Kunstgrasvelden in Middelburg gaan dicht Thijs van den Dries maakt een wereldreis LPV in Vlissingen: belachelijk lange reistijd Middelburger wil met petitie bereiken dat minister Dijksma ingrijpt en al komend jaar zorgt voor een betere verbinding met de Randstad. M£JM woensdag 19 oktober 2016 pzc.nl email: walcheren@pzc.nl Gemeente neemt besluit in verband met mogelijke gezondheidsrisico's. P7 Kloetinge moet het de komende maanden stellen zonder middenvel der. P12 Rolf Bosboom Middelburg De Zeeuwse bezwaren tegen de treindienstregeling die de NS op zondag 11 december invoert, klin ken steeds luider. Na een anoniem protest op Facebook - inmiddels ruim 2000 keer gedeeld - gaat er nu een online petitie rond. Deze was gistermiddag om zes uur 215 keer getekend. Initiatiefnemer van de petitie ('Zeeland verdient een betere trein verbinding') is Adrie Boxmeer uit Middelburg. „Ik ben journalist en woon sinds tweeënhalf jaar in Zee land. Voorheen woonde ik in de Randstad. Ik moet regelmatig naar Utrecht en vind het heerlijk om met de trein te reizen, maar ik snap niet dat de verbinding met de Randstad alleen maar slechter wordt." De nieuwe dienstregeling zorgt voor zeker acht minuten langere reistijd richting Amsterdam, door dat de trein langer stilstaat in Roosendaal. Ook verdwijnt de di recte verbinding met Schiphol. De trein gaat voortaan via Haarlem. Door diverse ingrepen is de reis tijd naar Amsterdam in zes jaar tijd met 22 minuten toegenomen. Deels komt dat overigens doordat op nadrukkelijk verzoek van de pro vincie alle kleine stations open zijn gehouden. Boxmeer wijst erop dat al gerui me tijd wordt gesproken over de mogelijke terugkeer van een inter city. „Middelburg is nu de enige provinciehoofdstad zonder een in tercity." De nieuwe dienstregeling biedt echter nog geen enkele oplos sing, tot teleurstelling van Box meer. „Dit is totaal het tegengestel de van waar ik en veel anderen op hadden gehoopt." De provincie zet nu in op een Je ben sneller van Rotterdam in Parijs, dan van Vlissingen in Amsterdam Wim Hirdes, raadslid LPV voor Zeeland gunstigere dienstrege ling in 2018. Boxmeer vindt dat te lang duren. Hij hoopt dat staatsse cretaris Sharon Dijksma al volgend jaar zorgt voor een betere en snelle re verbinding met de Randstad. Het is de bedoeling de petitie bin nenkort aan te bieden bij de Vaste commissie voor Infrastructuur en Milieu van de Tweede Kamer. Raadslid Wim Hirdes (LPV) noemt in schriftelijke vragen aan het Vlissingse gemeentebestuur de nieuwe reistijden naar de Rand stad 'belachelijk lang'. „Je ben snel ler van Rotterdam in Brussel en Pa rijs, dan van Vlissingen in Amster dam." Hij wil dat het college zich sterk gaat maken voor de komst van drie of vier snelle treinen per dag rich ting de Randstad. Website: De petitie staat op snelletreinnaarzeeland.petities.nl Friet eten wordt er met de paplepel ingegoten bij de kleine Jur (1) Costeres. Dat is ook niet zo gek aangezien zijn vader twee noteringen heeft in de Cafetaria Top 100 van horecavakblad Misset. De zaak in Burgh-Haamstede is de beste van Zeeland. ■I ZEELAND 4 FOTO DIRK-JAN GJELTEMA m >>9 V'-sMÏl Ongenoegen over nieuwe dienstregeling trein groeit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 28