Chaplin, de Musical overdenkt het leven van legende Charlie Chaplin Wie weet welke tekst... Alle grote hits van Simon Garfunkel 41 uitjekrant THEATERSEIZOEN 2016-2017 DE LEUKSTE AVONDJES UIT Ga nu naar pzc.nl/theater 'Eenmalig in Nederland te zien!" Over de grootste filmkomiek allertijden gaat Chaplin, de Musical. Na Amerika en Brazi lië gaat Europa kennismaken met het ontroerende levens verhaal van Sir Charlie. Spek takel uit de tijd van de stomme film, compleet met groot live orkest. Is er een groter icoon in de ge schiedenis van de (stomme) film? Charlie Chaplin, de Britse acteur van eenvoudige komaf die het in Amerika tot grootse ster schop te, staat in ons collectieve filmge heugen gegrift. Hij liet de wereld onvergetelijke klassiekers na als The Kid, Modern Times en The Great Dictator en wordt ook 40 jaar na zijn dood nog altijd volop geëerd, met zijn eeuwige zwarte snorretje, bolhoed op de kruin en de wandelstok in zijn knuist. In Chaplin, de Musical komt al les samen. In het decor van een oude filmstudio overziet Charlie zijn leven dat allesbehalve glo rieus was begonnen in Londen. Hij denkt aan de vele ups-and- downs die voorbij zijn gekomen en aan zijn belangrijkste film creatie The Tramp die alles deed veranderen. Maar was het nu een zegen of juist een vloek? Een verhaal vol dramatische momen ten, maar ook een verhaal dat ontroert en de menselijke kanten van een groot genie toont. Na Amerika - volle zalen op Broadway! - krijgt nu Europa de kans om te genieten van deze spectaculaire musical, die is ge baseerd op het boek van drie voudig Tony-winnaar Thomas Meehan (Annie, Hairspray). Voor deze nieuwe tournee werd het script herschreven en zijn nieu we nummers toegevoegd. Met de Nederlandse musicalsterren Marleen van der Loo en Jeroen Phaff in belangrijke bijrollen en NordindeMoorindehuidvande legendarische aartskomiek. Samen met een vijftienkoppig live orkest zetten zij de filmlegen de in de spotlights. Chaplin, de Musical is van 23 december t/m 3 januari te zien in RAI Theater Amsterdam. Prestigieuze Broadway-productie gebaseerd op het leven van Charlie Chaplin. Een fantas tische cast, een live-orkest, indrukwekkende decors en het levensverhaal van de grootste Hollywood legende ooit, zijn de perfecte com binatie voor een onvergetelijke avond uit. Voor het eerst zal de musical 'Chaplin' van Christopher Curtis en Thomas Meehan interna tionaal geproduceerd worden. Chaplin, de Musical is een ware hit op Broadway die u niet mag missen! De souffleur die een acteur te hulp kon schieten als deze even de weg kwijt was, is al even niet meer achter het luikje in de theatervloer gezien. Maar hoe vangen de sterren van vandaag eventuele haperingen qua tekst op? Sommige grootheden steunen onvoorwaardelijk op hun auto cue, een soort tekstbeeld op de vloer, zoals chansonnier op leef tijd Charles Aznavour grif toe geeft. Maar bij de musical ligt dat toch ietwat anders. Daar bevinden eventuele hulptroepen zich door gaans in de cast. Met zijn allen even improviseren, is het motto als er - overigens heel zelden -een lastig moment ontstaat. Met castleden die meerdere rollen van A tot Z in de vingers hebben - bij ziekte moet iemand toch de rol overnemen - is er altijd tekstkennis aanwezig. De understudy bijvoorbeeld is iemand die de tekst en de choreografie van een hoofdrol compleet uit zijn hoofd kent, zodat hij of zij altijd kan invallen. En dan is daar ook nog de onvervangbare swing die letter lijk wordt klaargestoomd om alle (mannelijke of vrouwelijke) rollen over te nemen. Iemand nog hulp nodig? Musical RAI Theater Amsterdam 23 december 2016 t/m 3 januari 2017 Muzikaal watertanden met Tributeshow The Simon Gar funkel Story. Een ode aan het legendarische koppel dat de wereld deed smelten met num mers als Bridge over Troubled Water en The Sound of Silence. Twee joodse jongens, beiden in 1941 geboren en opgegroeid in dezelfde wijk in New York. Dat schept een band, zeker als je als kinderen samen je eerste op treden op de schoolbühne mag geven in Alice in Wonderland. Waar die eerste stappen later toe hebben geleid, is een bekend verhaal. Als Simon Garfunkel timmerde het muzikale duo ja renlang wereldwijd aan de weg met onvergetelijke songs als Mrs. Robinson (uit The Graduate met Dustin Hoffman) en The Boxer. In The Tributeshow The Simon Garfunkel Story komen ze al lemaal voorbij. Grote fan Grego ry Clarke en collega Joe Sterling brengen in de theatershow de succesnummers van hun be roemde look-a-likes met verve. Al meer dan een kwart miljoen mensen hebben de show gezien in uitverkochte zalen. Een eerbetoon aan twee be scheiden zangers die de wereld aan hun voeten hadden, maar uiteindelijk toch besloten ieder zijn eigen weg te gaan. Dat ze ook afzonderlijk wisten te pie ken, bewijzen tophits als Bright Eyes (Garfunkel) en Graceland (Simon). The Simon Garfunkel Story toert van februari t/m april 2017 door Nederland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59