'Het is mogelijk tegen Bayern, maar dan moet alles kloppen' Vanavond is het eindelijk zover: Arjen Robben speelt voor het eerst in de Champions League tegen een Nederlandse club. 24 VOETBAL CHAMPIONS LEAGUE A Kort Tokio 2020 Van der Sar volgt Collee op Edwin van der Sar (foto) wordt de nieuwe algemeen directeur van Ajax. Hij volgt per li november Dolf Collee op. Ajax wil ook een operationeel directeur aanstellen om de druk op Van der Sar te verlichten. De oud doelman kan zich dan richten op het voor zitten van de directie en het Technisch Hart en zijn rol naar buiten als uithangbord. KNZB trekt lessen uit Rio De KNZB trekt lessen uit de slechte presta ties van de zwemmers op de Spelen. De con clusies en aanbevelingen die een commissie onder leiding van oud-hockeyinternational Mare Delissen na onderzoek deed, worden door de zwembond overgenomen. Onder zocht wordt onder meer of er een structuur te ontwikkelen is waarin bestuur en direc tie indien nodig sneller kunnen ingrijpen. Ligtlee niet in Apeldoorn Olympisch kampioene keirin, Elis Ligtlee (foto), neemt niet deel aan de wereldbeker wedstrijd in Apeldoorn. Een knieblessure, overigens begonnen voor Rio, speelt haar parten. Het wereldbekerseizoen begint op 4 november in Glasgow, waar Nederlandse sprinters ontbreken. Een week later beleeft de vernieuwde piste van Apeldoorn de pri meur van een wereldbekerwedstrijd. Quote van de dag Boksen Indians Het miezert in München en Ar jen Robben zegt: „De boel is bij ons wel even op scherp gezet, ja." Na de 2-2 van afgelopen zaterdag tegen Eintracht Frankfurt is de crisis over de club uitgeroepen. Zo gaat dat na drie duels op een rij zonder zege. Dan broeit er onrust in de boulevardkranten. Dan komen er extra praatsessies in de kleedka mer. Dan moet de Bayern-selectie daags voor de volgende wedstrijd plots op trainingskamp in een ho tel. Robben: „Normaal slapen we gewoon thuis." Doorsnee Hij is alle druk inmiddels wel ge wend. Voor hem was PSV-thuis vanavond sowieso al meer dan een doorsnee wedstrijd. Na der tien seizoenen in dienst van bui tenlandse clubs treft hij voor het eerst een Nederlandse tegenstan der in de Champions League. „En dan ook nog PSV, mijn ouwe dup pie. Ik kijk er al sinds de loting erg naar uit." Destijds, in augustus, was hij nog geblesseerd en sms'te hij kort na het openen van de balletjes al over zijn opluchting. PSV was niet de eerste of tweede wedstrijd in de poule geworden, maar pas de dubbel voor oktober en novem ber. „De thuiswedstrijd moest haalbaar zijn, dacht ik. En dat is ge lukt." Het wordt alweer zijn 92ste op treden in de Champions League. En zijn 94ste Europese wedstrijd in totaal. Twee UEFA Cup-potjes daargelaten speelt Robben al zijn hele carrière alleen maar op het hoogste podium. Hij is de enige Nederlander met een dergelijke reeks. Megastunt Zijn debuut was nog in het shirt van PSV. In het najaar van 2002 en toevallig op Duitse bodem. Tegen Borussia Dortmund scoorde Ar nold Bruggink met een stiftbal de 1-1. De verhoudingen in het top voetbal zijn intussen totaal veran derd. Gelijkspelen op het veld van een Duitse topclub zou nu een megastunt zijn. Toch zegt Robben: „Als wij zo spelen als zaterdag, heeft PSV ge woon een goede kans om iets te halen. Dan heeft elke tegenstan der een kans." Gespeelde beleefd heid? „Nee. Ik vind gewoon dat je altijd moet zeggen hoe het is. Na tuurlijk hebben wij heel veel kwa liteit in de ploeg. En ervaring. Maar de mentaliteit moet ook goed zijn. Ga er maar vanuit dat ie dereen bij ons dat nu beseft." Erik ten Hag houdt niet van sprookjes, laat dat vooropstaan. De huidige hoofdcoach van FC Utrecht trainde twee seizoenen het beloftenelftal van Bayern en kent dus als geen ander de kracht van de club. „Top-4 in Europa, nog altijd. De statistieken wijzen wel uit dat het heel moeilijk gaat worden om een punt te pakken in München. Laat staan winnen. Maar het is niet onmogelijk om daar een resultaat weg te halen. Je krijgt altijd een kans, en vaak is dat nog een grote ook." Zwaktes Ook het sterke Bayern heeft zijn zwaktes, weet Ten Hag. „Centraal achterin en in de as zijn ze kwets baar. De afstemming is niet altijd optimaal. En spelers als Xabi Alon- so, Javier Martinez en Mats Hum mels missen de wendbaarheid en de snelheid om zaken te corrige ren. Op rechts is er wellicht ook wat te halen, Philipp Lahm begint op leeftijd te raken. Die is minder goed in staat om ruimtes dicht te lopen. Maar het is wel Lahm. Die is zó slim in positie kiezen, komt niet vaak in zo'n situatie terecht." Ten Hag prijst PSV-trainer Phil lip Cocu, die zich in Europa heeft gemanifesteerd als een man met een plan. „Phillip is gewoon een heel slimme en geslepen coach. Hij is goed in staat om de krachts verhoudingen in te schatten. Het is geen toeval dat ze telkens goed weten in te spelen op de kracht en zwakte van tegenstanders. Dan kun je dus stunten in Europa. Het kan dus tegen Bayern, maar dan zal alles moeten kloppen." 'Hij is niet onze aanvoerder, nu niet en nooit niet' woensdag 19 oktober 2016 "1 V VOETBAL ZWEMMEN BAANWIELRENNEN Scheidsrechter Björn Kuipers is aange steld voor de Klassieker van de eredivisie, Feyenoord - Ajax, van aankomende zondag. Schalke 04 gaat in de winterstop op zoek naar een nieuwe spits. De Duitse club gelooft niet langer in Klaas-Jan Huntelaar als aanval sleider, zo meldden Duitse media. Tennisser Stanislas Wawrinka doet in fe bruari mee aan het ABN AMRO World Tennis Tournament in Rotterdam. Eerder werden al de toptienspelers Rafael Nadal en Dominic Thiem vastgelegd. In 2015 won de huidige nummer drie van de wereld de titel in Rotter dam. Het IOC maakt zich zorgen over het budget van 26 miljard euro van de Spelen van Tokio 2020, vier keer hoger dan in 2013 be groot. Een oplos sing is om be staande facilitei ten te gebruiken, en minder nieu we te bouwen. De Amsterdam se Jessica Bei der (foto) heeft de Europese ti tel in de klasse tot 55 kilo vero verd. Ze won na tien ronden op punten van de Hongaarse Ga- briella Busa. Het betrof haar zes de opeenvolgen de profzege. I De honkballers van de Cleve land Indians zijn één zege verwij derd van de World Series. De stand in de best- of-seven met Toronto Blue Jays is 3-0. Cle veland Indians bereikte in 1997 voor het laatst de World Series. Arj en Robben hoef j e nooit te prikkelen Maarten Wijffels Eindhoven Arjen Robben aan het begin van zijn carrière, als voetballer van PSV. FOTO PRO SHOTS PSV vecht vandaag feitelijk voor de laatste kansen op overwinte ring in de Champions League. Tegen Bayern München nog wel. Toch zijn er kansen. Bart Hoffman Eindhoven —De Argentijnse spits van In- ternazionale, Mauro leardi, heeft het verbruid bij de har de kern. Excuses vanwege zijn kritische uitlatingen in zijn biografie over het ge drag van de Curva Nord worden niet geaccepteerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 23