O CD SC@RI 10 ZEELAND Nina Meppelder prolongeert titels Brons voor Jansen bij marathondebuut Groene Ster 2 meldt zich in de top L JUDO OPEN ZEEUWS KAMPIOENSCHAP Het doel van het open Zeeuws kampioenschap judo in Vlissingen is simpel: mensen binden. „Natuurlijk is winnen in de sport belangrijk, maar het plezier is cruciaal", stelt organisator Tonny Mulder. Van de Klooster alleen aan kop Schouder Nina Meppelder (rechts op de foto) uit Krab- bendijke heeft in Boedapest weer twee we reldtitels geprolongeerd. Tijdens de World Cup ITF taekwondo werd de pupil van coach Nanne Boonstra eerste tijdens het WK taekwondo en het WK semicontact kickboksen, net als in 2015. Noury Mahassen en Raven Struijk, beiden ook van Taekwon-Do Middelburg, kwamen in Hongarije ook in actie, maar konden geen beslag leggen op een ereplaats. Wouter Jansen, afkomstig uit Oost-Sou burg, heeft zondag een sterk marathonde buut gemaakt. In Amsterdam liep de atleet van het Nijmeegse Cifla een tijd van 2.23.30 uur. Hij werd er derde mee op het NK. Over all eindigde Jansen als 22ste. Yersekenaar Heddie Nieuwdorp werd in het Olympisch Stadion Nederlands kampioen in de catego rie mannen 60. Met 2.54.42 bleef de AV'56-atleet zijn leeftijdsgenoten minimaal drie minuten voor. Paola van Gilst uit Goes werd bij de vrouwen 40 tweede in 3.15.53. ZAALVOETBAL Het ziet er naar uit dat het tweede team van Groene Ster Vlissingen zich dit seizoen in de strijd om de titel in de topklasse van het zaalvoetbal zal mengen. De Vlissingers ver sloegen dit weekeinde Brabantia, de num mer twee van de ranglijst, in Eindhoven met 0-3 en hebben nu evenveel verliespun- ten als koploper CFM/Transito. Via Moham med Alhajaji en Marcello Tuhuleruw stond het halverwege 0-2. Na de hervatting ont nam Mohammed Alhajaji Brabantia alle illu sies op een goed eindresultaat: 0-3. DZK In een goed gevulde sport hal Baskensburg zijn alle ogen gericht op de blauw gele judomatten die de bruine gymzaalvloer be dekken. Het is zaterdag middag rond de klok van één. Vlissingen is voor even het epicentrum van de (Zeeuwse) ju dowereld. Bijna 500 judoka's uit binnen- en buitenland strijden, verdeeld over vier tijdsvakken en in verschillende leeftijds- en ge wichtscategorieën, om de prijzen tijdens het open Zeeuws kam pioenschap. „Maar die prijzen zijn niet het belangrijkste", vertelt Tonny Mul der. Hij is eigenaar van Sport school Geelhoed en organiseert, in samenwerking met de stich ting Judo Zeeland, het OZK voor het tweede jaar op rij. „Wat wij willen doen is een leuke sfeer creëren. Natuurlijk is winnen in de sport belangrijk. Maar het ple zier is cruciaal, dat zorgt ervoor of iemand wil blijven sporten of er uiteindelijk mee stopt." Toekomst Het doel van Mulder is om zowel de judoka's als de ouders en coaches een mooie dag te bezor gen. „Zo hebben we voor de jonge re deelnemers springkussens, zo dat ze na de wedstrijden bezig kunnen blijven." Het doel hiervan is simpel: mensen binden. „De jeugd heeft de toekomst. Als wij hen warm kunnen maken voor ons evenement, blijven ze de ko mende jaren naar ons toe ko men." Dat doel lijkt geslaagd. Ten op zichte van vorig jaar is het aantal deelnemers ongeveer verdubbeld. Toen deden er circa 250 judoka's mee, nu zo'n 500. „Dat komt voor al door mond-tot-mond-recla- me", aldus Mul der. „Daar heb ben we veel naamsbe kendheid door gekre gen. En ook op de social media waren de reacties erg positief." Gezegd moet wor- VLISSINGEN Stefan van de Kloos ter is de nieuwe koploper in het PZC-topscorersklassement. De aanvaller van Nieuwdorp bezorg de zijn ploeg zaterdag met twee goals de overwinning in het duel met Oostkapelle (2-1). Met 15 punten - zijn 10 goals ver menigvuldigd met de factor 1,5 - passeerde hij Tom Wuyts, die 14 punten heeft. De topscorer van Kloetinge wist zaterdag tegen het net niet te vinden. Robin Provoost maakte zaterdag namens ZSC'62 zijn veertiende van het seizoen en heeft net als Wuyts 14 punten. Arjen de Koe- ijer (Yerseke) kwam door een bles sure niet in actie. dinsdag 18 oktober 2016 TAEKWONDO ATLETIEK Veldrijdster Shirin van Anrooij uit Kapelle heeft zondag de Super Prestige in Zonhoven op haar naam geschreven bij de nieuwelingen dames. Op het loodzware parkoers had ze ruim drie minuten voorsprong op de Tsje chisch kampioene Magdalena Misonova en de Belgische Tessa Zwanepoel. Haar zus Lin- dy van Anrooij startte sterk bij de elitedames. Door een valpartij voor haar, die zij niet meer kon ontwijken, viel Van Anrooij echter terug naar de dertigste plaats. Ze werd na een ster ke inhaalrace uiteindelijk veertiende overall en vijfde bij de beloften. Pieter Ongena is de nieuwe hoofdcoach van zondag-derdeklasser HVV'24. De 33-jari- ge Belg volgt de ontslagen Ralph Zegers op. Ongena is woonachtig in Moerbeke, dichtbij Koewacht, en is in het bezit van het Uefa A-di- ploma. In het verleden was hij hoofdtrainer bij KFC Moerbeke en assistent bij FC Bosdam Beveren. De Souburgse ju doka Kiara Mul der (17) heeft be sloten er een jaar tussenuit te gaan. Ze onder vindt te veel last van een schou derblessure en een val op haar hoofd. De Wal- cherse, eerder dit jaar tweede op het NK onder 18 jaar, was on langs begonnen aan het centrale programma van dejudobond op Papendal. Ze hoopt daar in 2017 na een lan ge rustperiode weer bij te mo gen aansluiten. u De waterpolos- ters van DZK gin gen onderuit te gen Argo (9-6). Halverwege leid de de thuisploeg al met 4-2. Beide ploegen speelden voor de winst en met nog twee minu ten op de klok stond het 7-6. DZK probeerde dichterbij te ko men, maar Argo sloeg nog twee keer toe: 9-6. Voor DZK waren Joyce Piek (3x), Lois van den Berg (2x) en Lilia- ne Sole trefze ker. ■c o q. (O 'Goede sfeer is nu Daniel Vervelde Vlissingen Twee judoka's in actie tijdens de open Zeeuwse kampioenschap pen in sporthal Baskensburg in Vlissingen. fotoizaakverkeste I klasse goals effect totaal 1 Stefan v.d. Klooster Nieuwdorp 2E zat 10 1,5 15 Tom Wuyts Kloetinge 1C zat 7 2 14 Robin Provoost ZSC'62 4B zat 14 1 14 Marlo Janisse RCS 3A zat 9 1,5 13,5 5 Dylan Adelaar Bruse Boys 2E zat 8 1,5 12 6 Arjen de Koeijer Yerseke 3A zat 8 1,5 12 Yordi Nijland RCS 3A zat 8 1,5 12 8 Thomas Leegwater Clinge 4A zon 11 1 11 9 MatsWillemse Bruse Boys 2E zat 7 1,5 10,5 Daniel Wissel Zeelandia M'burg 2E zon 7 1,5 10,5 Rutgervan Rossum Luctor'88 4A zon 10 1 10 Arjen Versluijs Oostburg 4A zon 10 pr wmr «*4 1 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 77