Pleidooi voor cameratoezicht bij voetbalkooi PvdA: 'Onderzoek koopzondag laten' - «ilfalÉÈ 6 Als de voetbalkooi in de Zierikzee- se Mosselboomgaard inderdaad verhuist naar de Scheldestraat, dan moeten daar wel camera's ko men te hangen. Dat vinden bewo ners van het naastgelegen zorgcen trum Borrendamme. Op de voetbalkooi zitten ze ei genlijk niet te wachten, aldus een van hen, Willem van den Heet- kamp. „We hebben al een skate- baan, waar nauwelijks een skater te zien is, maar wel heel veel her- En wij zitten straks met twee problemen opgezadeld rieschoppers. Dan zouden we er nog een voetbalkooi bij krijgen. Dat is gewoon verplaatsing van een probleem. En wij zitten straks met twee problemen opgezadeld. Daar zijn we niet blij mee." Van den Heetkamp woont pas een paar maanden in het Zierik- zeese zorgcentrum ('Ik sta op het punt om me aan te melden voor het bewonerscomité.') en ook naar zijn zin, maar hij heeft al goed in de smiezen dat hij het vo lume van zijn televisie op vrijdag en zaterdagavond flink open moet zetten. „Dan is er steevast herrie op het parkeerterrein in de Schel destraat. Ze rijden als gekken met auto's, steken vuurwerk af en draaien harde muziek. En ze ge bruiken drugs. Goed, dat laatste moeten ze zelf weten. Maar wij be woners willen gewoon rust." Hij en zijn buren bellen regelma tig naar de politie. „Maar die weet zelf ook: de jeugd is stil als de poli tiewagen komt aanrijden. Tot die weg is. Dan begint de ellende weer van voren af aan." Dus ziet Van den Heetkamp nog maar één oplossing: camera's. „Dan passen jongeren wel op wat ze uitvreten. En dan niet van die camera's van beveiligingsbedrij ven, die alleen werken tijdens kan toortijden, maar camera's van de politie die op het bureau in de ga ten worden gehouden. Daar zijn die gasten bang van. Ik heb het zelf gezien in Den Haag, waar ik vandaan kom en waar ik jarenlang op de taxi heb gereden. Als niks meer uithaalt, helpt alleen nog ca meratoezicht." En eigenlijk vooral uit preven tief opzicht. „Wij weten ook wel dat het nog altijd erger kan en dat de overlast hier nog wel meevalt vergeleken met grote steden. Maar zo'n overval bij de Albert Heijn in Zierikzee, daar zijn de bewoners hier best van geschrokken. Dat had hen ook kunnen gebeuren. Dat willen we voorkomen." „Iedereen weet in welke Schouw- se kernen de winkels op zondag open zijn en in welke kernen dat op weerstand stuit. Dat hoeft hele maal niet nader onderzocht te worden." PvdA-fractievoorzitter Petri d' An- jou is daar stellig in. Haar partij plaatst het besluit van B en W hierover op de agenda van de raadscommissie Samenleving en Bestuur van 3 november. „We wil len horen hoe de andere partijen hierover denken." Dat je in Renesse op zondag kan winkelen is normaal geworden, maar in Zierikzee bijvoorbeeld, zijn de winkeliers het daar nog niet over eens. Daarom zei onder nemersvoorzitter Lucie Krans on langs in deze krant blij te zijn met het behoefteonderzoek. 'd Anjou: „Winkeliers mogen zelf bepalen of zij 's zondags open willen zijn. Dat is hun vrijheid en dat vinden wij prima. Dat hoeft toch niet onderzocht?" Het steekt de PvdA-fractie bo vendien dat het dagelijks gemeen tebestuur de 20.000 euro, die het onderzoek kost, wil halen uit het potje van de Strategische Visie. „Die reserve is er mede door ons toedoen gekomen. Het geld is be doeld voor uitvoering van de plan nen uit de Strategische Visie. Maar in dat document wordt hele maal niet over winkeltijden ge sproken. Nogal gezocht dus, die dekking." B en W besloten begin augus tus om in tien woonkernen winke liers, winkelpersoneel en klanten te ondervragen over de tijden waarop de winkels in hun dorp of stad open moeten zijn. IN DE REGIO Bloemschikken in dorpshuis 50plus café in filmtheater Informatieavond over pleegzorg WANDELING DOOR ZEEPEDUINEN f* '"e" MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 18 oktober 2016 Wendy Wagenmakers Zierikzee Onderzoek naar de verdeling van koopzondagen op Schou- wen-Duiveland is volgens de PvdA overbodig. Ton van den Nouweland Zierikzee SEROOSKERKE Tijdens de hobbymarkt in Dorps huis Serooskerke van zaterdag 22 oktober, geeft Paola van der Wekken een cursus bloemschik ken. Deelnemers kunnen voor 25 euro een herfststuk maken. Beno digdheden zijn aanwezig. Aan vang van de cursus is 13.30 uur. Aanmelden kan tot donderdag 20 oktober via tel. 06-23516600 of via de e-mail: dorpshuisseroos@ zeelandnet.nl. ZIERIKZEE Het 50plus café in Zierikzee houdt donderdag 20 oktober een bijeenkomst in het filmtheater van Zierikzee onder het thema Je hobby, je beroep. De sprekers tijdens deze avond zijn de heer Van Rhoon, muzikant en de heer Noordermeer, journa list. De toegang is gratis. De avond begint om 20.00 uur en eindigt om 23.00 uur. Inloop vanaf 19.30 uur. ZIERIKZEE Juvent houdt donderdag 20 okto ber een informatieavond over pleegzorg in de gemeente Schou- wen-Duiveland. ledereen die het pleegouder schap overweegt en meer infor matie wil, is welkom van 20.00 tot 22.00 uur in het gemeente huis. Aanmelden voor deze avond kan via e-mail: cspleegzorg@ juvent.nl. Na ontvangst wordt een bevestiging en het programma gestuurd. MIDDELBURG Lezing over Pauselijke brief Dr. Egbert Rooze uit Antwerpen geeft donderdag een le zing in Middelburg over de brief van paus Fransiscus over duurzaamheid. De titel van deze brief is Laudato Si, met als ondertitel Over de zorg voor ons gemeenschap pelijke huis. De be doeling van deze avond is dat het weet te inspireren om een duurzame le venshouding se rieus te nemen en heel concreet stap pen hiervoor te zet ten. De avond vindt plaats in de Doops gezinde Kerk. Om 19.30 uur start de vertelling. NIEUWERKERK Discozwemmen bij Zwembad Dol-fijn Liefhebbers kunnen op vrijdag 21 okto ber discozwemmen bij Zwembad Dol-fijn in Nieuwer- kerk. De zwemavond vindt plaats tussen 19.30 en 21.00 uur. Kaartjes kosten 3,50 euro, inclusief wat drinken en lek kers. Op woensdag en vrijdag kunnen de kaartjes gekocht worden tussen 13.00 en 15.30 uur. ARNEMUIDEN Vogeltentoonstel ling Vogelvereniging Zanglust uit Arne- muiden houdt van 20 tot en met 22 ok tober de Internatio nale Vogeltentoon stelling in Vereni gingsgebouw de Ar- ne in Arnemuiden. BURGH-HAAMSTEDE Natuurmonumenten houdt zaterdag 22 oktober een najaarswandeling door de Zeepeduinen on der leiding van een gids. Tijdens deze wandeling is er een grote kans Shetlandpony's en Schotse Hooglanders te zien die in het gebied grazen. De wandeling begint om 09.30 uur in pension Even Buiten met koffie en thee. Na de tocht wordt daar rond 12.30 uur ook afgesloten met een broodje en soep. Vooraf aanmelden is gewenst en kan via nm.nl/agenda of bij VVV Burgh-Haamstede, 0111-450524. De excursie kost 13,50 euro voor leden van Natuurmonumen ten en 18,50 euro voor niet-leden. Kinderen tot en met 12 jaar betalen 7 euro. Er wordt gelopen over onverharde paden en daarom wordt deelnemers gevraagd stevige schoenen aan te trekken en een verrekijker mee te nemen. FOTO NATUURMONUMENTEN BROUWERSHAVEN Brouws Museum, 13.00-17.00 uur: Open stelling Museum; Ton- nenmagazijn, 18.30- 22.00 uur: Repetitie- avond Muziek Apollo Brassband, 20.00- 22.00 uur: Boogschie ten dames; BURGH-HAAMSTE DE Betonnen uitkijktoren, 13.30 uur: Excursie Meeuwenduinen; Bras serie de Duinpan, Dui nen van Haamstede, 14.00 uur: Demonstratie Klederdracht; Dorps huis de Schutse, 9.30 uur: Zangkoor Vrouwen van Nu; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Volksdansen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; Excursieschuur Westen- schouwen, 13.30 uur: Excursie Dierenvriend- jespad; Pannekoeken- molen de Graanhalm, 12.00-20.00 uur: Expositie Gemma van der Sluis schilderijen; BRUINISSE Museum Brusea, 14.00-17.00 uur: Open stelling museum; BURGSHLUIS Passagierschip de On rust, 11.00 uur: Natuur- rondvaart; DREISCHOR Streek- en Landbouw museum Goemanszorg, 11.00-17.00 uur: Exposi tie Zeeuwse dialecten en streekdracht; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00-16.30 uur: Koersbal en soos, 20.00-23.00 uur: To neel WIK; 20.00-22.00 uur: Toneelgroep Ygenweizen; OOSTERLAND De Oosterhof, 19.30 uur: Zumbadansen, OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor ouderen; 19.00- 23.00 uur: Dart vereniging Smijt Maar Raak; Watersnoodmu seum, 10.00-17.00 uur: Tentoonstelling bijzon dere waterbouwkundi ge werken, 11.00 en 13.00 uur: Familierond leidingen, tussen 11.30 en 16.00 uur: Knutsel- workshops voor kinde ren; RENESSE Blikmuseum de Blikvan ger, 10.00-12.00 uur: Verkoopexpositie van bijzondere pop-up boe ken; Dorpshuis, 19.15-20.15 uur: Yoga Steffine; SIRJANSLAND Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Schilderclub, 19.30-21.00 uur: Gym club; ZIERIKZEE Burgerweeshuis, 10.00-11.30 uur: Inloop- ochtend Kleuren in de Keuken; 19.30-21.00 uur: Workshop creatief met stempels; FIZI, 14.00 uur: Heaven on Earth, 20.00 uur: De Tien van Renesse; Sint Lievensmonstertoren, 10.00-17.00 uur: Beklim ming van de Toren; Windmolenpark Gouwe- veerse zeedijk, onbe perkt: Fietsroute Wind molenkunst trilogie Schouwenduurzaam- land; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 18.45-20.00 uur: Yoga door Marian ne van de Haak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66