Wanneer kan ik snel internetten? €100 I 13 °C Vier dagen lang VOC- festival in Middelburg Kras Kortingsdagen In Geld&Goed 'Logo werkt niet voldoende' Zorgminister Edith Schippers wil in plaats van de logo's een persoonlijke app om mensen aan te sporen om gezonder te leven. Tour van 2017 gepresenteerd Walcheren Het verre verleden blijft tot de verbeelding spreken zeeland 9 Bijna 9000 huishoudens in de Zeeuwse polders zitten nog zonder internet of kampen met een trage verbinding. Zoals het gezin Timmers nabij Kerkwerve. De negenjarige Jakob en zijn familie willen dolgraag draadloos internet. De provincie helpt nu een handje met een subsidieregeling. zeeland 2 De vinkjes van de Stichting Ik Kies Bewust staan inmiddels op 7.000 producten. Ze zijn tien jaar geleden in de wereld gekomen om consumenten tijdens het winke len in één oogopslag te tonen wat de gezondste keuze is binnen elke productgroep. Die missie is faliekant mislukt. Het logo blijkt onduidelijk en brengt consumenten in verwar ring. Want de vinkjes staan ook op ongezonde producten als mier zoete popcorn en chocomel. Het product met het vinkje op de ver pakking is in de eigen categorie weliswaar de beste keus, maar is niet per se suiker- of vetvrij. Daar bij komt dat niet alle fabrikanten meedoen met het dure logo, maar wel een prima product op de markt hebben. Tijd dus om ermee op te houden, besluit minister Schippers nu. „We hebben ooit een mooi vinkjessysteem ontwik keld dat in de supermarkt gewoon niet goed genoeg blijkt te werken. Veel mensen weten niet precies waar het logo nou voor staat. Dat kan echt veel beter en slimmer worden geregeld." Schippers komt met een ander systeem. Ze laat een app ontwik kelen die consumenten op de per soon toegespitste informatie biedt over de samenstelling en de voe dingswaarde van producten. „Ie dereen kiest voedingsmiddelen op zijn eigen gronden. De één is aller gisch, de ander diabeet en een der de wil wat doen aan zijn hoge bloeddruk. De app kan straks reke ning houden met alle persoonlijke voorkeuren en beperkingen." De Consumentenbond pleit al langere tijd voor het Britse 'ver keerslichtensysteem' op voedings middelen als alternatief. Het idee is simpel: op de voorkant van elke verpakking staan de belangrijkste voedingswaarden (vet, suiker en zout) in gekleurde vlakjes. Bij groen is de hoeveelheid laag, oran je betekent gemiddeld en rood staat voor hoge waarden. De minister vindt echter dat de stoplichten nog steeds geen reke ning houden met persoonlijke be hoeften. Schippers: „Dat systeem is nog platter dan het vinkje." e Duits publiek omarmt het wielrennen weer e Vijf bergetappes en twee tijdritten korting p.p. Korting op alle reizen! Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-9697 7ocP9 Nieuwsmedia FOTO DIRK-JAN GJELTEMA 'Gezond' vinkje verdwijnt Edwin van der Aa Den Haag P26 HH Zie: kras.nl/actievoorwaarden woensdag 19 oktober 2016 De PZC is onderdeel van Natte woensdag pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 247 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1