparagraaf bij de begroting staat De Zuidhoek daarom met stip bovenaan. Maar volgens Zuidhoekdirecteur Jos Rijk wordt de soep nooit zo heet gegeten als zij wordt opgediend. „De gemeente gaat uit van het meest tegenvallende scenario. Dat moet ze ook doen. Maar ik ga er van uit dat het anders wordt. We staan wél voor een uitdaging." Rijk vat de zorgen kort en bon dig samen: „De subsidie per ar beidsplaats wordt verlaagd. Boven dien komen er sinds januari 2015 geen mensen meer bij. We heb- Niet het zwartste scenario, maar we staan wel voor een uitdaging ben dus een prijsdaling en een vo lumedaling." Volgens Rijk komt het wel goed. „Dat er, zoals in de gemeentebegroting staat, nog geen transformatieplan is, wil niet zeggen dat er niets gebeurt. We staan aan de vooravond van een paar veranderingen. Een bewe ging van binnen naar buiten. Maar ik moet die eerst aan onder nemingsraad en bestuur voorleg gen, voordat ik er meer over zeg." Als er niet snel wat leden bijko men is het gedaan met volksdans groep Amercitia in Burgh-Haam- stede. En dat zou heel jammer zijn, vindt Rietje van Enoo van de volksdansgroep. „Want we be staan al bijna 37 jaar." Door overlijdens, verhuizingen en simpelweg stramme kuiten door een hoge leeftijd is het leden tal van Amercitia geslonken tot twaalf. Daarmee is de bodem van de clubkas in zicht gekomen. „We krijgen het financieel niet meer rond", legt Van Enoo uit. „Alleen de zaalhuur is al 550 euro per jaar." Amercitia hoopt het tij te keren met een actie. Elke eerste dinsdag van de maand kan er gratis wor den meegedanst. Als dat vier of vijf nieuwe leden oplevert, is het voortbestaan van de club voorlo pig weer gegarandeerd. Zowel mannen als vrouwen van 55 jaar of ouder zijn welkom, al re kent Van Enoo niet te veel op toe stroom van manvolk. Volksdansvereniging Armecitia komt elke dinsdagavond van 19.30 tot 21.30 uur bijeen in dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede. Er wordt gedanst op volksmuziek uit de hele wereld. „Aan het eind van de avond gaat iedereen moe, maar vol energie naar huis", meldt de club in een persbericht. De con tributie bedraagt 180 euro per jaar. Er wordt van september tot juni gedanst. Aanmelden via via joli- ma50@zeelandnet.nl, 0111-652640 of 06-28451963. IN DE REGIO Archievendag in Zierikzee Hobby- en creatiefbeurs Matinee in Noordgouwe MIJN DORP, MIJN STAD RENNEN VOOR BRUINVISSEN woensdag 19 oktober 2016 Zuidhoek staat voor uitdaging Ton van den Nouweland Zierikzee —Jos Rijk, directeur De Zuidhoek Ton van den Nouweland Burgh-Haamstede ZIERIKZEE Het Gemeentearchief Schou- wen-Duiveland neemt op zater dag 22 oktober deel aan de Open Archievendag. Deze dag is een onderdeel van de Maand van de Geschiedenis en staat deze keer in het teken van het thema Grenzen. De open dag wordt gehouden in het ge meentearchief in het gemeente huis in Zierikzee van 9.30 uur tot 15.30 uur. BURGH-HAAMSTEDE In het Sportcentrum Wester- schouwen is zaterdag voor de derde keer een hobby- en crea tiefbeurs. Met de feestdagen in zicht kun nen alvast leuke, originele ca deautjes worden gevonden in de rijen kramen. Voor wie graag knutselt zijn er ve le materialen en voor degenen die op zoek zijn naar een nieuwe hobby zijn er verschillende de monstraties. De beurs begint om 10.00 uur en sluit om 17.00 uur. Sportcentrum Westerschouwen ligt aan de Da- leboutseweg 9 in Burgh-Haam stede. NOORDGOUWE Muziekvereniging Con Amore houdt zaterdag een middaguit voering voor alle senioren van Schouwen-Duiveland in Noord- gouwe. Con Amore en drumband Apollo uit Brouwershaven geven zowel gezamenlijk als individueel een optreden. De matinee begint om 14.00 uur in het dorpshuis in Noordgouwe. Rond 16.30 uur is het optreden afgelopen. De toe gang is gratis. BURGH-HAAM STEDE Gospelband treedt op in Haamstede In de Pelgrimskerk aan de Platboslaan te Haamstede treedt zondag de gospelband Exodus op. Het optreden is tij dens de kerkdienst, die om 10.00 uur be gint. Ds. I.de Heer zal voorganger zijn. DREISCHOR Duoconcert Muziekverenigingen Crescendo uit Dreischor en Nut en Uitspanning uit Zon- nemaire geven za terdag een duocon cert in Dreischor. Beide orkesten ver zorgen een geva rieerd programma, ledereen is om 19.30 uur welkom in de Adriaanskerk, Ring 1 in Dreischor. De toegang is gra tis. KRUININGEN Paddenstoelen excursie IVN De Zeeuwse Delta houdt zondag 23 oktober een pad denstoelenexcursie in Den Inkel. De excursie ver trekt onder leiding van een gids om 14.00 uur vanaf de parkeerplaats bij het zwembad. De excursie duurt ongeveer anderhalf uur. Deelnemers wordt gevraagd een spiegeltje mee te ne men. Meedoen kost 5 eu ro, kinderen betalen 2 euro. Aanmelden voor de excursie via ivn.nl/dzd. ZIERIKZEE Aan de sponsorloop van openbare basisschool Binnen de Veste in Zierikze hebben gisterochtend 220 kinde ren meegedaan. Zij konden zich door ouders en andere fami lie laten sponsoren voor een aantal rondjes hardlopen op het schoolplein (groep 1 tot en met 3) of rond de Grote Kerk (groep 4 tot en met 8). De opbrengst gaat naar de stichting SOS Dolfijn, die zich bekommert om gestrande bruinvissen in onze kustprovincies. „Het was een spektakel en ook erg leuk", blikt juf Judith de Rooij van groep 1/2B terug. De opbrengst van de sponsor loop wordt pas na de herstvakantie bekend. Juf Van Rooij: „Van mijn groep weet ik het al. Dat is 440 euro. En we heb ben tien groepen." Maandag besloot de school met een blik op Buienradar de kinderen niet s'middags maar 'sochtends te laten rennen. Dat blijkt -gezien de regen vanaf 12 uur- een juist besluit, foto dirk-jan gjeltema BROUWERSHAVEN Brouws Museum, 13.00-17.00 uur: Open stelling Museum; Ton- nenmagazijn, 20.00 uur: Boogschieten heren Sint Jan; Yogacentrum Be happy, 16.30-17.45 uur: Yogales Marianne van den Haak; BRUINISSE Brusea, 14.00-17.00 uur: Museum open en demonstratie bolussen bakken; BURGH-HAAMSTE DE Burghse Schoole, 13.00-16.00 uur: Open stelling museum en wan deling door Bos, Duin en Burgh; Dorpshuis de Schutse, 09.30-12.00 uur: Bridge Vrouwen van Nu, 19.00-21.30 uur: Drumband; DREISCHOR Streek- en Landbouw museum Goemanszorg, 11.00-17.00 uur: Wisselexpositie Zeeuw se dialecten en streek- drachten, 14.00 uur: Workshop Zeeuwse Knop knutselen; ELLEMEET Dorpshuis, 09.50 uur: 55 plus Yogales door Lena Span, 13.00-17.00 uur: Biljarten; 19.30 uur: Yogales door Ingrid Geers; NOORDGOUWE Dorpshuis,18.30: Repeti tie Muziekvereniging Con Amore; 20.00 uur Badmintonavond; OOSTERLAND Dorpshuis de Ooster hof, 13.30 uur: Koersbal; OUWERKERK Watersnoodmuseum, 10.00-17.00 uur: Ten toonstelling bijzondere waterbouwkundige wer ken, 11.00 en 13.00 uur: Familierondleidingen, tussen 11.30 en 16.00 uur: Knutselworkshops voor kinderen; RENESSE Blikmuseum de Blikvan ger, 14.00-17.00 uur: Verkoopexpositie bijzon dere pop-up boeken; Dorpshuis, 09.00-10.00 uur: Yoga Steffine, 19.30-20.45 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk; SIRJANSLAND Dorpshuis, 10.00 uur: Yoga; ZIERIKZEE Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Open stelling museum; Fizi, 14.30 uur: Ice Age 5: Collision Course (NL); Het Gravensteen, 14.30 uur: Rondleiding in het Gravensteen; Nieuwe Haven, 13.00 uur: Zee- hondenrondvaart met Frisia; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00-17.00 uur: Inloopmiddag Breek de Week; haven van Bommenede, 11.00-14.30 uur: Op zoek naar de Grote Vijf met Staatsbosbeheer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57