7 Lodewijk Asscher foto robin utrecht die in het nauw komen. Als dat niet vanuit het ka binet kan, dan vanuit de Kamer." (Lacht) „Misschien wel een hele grote partij, dat is waar ik voor ga. Maar er zijn geen zekerheden. Ie dereen begint op 15 maart met nul zetels en moet dan maar kijken hoeveel steun hij krijgt." „Dit land heeft recht op politiek die niet wordt ge managed als een koekjesfabriek. Politiek gaat over goed en kwaad, recht en onrecht. Ik erger me ka pot als daaraan voorbij wordt gegaan. Ik sta een fundamenteel andere keuze voor dan de WD. In hun programma staat dat mensen in hun eentje moeten onderhandelen over hun arbeidsvoorwaar den, minder vaste contracten, flitsontslag. Terwijl werk zoveel voor mensen betekent. De strijd die ik daarvoor voer, staat los van de goede samenwer king die we hebben." „Ik ben heel trots op het beleid dat ik heb kunnen voeren, zoals meer vast werk en schoonmakers in vaste dienst bij het rijk. De WD loopt nu hard weg bij dat beleid, dat hoef ik niet te accepteren. Het is belangrijk dat mensen zien welke keuze er nu voorligt. Ik vind dat je in de politiek moet kun nen samenwerken en compromissen kunnen slui ten, maar als het om fundamentele keuzes gaat, moet je je ankers laten zien." „Ik heb respect voor hoe hij zijn werk doet. Alleen denk ik dat het land met de WD en zijn verkie zingsprogramma niet beter wordt, maar slechter." „De PW kiest vaak de makkelijke weg: oprechte zorgen exploiteren en angst vergroten, in plaats van de problemen aanpakken. Ik vind dat je kei hard moet zijn tegen extremisten en radicale pre dikers die kinderen proberen af te drijven van het land. Maar mensen, zoals de PW doet, elke dag een trap geven is ook geen Nederland meer. We moeten mensen juist stimuleren het beste uit zichzelf te halen." „Ik denk niet dat er meteen effect is. We zullen de komende weken en maanden naast de kiezer moe ten staan in plaats van het alleen erover te heb ben. Pas dan kun je vertrouwen winnen. Als men ziet dat ik het gevecht voer namens hen, dan kan ik steun krijgen." „Ik ben misschien wat minder pragmatisch. Ik ben onverbiddelijk tegen onrecht dat ik tegen kom. Ik ben niet van het wegkijken en dingen ge woon vinden die niet normaal zijn. We komen uit een tijd waarbij het ging over managen en de BV Nederland. Het moet nu gaan over het aanpakken van de status quo." „Nee, de handschoenen gaan juist uit." „Dat is mijn tegenstander niet. We moeten niet uit elkaar worden ge speeld. De haters die mensen te gen elkaar willen opzetten, dat zijn mijn tegenstanders." „Dat moet blijken, het is leuk dat hij meedoet." „Het is aan het partijbestuur de verkie zing zo te organiseren dat er geen mis bruik van wordt gemaakt. Misschien wor den mensen lid omdat ze mij willen steu nen, dat zou heel erg mooi zijn." „Nee. Ik wil een stem geven aan al die Nederlanders Dit land heeft recht op politiek die niet wordt gemanaged als een koekjesfabriek dinsdag 18 oktober 2016 Het is wel een hele stap: van vicepremier naar leider van een kleine oppositiepartij. U richt uw pijlen vooral op Rutte, met wie u nauw samenwerkt. Is dat niet raar? U neemt stelling tegen Rutte. Hoe geloofwaar dig is dat als je elke week met hem lachend in de ministerraad zit? Kennelijk stoorde het u de afgelopen jaren niet dat Rutte in uw ogen het land leidde als een ma nager? We horen u minder over de PVV. Verwacht u een Asscher-effect in de komende peiling? dig had en nu met de polarisatie een moralise rende leider? Wordt uw gevecht met Samsom er een met de handen op de rug? Maar u bent heel vriendelijk voor Samsom. Ziet u tegenkandidaat Jacques Monasch als een bedreiging? Als die verkiezing wordt gekaapt en buitenstaanders Monasch op het schild hijsen, kijkt u niet meer zo vro lijk als nu. Heeft u bij het partijbestuur bedongen dat u weg mag, als u in de opposi tie belandt?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6