SV Orion is trotse koploper Topteam rukt op na twee duidelijke zeges Awards voor Kloetinge en sterk spelende De Bonte M ZEELAND 11 Bij binnenkomst kreeg ik meteen een nostalgisch gevoel Mannen. Hoofdklasse. SV Orion- HVOS 29-20: Ondanks de romme lige seizoensvoorbereiding kent coach Jos Aertssen een vlekkeloze start met SV Orion. „Het was iets rommeliger en minder overtui gend dan vorige week", aldus Aertssen. „Dat had denk ik ook te maken met de druk van de eerste thuiswedstrijd van het seizoen." Aertssen zag zijn ploeg slordig beginnen. Toch kwam Orion geen moment in de problemen. Halver wege leidde de ploeg met 16-9. Na twee duels lijkt de ploeg van Aertssen zijn draai in de hoofd klasse aardig te hebben gevonden. „Maar het is nog te vroeg om te weten waar we echt staan. Volgen de week ontvangen we Hellas 3, dat is de eerste echte testcase van dit seizoen. Daarna kunnen we de eerste tussenbalans opmaken." Scores SV Orion: Ron van Dalen en Arno Riemens beiden 10, Guy Pe ters 5, Jean-Marie Toubiana, Frank van de Vijver, Michiel Schuijs en Mischa Dorst allen 1. Vrouwen. Eerste klasse. EMM/ Olympus-RED RAG Tachos/Witte Ster 20-21: De nipte nederlaag te gen de ploeg uit Waalwijk leidde tot een lichte teleurstelling bij coach Ron de Waal van EMM/ Olympus. „We hadden vandaag ei genlijk wel een punt verdiend." Aanvallend zat de thuisploeg niet helemaal lekker in de wedstrijd. „Tachos was ook iets completer op meerdere posities", relativeer de De Waal. Het topteam van 's Lands Wel varen/Reedijk deed in de eerste divisie uitstekende zaken. De equipe uit Kwadendamme won tweemaal met 6-0 van DOS Hattem/Popma Bilj. Serv. Daar door staat de formatie nu vierde, op twee punten van koploper Vlaamse Molen, maar wel met twee duels minder gespeeld. Met een ijzersterke Peter de Bree in het kader 47/2 en met de degelijke biljarters Johan Devos in het libre en Ad Koorevaar in het bandstoten werd de ploeg uit Hattem met lege handen naar huis gestuurd. Kaderteam 's Lands Welvaren 2- Kaderteam 's Lands Welvaren 1 4-4: Het prestigeduel tussen het 'tweede' en het 'eerste' eindigde onbeslist. Danny Walhout ver sloeg namens het eerste team met zijn specialiteit, de eind sprint, Erik van de Leur. Na 5 beurten stond het nog 74-47, maar met series van 49 en 54 maakte Walhout een einde aan de illusies van Van de Leur. Va der Sjaak Walhout zorgde voor de andere zege van de bezoekers. Voor de thuisploeg scoorden Pier re van den Berg en Jos Breas. VLISSINGEN Kloetinge won afge lopen weekend met 3-2 van koplo per SHO. Als beloning daarvoor kreeg de club niet alleen drie pun ten, maar ook twee uitverkiezin gen bij de Zeeuwse Voetbal Awards. Tom de Bonte werd geko zen tot speler van de week, Kloe tinge werd club van de week, De Bonte verdiende de award voor beste speler van de week door zijn goede optreden tegen SHO. De Brabantse aanvaller speelde tot nu toe nog geen geluk kig seizoen, maar nam zijn ploeg zaterdag in het belangrijke duel bij de hand. Via de onderkant van de lat ver zorgde De Bonte de 1-0 en ook in het restant van de wedstrijd bleef hij sterk spelen. Hoofdklasse Dat Kloetinge club van de week is geworden, mag geen grote verras sing heten. Door de 3-2-zege, die in blessuretijd tot stand kwam door een goal van invaller Mark Schuit, heeft de ploeg zich defini tief bij de bovenste ploegen ge schaard. Als het zo doorgaat, speelt de Bevelandse club na twee seizoenen afwezigheid volgend jaar misschien wel weer in de hoofdklasse. De trainer van de week is Anne Smit geworden. Hij versloeg met Duiveland medekoploper Rillan- dia na een 2-1-achterstand met 5-2. Daarmee legde Duiveland be slag op de eerste-periodetitel. Aan gezien de Schouwse ploeg nog een wedstrijd tegoed heeft, mag dat een knappe prestatie genoemd worden. Lisa van Iwaarden mag zich de ze week de voetbalster van de week noemen. De speelster van IJ- zendijke voetbalde sterk in en te gen Heerenveen. Van Iwaarden was direct betrokken bij het enige doelpunt van IJzendijke, tijdens het met 2-1 verloren duel in Fries land. Meyer, die afgelopen zomer nog actief was tijdens de Olympische Spelen in Rio de Janeiro. Hij is heel positief over de opzet van het open Zeeuws kampioenschap. „In het creëren van die goede sfeer zijn ze ruim geslaagd", geeft de zwaargewicht aan. „Ik werd fantastisch ontvan gen en de kinderen ook. Bij bin nenkomst kreeg ik meteen een nostalgisch gevoel, ik wilde die kinderen echt gaan aanmoedigen. En dat is hoe de sport hoort te zijn: geen schreeuwende ouders, maar kinderen die plezier heb ben." Bij een wedstrijdje pakhangen, dat tijdens het OZK gehouden wordt, is één van de pakken van Meyer de inzet. Collin van den Ouden kan het langst blijven vast houden - liefst 94 seconden - en gaat met het outfit van de olympiër naar huis. den dat het overwegend de jonge re judoka's zijn die de wedstrijd in Vlissingen op hun agenda zet ten. In de klasse voor de oudere judoka's valt de bezetting nog wat tegen. „De -15-klasse is wel gegroeid en we hebben dit jaar voor het eerst een -18-klasse. Dus we maken wel stappen", vertelt de sportschoolhouder. „Maar je ziet toch dat zij voor de bekende re wedstrijden kiezen. Die heb ben een vast circuit. Wij moeten ons daar proberen tussen te werken." Want de ambitie om nog ver der te groeien is er. „We zouden ook graag wedstrijden in de hoog ste categorieën houden." Aan de andere kant wordt het organise ren van het toernooi dan een las tig verhaal. „Dan wordt het te vol. En een toernooi van een heel weekend zie ik eigenlijk niet zit ten. We hebben ook veel deelne mers die naar de kerk gaan en op zondag niet willen sporten." Onvergetelijke dag Mulder benadrukt nog maar eens dat voor nu de sfeer het be langrijkste is. „De coaches eten bij ons gezamenlijk met de bondsofficials en de organi satie en we willen de judo ka's, jong en oud, graag een onvergetelijke dag geven." Speciale gast in de Vlis- singse sporthal is Roy dinsdag 18 oktober 2016 nog het belangrijkst' Na twee wedstrijden zijn de handballers van SV Orion de trot se koplopers in de hoofdklasse. De promovendus uit Heinkens- zand was voor eigen publiek met 29-20 te sterk voor HVOS. De vrouwen van EMM/Olympus verloren voor eigen publiek met minimaal verschil van Tachos. Menno Kole Vlissingen Scores EMM/Olympus: Marieke Riemens 7, Lisanne Heijens 5, Demi van Strydonck 4, Romy Koops 2, Tessa de Waal en Shirley Jacobs 1. Joop van den Oudenhoven Kwadendamme Roy Meyer, olympiër

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 78