3 I versie van wie we zouden moeten zijn. Niet vleiend, maar misschien in het huidige tijdsgewricht wel de be ste versie. In aanleg zijn we niet ge schikt om monogaam in een geïso leerd gezin te leven, mannenbroe ders. Maar we doen het toch maar. We zijn nog altijd roedeldieren, maar ja, onze jachtmaatjes wonen nu in de Vinex-wijken. We zijn nog altijd roedeldieren, maar onze jachtmaatjes wonen in de Vinex Geloof het of niet, onder je bela chelijke kantooruniform, in dat lijf met zwembandjes dat je vanochtend hebt ingesmeerd met vochtinbren- gende crème, schuilt nog altijd die vitale kracht van een jager. Die moet je af en toe de ruimte geven! Voor je eigen lijfsbehoud. Als je die kracht steeds smoort, word je echt die een dimensionale aap die overmatig drank en drugs gebruikt, wordt ont slagen of van school getrapt en elke dag geil zijn portie porno op internet consumeert. En daarna duikt die on derdrukte masculiniteit in onge wenste vormen telkens weer op. In het verkeer. Als hooligan op een voetbaltribune of als jihadstrijder in Syrië. Als woedende witte man die uit frustratie over het leven, dat je niet geeft waarop je meent recht te hebben, alles en iedereen van een an der ras, andere kleur en mening de schuld geeft. Je grootste hobby is je uitleven in doodsbedreigingen op een sociaal medium. Of je misdraagt je als corpsbal naar eerstejaars en vrouwen. Bij gebrek aan harige mam moeten. telijk doodt en een aanslag is op ons welzijn, religies die geen antwoorden meer bieden. We weten niet wat van ons wordt verwacht, mannenbroeders. Intussen worden onze hoofden op gluiperige wijze volgeplempt met beelden van de ideale man. Die is standvastig, heldhaftig, krachtig en vrij. We wer den grootgebracht met flink zijn, niet huilen, wees een vent, toch? We kre gen een dieet van James Bond en Clint Eastwood. Maar wat hebben we eraan als we ons elke dag naar een hok slepen met PowerPoint en Excel? We zijn onderdanige kantoorwezens, wiens mannelijke eigenschappen overbodig zijn. Onze serotonine, tes tosteron én identiteit verdampen achter dat bureau en aan het einde van de dag hebben we rugpijn, diabe tes en migraine. Man Zero „Op sommige vlakken is er voor mannen iets grondig misgegaan", zegt Samuels en hij somt een aantal verontrustende feiten op: vier keer zo veel mannen als vrouwen plegen zelfmoord. Van de gevangenisbevol king is 90 procent man. Jongens krij gen zes keer zo vaak als meisjes de diagnose ADHD. Mannen krijgen tien jaar eerder dan vrouwen een hartaanval - al maken vrouwen daarin een inhaalslag. Van de daklozen is 8o procent man. Geen wonder dat vier van de vijf ouders die zich in onze westerse samenlevingen laten behandelen in een vruchtbaarheidskliniek, tegenwoordig de voorkeur geeft aan een meisje. Want als je toch kunt kiezen, waarom dan het risico lopen op een toe komstig probleemgeval? In Waar is mijn speer biedt de schrijver tegenwicht aan het beeld van de man als een een dimensionale aap. Het boek is, zegt Samuels, een poging te delen wat in mannen omgaat. Ook handig voor de vrouwen die ons al vele jaren tevergeefs vragen: waar denk je aan? Eendimensionale apen zijn we niet, maar we dreigen wel 'Man Zero' te worden, de opvolger van de weke metroseksueel. 'Man Zero' is volgens Tim Samuels de testosteronarme dinsdag 18 oktober 2016 GO deelnemers. Het Ge- luksdagboek is een handvat om te zien hoe veel tijd je besteedt aan prettige en minder pret tige activiteiten zoals eten, sporten, onderweg zijn. Vooral dat dagboek moet een leidraad zijn om erachter te komen wat je in de toekomst anders wilt doen. Wat maakt je blijkbaar niet zo gelukkig en hoe doen anderen het die gelukki ger lijken te zijn? Cintha Rood Helder praktisch Met wat muisklikken weetje hoe gelukkig je eigenlijk bent. Con creter kan niet: je dag en de maand een kei hard cijfer geven. Voor een realistische score moet je je dag boek regelmatig updaten. Motiverend Ontspannend Een streber wil meer. Hoezo scoort het leven van die ander een 7 en het mijne een 5? Als je maand een laf vijfje krijgt, zijn de re sultaten in je grafiek het deprimerendste moment van je dag. Op een afstand over je levensgeluk naden ken is gezond en kan voor bezinning zorgen. Een existentiële crisis ligt op de loer wan neer je maar niet boven dat lullige zesje uitkomt. Effect Vaak het Geluksdag- boek bijhouden, zorgt onder 5.000 gebrui kers gemiddeld voor een toename van 0,14 punten op de schaal van 0 tot 10. Geluk zit 'm niet in een saaie quiz. Go and smell the roses! Doe de quiz en meet hoe gelukkig je bent. fotogelukswijzer Eind oordeel Alleen al uit nieuws gierigheid doen. een jager in jou Ruud Buurman Waar is mijn speer verschijnt donderdag bij Luitingh-Sijthoff 17,99). Samuels geeft 3 november een lezing over mannelijkheid bij The School of Life in Amsterdam. ILLUSTRATIE STUDIO VONQ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47