10 ZEELAND 'Serene' ligt in Vlissingen-Oost HAHAHAHAHAHA- HAHAHAHAHAHA- Je hebt jachten, grote jachten en héél grote jachten. En je hebt superjachten. Een exemplaar uit die laatste categorie ligt momenteel in Vlissingen-Oost. Bill Gates heeft, als we de verha len mogen geloven, twee jaar gele den de Serene nog gehuurd om voor de kust van Sardinië rond te dobberen. Het chartertarief: vijf miljoen dollar per week. Maar daarvoor vierde de Microsoft-ty coon wel vakantie op een van de grootste en meest luxueuze jach ten ter wereld, met - onder heel veel meer - vijftien kamers, diver se zwembaden, twee landings plaatsen voor helikopters, een sau na, een bioscoop en een indoor- klimwand. De Serene bevindt zich tijdelijk in een wat minder glamoureus de cor dan gewoonlijk. Het schip ligt, uit het zicht, afgemeerd bij reparatiewerf Damen in Vlissin gen-Oost. Wat eraan zou moeten gebeuren, blijft onduidelijk. Da- men-onderdeel Amels, bouwer van jachten voor de internationa le happy few, doet er zoals gebrui kelijk het zwijgen toe. „We kun nen, willen en mogen er niets We kunnen, willen en mogen er niets over zeggen over zeggen." In de onlangs gepubliceerde top 200 van grootste jachten ter wereld staat de Serene op 13, met een lengte van bijna 134 meter. Dat is 51 meter langer dan het grootste jacht dat Amels zelf tot nu heeft gebouwd. Bij de opleve ring, vijfjaar geleden, stond de Se rene zelfs in de top 10. Het schip, dat plaats biedt aan 24 gasten en 52 bemanningsle den, werd door de Italiaanse werf Fincantieri gebouwd in opdracht van de Russische miljardair en drankgigant Yuri Shefler. De kost prijs bedroeg naar verluidt 330 miljoen dollar. Shefler heeft de Serene vorig jaar verkocht. Mohammed bin Sal man, zoon van de koning van Sa- oedi-Arabië, zag het schip voor de zuidkust van Frankrijk en was meteen verkocht. Volgens The New York Times voor een bedrag van 500 miljoen euro. BRIEVEN Niet zo ver over de grens (4 ok tober) wordt in Eeklo een nieuw ziekenhuis gebouwd. Rijtijd vanuit Noord-Zeeland is een uur tot anderhalf uur. Naast dit betrekkelijke nadeel, zijn er verder voordelen. Af spraken worden daar vanuit de patiënt gemaakt. Artsen heb ben meer empathie, meer inle vend gevoel voor patiënt. Art sen zijn minder star aan het protocol gebonden. Vrije keuze voor meerdere behandelmoge- lijkheden. Geen gereis tussen twee locaties tijdens behandel- traject. En artsen werken vaak veel langer door dan in Zee land als het druk is. En in deze gloednieuwe ziekenhuizen na tuurlijk ook alle aandacht en voorzieningen voor de bezoek ende familie en vrienden van de zieke. Weer meer mogelijk heden om bij ziekte te kiezen waar je behandeld wilt wor den. Waar men het nooit over heeft is de Bersiap, het moorden door Indonesiërs. Men gebruik te puntige bamboestokken bij deze martelingen. Die brach ten ernstige verwondingen toe tot de dood intrad. Het geschat te aantal loopt tussen de 20.000 a 30.000 onder wie het merendeel blanke Nederlan ders en Indische mensen. De meeste vrouwen en kinderen werden zwaar mishandeld door met puntige bamboestok ken in de borsten te steken. Heeft Indonesië hiervoor ex cuus of iets anders aangebo den? Als je als Nederlands sol daat met dit in het achter hoofd naar Indonesië vertrekt, is het misschien iets meer te begrijpen - niet goed te praten - dat men als groep - wel wat onnauwkeuriger te werk gaat. Let wel: De opdracht gegeven door koningin Juliana was: 'on der elke omstandigheid de or de handhaven'. Goed plan van Sebastiaan Keij- mel om met elektrische boten een veerdienst te onderhou den tussen Vlissingen en Bres- kens. Bij ingebruikname van de tunnel is afgesproken een fietsvoetveer in stand te hou den en géén autoveer. Daar ging het al mis. Bij een toe komstvisie had de mogelijk heid voor een autoveer bespro ken moeten zijn. Als ik nu met mijn auto naar Groede wil, moet ik een behoorlijke om weg maken. Met een autoveer bespaar ik tijd en geld en ik ben ook nog goedkoper uit dan via de tunnel. PZC ONLINE Anna @Annaot34 HA Sorry, moest even lachen over het vertrouwen van WhatsApp. #privacytest woensdag 19 oktober 2016 Ook Bill Gates voer op jacht van 330 miljoen dollar Rolf Bosboom Vlissingen-Oost —Amels Het superjacht Serene ligt afgemeerd bij Damen in Vlissingen-Oost. foto ruben oreel U kunt uw brief (max. 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Ziekenhuis J. de Jonge Dolfijnstraat 12 Nieuwerkerk Nederlands-lndië A. Verheijden Cedronbeekstraat 44 Stekene Veerdienst Elly van der Bliek Zeemanserve 30 Vlissingen VIDEO De 75 miljoenste passant is gisterochtend door de Wes- terscheldetunnel gereden. Henk Meerman uit Middel burg was de gelukkige. Hij kreeg een bos bloemen en een dinerbon. Meerman rijdt naar eigen zeggen bijna dage lijks door de tunnel. Zie zijn reactie en meer video's op: pzc.nl/video TWITTER De Privacytest, een pro gramma over privacy dat maandagavond op televisie te zien was, is door AVROTROS van Uitzending Gemist ge haald. Het programma schond de privacy van niets vermoedende lnstagram-ge- bruikers. UW REACTIE #WATWEETJIJ?!, bezocht Goes. Met straatvragen wordt de algemene kennis gepeild, maar die lijkt niet bijster groot. A. de Jong: „En de leerkrach ten maar klagen, maar geven jullie nog les in iets?" M. Groot: „Als je maar weet waar het staat is de veelgehoorde kreet." Nezire Cavus, die in het filmpje te zien is, zegt: „De goede antwoorden zijn eruit geknipt en het is hartstikke spannend hoor." ONLINE TOP 5 Meest gelezen op pzc.nl 1. #WATWEETJIJ?I in Goes goes wrong 2. Garnalen bijna net zo duur als kaviaar 3. Boer mag zijn koeien hou den 4. John Karelse niet blij met ophef 5. Beste cafetaria van Zee land zit in Burgh-Haamstede Kijk op www.pzc.nl of O @pzcredactie G facebook.com/depzc l-° @pzcredactie WffterMfn'/sk' J kvtrrr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37