4 Gezond blijven, opvoeden: we zijn er dagelijks mee bezig. Welke lessen leerde u van het leven en zou u aan anderen willen overdragen? Vandaag: Martin en Monique van Heese uit Heikant. Wissel intensieve reizen en luxe vakanties af Monique: „Mensen hebben vaak geen idee wat er allemaal komt kij ken bij het runnen van een katten- hotel. 'Leeeeuk, de hele dag katten aaien!', roepen ze dan. Nou, zo zit dat dus echt niet in elkaar. We hebben altijd poezen, soms maar twee en soms wel vijfenveertig." Martin: „Wij zijn knettergek van de katten en aaien heel wat af, maar daarnaast is het gewoon heel hard werken. Pousada's zijn luxueuze hotelletjes in Portugal. Wij leggen onze gasten op vier pootjes echt in de watten, vandaar de naam De Poesada. We zijn 24/7 voor onze logés in de weer." Monique: „Als we jaarlijks niet heel bewust vier weken in onze agenda blokkeren, zijn we nooit vrij." Martin: „Om ons levenstempo vol te kunnen houden, nemen we af en toe goed afstand door op reis te gaan. Maar onze wensen liggen op dat vlak erg uiteen en zijn, helaas, nogal eens onderwerp van discussie." Monique: „Doe mij maar een luxe hotel met zwembad. Een beetje toe ren in de omgeving, lekker uit eten gaan en flaneren over een boulevard. Dat werk." Martin: „Vind ik ook leuk hoor, voor een dag of twee. Ik ga liever naar een uithoek van deze aardbol om die intensief te doorkruisen. Een cul tuurschokje op zijn tijd vind ik ge weldig. Zo ben ik ooit een maand naar Madagaskar geweest. En naar Libië, toen dat nog kon. Het aan geharkte Nederland, met al zijn regeltjes, kan me soms benauwen. Het liefst zou ik een sabbatical in lassen van een jaar en dan bijvoor beeld samen met Monique naar Noord-Korea gaan. Dat land intri geert me." Monique: „Ik zeg dan dat dat niet kan, vanwege de katten. Een slap excuus natuurlijk; ik zie zo'n reis gewoon niet zo zitten. Avontuur oké, maar niet te veel graag. En Martin wil naar landen waar ze het niet zo nauw nemen met de mensenrechten, zoals Myanmar en Rusland. Ik voel niks voor vakantievieren in een land waar de inwoners worden onderdrukt. Geef mij Italië maar." Martin: „Daarom wisselen we inten sieve reizen en luxe vakanties af. Zo komen we allebei aan onze trekken." Uitje waardering voor elkaar Martin: „De wekker gaat elke dag om half zes. Monique gaat dan meteen naar de poezen. Ik werk drie dagen per week in Oosterhout en twee da gen thuis. De overige dagen werk ik ook in ons kattenhotel." Monique: „Martin doet behalve aller lei praktische klussen ook de back officewerkzaamheden. Dankzij zijn technische inbreng lopen digitale activiteiten als planning, administra- Wij zijn knettergek van de katten en aaien heel wat af, maar het is ook heel hard werken DE FAMILIE tie en marketing op rolletjes Martin: „We vullen elkaar goed aan en waarderen eikaars mening en in breng. Als dat niet zo was, zouden we het hier niet samen rooien; echt alles draait om de poezen. Daar moet je tegen kunnen, als stel." Monique: „We zouden De Poesada het liefst helemaal samen runnen, want allebei vinden we het werk heerlijk. Maar we kunnen Martins vaste inkomen niet missen." Martin: „Anders zouden we het wel weten." Doe het goed of doe het niet Martin: „Hygiëne is een basisvoor waarde met zoveel dieren bij elkaar. Het is hier dan ook continu poetsen, poetsen en nog eens poetsen." Monique: „Veel katten komen regel matig logeren en daardoor weten we precies wat ze nodig hebben. Onze gasten zijn ons allemaal even lief en we kroelen wat af met ze." Martin: „In onze afdeling voor special care, die we met opzet naast de woonkamer van ons huis hebben ingericht om snel bij de dieren te kunnen zijn, vangen we onder an dere kittens op. Die neem ik graag op schoot, op de bank voor de televi sie." Monique: „Al komt dat weinig voor, omdat we altijd in de weer zijn. En als we niet oppassen, zitten we nooit." Martin: „Eerlijk is eerlijk: dat vinden we niet altijd makkelijk. Maar we zijn T-r—TT" WÊSk. dinsdag 18 oktober 2016 De babyfoon staat altijd aan voor de katten' Paula Koster 44 Martin van Heese Monique van Heese, 52, eigenaar van kattenhotel De Poesada Martin van Heese, 52, ICT-consultant en mede-eigenaar De Poesada Het leven van Moni que en Martin van Heese draait om hun kattenhotel. „Alles draait om de poezen." FOTO'S PETER NICOLAI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48