Overvaller 30 maanden cel in Steelband politie SCHOUWEN-DUIVELAND 7 Vandalen houden huis in gedenkbos Kaaskenswater Zierikzee Drie gedenkbomen zijn afgebroken, een vierde beschadigd. Vandalen spelen met herinneringen aan eeuwelingen en overledenen. Tamara Nuijens veegt met een doekje de aanslag van het koperen plaatje. Zo, de herinnering aan de in november 2012 overleden (o)ma Pooh is weer zichtbaar. De goed vier jaar oude linde voor Sjaan Berrevoets bleek gelukkig te taai voor vandalen. De schade be perkt zich tot doorgesneden rub beren steunbanden en een kruis in de bast gekerfd. „We hopen dat ie het redt." Van de boom aan de andere kant van de betonnen picknickta fel in het Kaaskenswater rest en kel nog de stronk en een lange splinter. Een tiental meters verder zijn twee stammetjes al wat herin nert aan de bomen die in 2014 werden geplant ter ere van de eeu welingen mevrouw Catshoek-van de Velde en een jaar later voor me neer Van der Hout. Zondagoch tend lagen de jonge boompjes er geknakt bij. De gemeente heeft ze meteen opgeruimd. Nutteloos Verdriet, woede en onbegrip, de eerste aanblik van de vernielingen maakte een mengeling van emo ties wakker in Nuijens. „Dit is zo respectloos! Triest, nutteloos! Voor ons is dit niet 'een boom', maar een écht bijzondere plek, waar ik regelmatig kom met mijn kinderen. Daar moeten ze gewoon van afblijven! Ze beseffen niet wat ze doen door dat te vernielen. En als dat wel het geval zou zijn, is het alleen nog maar erger!" Dieptepunt De vernielingen van de bomen vormen een voorlopig dieptepunt in het vandalisme aan het Kaas kenswater. „Ze hebben eerder ook al een vlinderlichtje en een kaars houder meegenomen en de plant jes vernield die we bij de boom hadden gezet. Dat doen we al een tijdje maar niet meer." Wijkagent Douwe de Vries weet zo één-twee-drie niet in wel ke hoek hij de vandalen moet zoe ken. De groep die eerder voor over last zorgde, hangt volgens hem al een paar maanden niet meer rond bij het speeltuintje achter het scoutinggebouw. „Die zijn verkast naar het parkeerterrein aan de Scheldestraat. En daar acteren wij op, samen met de gemeentelijke handhaving." Opvallend is wel dat de afgelo pen weken ook de schuurtjes op het volkstuincomplex in het park doelwit zijn geweest van vernielin gen. „Automatisch wordt altijd naar hangjongeren gekeken, maar het kan ook een individueel ie mand zijn geweest", zegt de wijka gent. Voor ons is dit niet 'een boom', maar een écht bijzondere plek. Daar moeten ze van afblijven! —Tamara Nuijens De vernielde gedenkbomen (twee zilverlinden en een zomer- eik) worden volgende maand ver vangen. De gemeente was 16 no vember al van plan het gedenkbos verder uit te breiden. „Bij die aan plant worden deze drie meteen meegenomen", zegt Harry David- se van het Uitvoeringsbedrijf. Aangifte De rubberen tegels die werden losgewrikt van de speelplaats, zijn verspreid door het park terugevon- den en inmiddels teruggelegd. Da- vidse schat de totale schade op t200 euro. Daarvan is aangifte ge daan bij de politie. ZIERIKZEE De Steelband van Het bestuur heeft daarna het het Nederlands Politieorkest treedt zaterdag 5 november op in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Het is een staartje van het suc cesvolle jubileumconcert dat Kunst en Eer vorig jaar ter ere van het eigen 185-jarig bestaan organiseerde. Ook toen zorgde de koninklijke harmonie uit Zie rikzee voor een bijzonder con cert in een uitverkochte Nieuwe Kerk. plan opgevat jaarlijks iets spe ciaals te programmeren. Het con cert is 'Tropical Swings' gedoopt. En naast de politiemuzikanten treedt ook Kunst en Eer voor het voetlicht: zowel leerlingenorkest als percussiegroep en harmo nieorkest. Het concert begint om 29.30 uur. Toegangskaarten kosten ro euro. Kaarten zijn te bestellen via: marian@vaane.nl. Een celstraf van dertig maanden waarvan twaalf voorwaardelijk. Die straf legde maandag de Mid delburgse rechtbank op aan J. van S. (29) uit Kamperland. De man overviel begin dit jaar een supermarkt in Vrouwenpol der. Daarbij probeerde hij geld buit te maken. De caissière weiger de hem iets te geven toen hij haar bedreigde met een (nep)vuurwa- pen. Ze zei tegen hem 'lazer op' en weigerde de kassa open te ma ken. Tijdens de rechtszaak ontkende de man dat hij die dag in Vrou wenpolder was. Volgens de recht bank is er voldoende bewijs dat hij de dader is. Ook vindt de recht bank dat er voldoende bewijs te gen hem is om hem te veroorde len voor diefstal van een pakje si garetten in een andere super markt en het mishandelen van twee agenten. Zij wilden hem 27 december 2015 aanhouden waarbij hij zich zeer heftig verzette. Een van de agenten vertelde dat had nog nooit zoveel agressie mee gemaakt als bij die aanhouding van J. van S. De verdachte gaf toe dat hij des tijds onder invloed was van een grote hoeveelheid drank. Het vonnis is conform de eis van het Openbaar Ministerie. -• v sS ■i i-yts dinsdag 18 oktober 2016 De boom van Oma Pooh redt het wellicht Marcel Modde Zierikzee Deze boom was wellicht net iets te dik en moest het op een andere manier ontgelden. Emile Calon Middelburg Tamara Nuijens is boos over de respectloze vernielingen van de gedenkbomen bij het Kaaskenswa ter. FOTO'S MARIEKE MANDEMAKER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67