u Online platformen zijn niet altijd sociaal ZEELAND 5 TOP 100 BESTE ZEEUW OP RANGLIJST MISSET Vriendelijk personeel, schone tafels en lekkere frites. Cafetaria Verhage in Burgh-Haamstede is de beste van Zeeland. Steffen Costeres, eige naar van Cafetaria Ver hage in Burgh-Haam stede, zat met klamme handjes achter de lap top tijdens de bekendmaking van de Misset Cafetaria Top 100. „De lijst werd van achter naar voor per twintig cafetaria's openbaar ge maakt en wij zaten er steeds maar niet bij, terwijl we de laatste jaren nog ergens halverwege stonden en in 20t3 zelfs op nummer vijf. Toen dachten we: dit kan óf heel Ons geheim? Goed personeel dat plezier heeft in het werk en vriendelijk is goed nieuws zijn, of juist niet." En jawel hoor, bij de laatste ron de kwam de zaak tevoorschijn. De vestiging in Burgh-Haamstede be haalde de zesde plaats in de lande lijke notering en bleek daarmee de beste van Zeeland te zijn. „Ge weldig! Hier hebben wij, en dan vooral het personeel, keihard voor gewerkt", zegt Costeres enthou siast. „Wat ons geheim is? We heb ben gewoon een lekker team. De medewerkers zijn goed op elkaar ingespeeld en hebben plezier in hun werk. Dat merkt de klant." De familie Schoonenberg uit Ca- pelle aan den IJssel zit ondertus sen te smullen van de frites, kip- nuggets en frikandellen speciaal. „Het is heel lekker", zegt Zoë (to). Haar tweelingzus Loïse doet er nog een schepje bovenop: „Mis schien zijn het zelfs wel de lekker ste frietjes die ik ooit heb gege ten." Ook de ouders zijn tevreden. „Je krijgt hier net even wat meer luxe dan ik gewend ben van ande re cafetaria's", zegt moeder Cindy. „Het eten wordt op een bord aan tafel geserveerd, zodat je er even rustig van kunt genieten." Dat kwam ook naar voren in de jurybeoordeling van het horeca- vakblad. Daarin stond onder meer: „De sfeervolle wandschilde ring van de Oosterscheldekering geeft gasten een vertrouwd ge voel. Medewerkers maken oogcon tact, geven een welgemeende glimlach en nemen bestellingen correct op. De bestelling wordt keurig aan tafel uitgeserveerd." Het gaat in dit bedrijf, volgens de juryleden, zoals het hoort. „De hy giëne lijdt niet onder de drukte tij dens ons bezoek; alles ziet er schoon en opgeruimd uit." Daar naast vonden ze het een groot pluspunt dat er niet alleen frites en snacks in het assortiment zit ten, maar ook broodjes en salades. Costeres: „Op die manier probe ren we ons te onderscheiden van traditionele cafetaria's." Toch wordt het ieder jaar span nender, vindt de eigenaar. „In heel Zeeland wordt aan de weg ge timmerd. Kijk naar de Kwalitaria Délifrance in Kamperland en de Whizz Burger in Renesse met een tiende en elfde plaats. Allemaal ambitieuze ondernemers. Mede daarom, proberen wij elk jaar iets te verbeteren; volgend seizoen een nieuw terras. Een honderd procent perfecte zaak is niet haal baar, maar dat is wel ons streven." DE ZEEUWSE CAFETARIA'S IN DE MISSET TOP 100 Landelijke Cafetaria Adres positie 1. Verhage Ring 8, Burgh-Haamstede 6 Burgh-Haamstede 2. Kwalitaria Délifrance Ruiterplaatweg 27, Kamperland Kamperland 10 3. Whizz Burger Lange Reke 8, Renesse 11 4. Cafetaria Snack77 Singelstraat 19, Goes 57 5. Cafetaria Lammers De Veersche Poort, 58 Middelburg 6. Cafetaria Brood Oostsingel 50, Goes 95 jesexpress Snack77 Even een foto doorsturen of via een appje laten weten hoe het met je gaat. Vooral voor jongeren zijn sociale media niet meer weg te denken uit hun leven. Gezellig, handig en soms zinvol. Maar het gebruik van de verschillende plat formen is niet altijd soiaal. Daarom houden SMWO en Indi go Preventie vanavond in Zierik zee een 'infotainmentavond' over de risico's van sociale media. Jongerenwerker Stefan Babic van het SMWO in Schouwen-Dui- veland ziet weieens gevaarlijke si tuaties als hij jongeren spreekt over sociale media. „Dan laten jongens bijvoorbeeld een seksueel getint filmpje zien dat een meisje doorstuurde. Jonge ren zijn zich vaak niet bewust van Uit naïviteit denken ze dat ze hun vriendje wel zo'n foto kunnen sturen de risico's als ze zoiets doen. Uit een soort naïviteit denken ze dat ze zo'n foto of video wel naar hun vriendje kunnen sturen. Ze gaan uit van goede bedoelingen." De informatieavond is gericht op kinderen uit groep 7 en 8, hun ouders en docenten. Naast de risi co's van 'sexting' vertellen experts ook over online pesten. Babic zegt dat hij de 'risicositua ties' vooral signaleert bij jongeren van de middelbare school. Daar om waarschuwen ze basisschool kinderen alvast voor de gevaren. Want wat als je bijvoorbeeld ruzie krijgt met het vriendje waar je een spannende foto naar stuurde? Er zijn tal voorbeelden van 'wraak- porno': seksueel getinte foto's of video's die een ex op internet plaatst na bijvoorbeeld een verbro ken relatie. En krijg die foto dan nog maar eens van het internet af. De informatieavond over sociale media begint om 18.45 uur in het jongerencentrum 4SD aan de Kae- rsemakerstraat in Zierikzee. Na een algemene introductie gaan de ouders en kinderen uit elkaar. De ouders horen van een ervarings deskundige hoe zij grip kunnen houden of krijgen op het socialme- diagebruik van hun kind. Ook is er de ruimte om ervaringen uit te wisselen en de experts vragen te stellen. Voor de kinderen zijn er workshops, waar ze met video's en een quiz op een speelse manier leren over de risico's van sociale media. woensdag 19 oktober 2016 Cafetaria valt in de smaak Elodie Kint Burgh-Haamstede Eigenaar Steffen Costeres Eén van de complimenten die eigenaar Steffen Costeres (foto) van de Misset-jury kreeg, is dat het eten 'keurig aan tafel wordt geserveerd', foto dirk jan gjeltema Joanne Karkdijk A FOTO roos koole/anp Zierikzee —Stefan Babic, SMWO Aanmelden: www.smwosd.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 32