Meer verkeer door tunnel Hoofdrolspelers film Weg van Jou bekend Kinderen prijzen Zeeuws Museum 2 NI JAN VAN DAMME Column V Op een lantaarnpaal, de vleugels wijd. Alsof er geen auto's onder hem door razen. Zo zit de aalscholver zijn veren te drogen. Meteen nadat ik hem gespot heb duik ik de tunnel onder het Ka naal door Walcheren in. De radio heeft daar nog steeds geen bereik. Wat zou zo'n vogel denken? Voe len? Zien? Waarom uitgerekend op die lantaarnpaal gaan zitten als daaronder de ochtendspits nog in volle gang is? Eenmaal geparkeerd in Vlissin- gen kan ik het niet laten mijn ar men te spreiden. Het is herfst. Nog volop blad aan de bomen. Een eerste storm zal veel kaal bla zen of knakken. De dagen korten in snel tempo. Nu is het nog grijs als ik de voor deur dichttrek en beginnende schemer als ik de sleutel weer in het slot steek. Straks is het alleen maar donker, 's ochtends en 's avonds. Als het al eens een stralen de dag wordt piept die hoogstens hinderlijk op mijn beeldscherm door de kier naast de zonwering. Laten we het de herfstblues noe men, vandaag. Ik heb zo mijn rede nen. Het is meer een wat losgesla gen gevoel voor een collega die veel en veel te vroeg zijn strijd moest opgeven. Om me heen hoor ik trefzekere citaten uit artikelen die een onuit wisbare indruk hebben achtergela ten. Herdenken en gedenken kun je op vele manieren doen. Voor een verslaggever die er niet langer mag zijn is citeren de mooiste. Het wordt tijd om kaarsen te branden. We hebben nog een over schotje van vorig jaar, in gestaald blauw. Die kunnen we best eens aansteken. Met een servetje onder de kandelaar om het lekkende kaarsvet op te vangen. Ik moet een punt zetten. Ook vandaag, juist vandaag. Hier houdt het op, hoe graag we hem ook meer letters en regels hadden gegeven. Als ik terug naar huis rijd is de avondspits geluwd. De aalscholver blijkt gevlogen. Laten we het de herfstblues noemen, vandaag STELLING TOOS HENK STEEbS MINDER OVERVALLEN Van Dam naar nationaal park Try-outsshow Javier Guzman Implantaten niet gevaarlijk Schaarbeek Straatveger vlucht voor rijkdom Het aantal passages door de Wes- terscheldetunnel was in de eer ste drie kwartalen van dit jaar 6 procent hoger dan in dezelfde pe riode in 2015. De tunnel directie verwacht dat over het hele jaar de groei 5 procent zal zijn. De groei is dit jaar aanmerke lijk sterker dan in voorgaande ja ren toen het aantal passages met gemiddeld 2 procent toenam. Ge middeld rijden er nu dagelijks 17.000 voertuigen. Directeur Harald Schoenma kers vermoedt dat een deel van de verklaring van de sterke groei te vinden is in België. De tolhef fing voor vrachtverkeer en de toenemende belangstelling van Vlaamse toeristen voor Walche ren wakkeren het gebruik van de Westerscheldetunnel aan. Wel licht speelt ook de opening van de Sluiskiltunnel en de voltooi ing van de autosnelweg A4 een rol. „De provincie Zeeland heeft de afgelopen week een kenteken- onderzoek gehouden naar het doorgaande verkeer in de provin cie. Ook bij de tunnels is geme ten. De resultaten van het kente- kenonderzoek gaan mogelijk dui delijkheid geven." 75.000.000 Gistermorgen kon de NV Wester scheldetunnel de 75 miljoenste passage sinds de opening in 2003 noteren. Henk Meerman uit Mid delburg was de gelukkige die uit handen van directeur Harald Schoenmakers een bos bloemen en een dinerbon kreeg. De 100 miljoenste passant wordt in de zomer van 2020 verwacht. GROEDE De acteurs Katja Her- bers en Maarten Heijmans spe len de hoofdrollen in de romanti sche komedie Weg van Jou. Dat maakte productiemaatschappij NL Film gisteren bekend. De film draait naar verwach ting in september 2017 in de bio scoop en wordt momenteel gro tendeels in Zeeuws-Vlaanderen opgenomen. Weg van Jou gaat over een stadse dame die voor haar werk naar Zeeuws-Vlaande- ren moet. Tegen haar zin, maar dat verandert als ze een leuke man ontmoet. De film wordt ge regisseerd door Jelle de Jonge en is een initiatief van Zeeuws-Vla mingen Jan Lievens en Nynke van der Ploeg. Naast Katja Her- bers (bekend van televisieserie Divorce) en Maarten Heijmans (Ramses Shaffy in de gelijknami ge televisieserie) is ook topkok Sergio Herman in een bijrol te zien. Daarnaast spelen acteurs Ly- kele Muus, Imanuelle Grives, Eli- se Schaap, Carly Wijs, Guy Cle mens, Margot Ros, Patrick Stoof, Leny Breederveld, Bas Hoeflaak, Nick Golterman en Pepijn Scho- neveld mee. Maandag waren er filmopnames in Groede. Zeeland 4 Het Zeeuws Museum in Middel burg mag zich dit jaar het 'Kidsproof Museum van Zee land' noemen. Het museum heeft dat predi- caat te danken aan kinderen tot en met twaalf jaar die het afgelo pen jaar een beoordeling schre ven op www.museumkids.nl. Het Zeeuws museum kreeg een gemiddelde beoordeling van een 8,7, gebaseerd op zo'n vijftig 'inspecties'. De jonge 'inspec teurs' prezen met name de mu seumbingo, waarbij ze via een speurtocht op zoek gingen naar specifieke voorwerpen in het ge bouw. Deze en volgende week wordt het behalen van de award iedere dag met een kinderactiviteit ge vierd. Zo zijn er familierondlei dingen en kinderworkshops. Het Zeeuws Museum eindigde op de zestiende plek in het lande lijke klassement en is het enige museum in Zeeland dat zich 'kidsproof mag noemen. In totaal hebben 58 musea in Nederland dit predicaat gekre gen. woensdag 19 oktober 2016 Aalscholve Vandaag: De lekkerste frietjes bak ik zelf Reageer op pzc.nl Gisteren: De Zeeuwse garnaal is zijn prijs waard 440 reacties EENS ONEENS PAUL KUSTERS 0MH00S MET t>E ARMEN... KIJK 20 DEN HAAG Staatssecretaris Martijn van Dam van Economische Zaken bezoekt donderdag 27 oktober het nationaal park Oosterschelde. Op die dag bezoekt hij de nationa le parken die genomineerd zijn voor 'mooiste natuurge bied van Nederland'. Hij reist via de wadden, de Velu- we en Limburg naar Zee land. In Ouwerkerk zal hij 's avonds spreken met verte genwoordigers van Natio naal Park Oosterschelde. ZEELAND Javier Guzman houdt op 22, 27 en 29 oktober op drie Zeeuwse podia try-outs van zijn oudejaars conference 'Zonde(r) Voor nemens'. In de show behan delt de cabaretier het nieuws van dit jaar. De voor stellingen zijn in De Ver wachting in Ritthem, De Stenge in Heinkenszand en in het Dorpshuis in Renes- se. De show in Ritthem is al uitverkocht. Tickets via www.theatersaanzee.nl. GOES Vrouwen met een borstim- plantaat van Silimed hoe ven die niet te laten verwij deren. Dat meldt de Inspec tie voor de Gezondheids zorg. In oktober 2015 zijn 24 Zeeuwse vrouwen geïn formeerd dat de implanta ten mogelijk niet goed zijn. Uit onderzoek blijkt nu dat op de implantaten vezels van glas- en steenwol zit ten. Desondanks is het risi co voor de gezondheid mini maal, aldus de inspectie. De Albanese Belg die vorige week 168 miljoen euro won met de lotto lijkt daar nog niet heel gelukkig van gewor den. Volgens vrienden is hij gevlucht naar Duitsland. Het gezin - hij straatveger, zij schoonmaakster - was opgejaagd wild geworden in de Schaarbeekse wijk. Theo Giele Ellewoutsdijk Steeds meer voertuigen ma ken gebruik van de Wester- scheldetunnel. A Henk Meerman: 75 miljoen ste tunnelpassant. Marieke Kesteloo Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2