'Alleen de kerk in het dorp is hoger' 6 WALCHEREN Raad krijgt bezuinigingstips Vlissingen beknibbelt waar het kan. Op openingstijden, koffie en thee en mogelijk vroegpensioen. Als de gemeente bezuinigt op de inwoners, moet de gemeente ook bezuinigen op zichzelf, vond de ge meenteraad in 2013. De raad nam de motie aan om vijftien procent minder aan de gemeentelijke orga nisatie te spenderen. Dat komt bo venop de effecten van de Agenda voor Herstel, oftewel de Vlissingse De raad kan nadenken over een regeling voor vroegpensioen bezuinigingsagenda. Hoe dat te doen, staat nu in het werkdocu ment Doen we de goede dingen en doen we de dingen goed. De raad be spreekt dat donderdag. Het stadhuis levert een 'maxima le inspanning' om de vijftien pro centmotie van de gemeenteraad te halen. Voor 978.000 euro lukt dat ook. Maar van de totale bezuini gingsopdracht van 2,1 miljoen gaat 1,1 miljoen niet lukken zonder 'on gewenste maatschappelijke effec ten', vindt het college. Dat gaat om het schrappen van geld voor toeris me, de binnenstad en woningver betering. Of het aantal ambtenaren kan krimpen, hangt af van de reor ganisatie die nog gaande is. Maar de raad kan ook nadenken over een vroegpensioenregeling om het ambtenarenbestand te verjongen, dat scheelt loon. Er is naarstig ge zocht waar te besparen is in de di recte kosten: van softwarelicenties en abonnementen (tienduizenden euro's), de 25 lege werkplekken (acht mille) tot het Stadscafé, de vergaderbroodjes, koffie en thee (10 mille) en het kerstpakket (32.000 euro). Met baliediensten ook 's ochtends op afspraak en het gemeentehuis vrijdag na 13.00 uur dicht scheelt dat 90.000 euro per jaar aan personeelsinzet. De buiten diensten aan Edisonweg en Vrede hoflaan op één plek brengen kan twee tot drie ton opleveren. De ge- meentewerf aan de Vredehoflaan staat deels leeg en beide locaties hebben 1,2 miljoen euro onder- houdsachterstand. Past de toekomstige residentie 't Soute in het dorpse karakter van Zoutelande? Die vraag leverde gis teravond felle discusies op tijdens de Veerse raadscommissie ruimte lijke ontwikkeling. Bezwaarmakers vinden het plan 'te hoog en volstrekt niet passen in de dorpse schaal en maat'. Zij maakten de stap naar de rechter. De commissieleden bogen zich over het voorstel van het college van B en W een verklaring van geen bedenking af te geven voor de nieuwbouw. Opgelegd door de rechtbank, die van oordeel is dat het project, voor wat betreft een kap in twee bouwlagen op de hoek Lange Dam-Duinweg, in strijd is met de structuurvisie. De rechter stelt het college, die al een omgevingsvergunning verleende, echter in de gelegenheid 'de gebre ken te repareren'. Met andere woorden; een goede ruimtelijk on derbouwing voor die 'markante kap' (zoals wethouder Jaap Melse die omschreef) en de verklaring van geen bedenking. „Markant is niet gelijk aan hoog", pareerde Ma rion van Stiphout (d66). Willem den Herder (CDA): „De Duinflat tegenover is al afschuwelijk hoog, dit gebouw gaat nog verder. Al leen de kerk in het dorp is hoger." Niet alleen de hoogte riep vra gen en kritiek op. Waarom gaf het college de omgevingsvergunning af zonder de raad te vragen om die verklaring. Hoe ver kan een projectontwikkelaar grenzen op rekken? „Zijn onze regels van elas tiek. Is een mooi gebouw excuus die op te rekken?" vroeg Rina Ja- cobsen (PvdA/Groenlinks) zich af. Melse: „Het college ging ervan uit dat die verklaring niet nodig zou zijn. De structuurvisie biedt ruim te af te wijken. Dit gebouw is niet buitenproportioneel." De gemeen teraad bespreekt dit 10 november. IN DE REGIO Lezing over brief paus Fransiscus Samenzang in Koorkerk Tentoonstelling bijzondere vogels MIJN DORP, MIJN STAD AAGTEKERKE KOUDEKERKE BENEFIETCONCERT dinsdag 18 oktober 2016 Vlissingen snoeit in eigen huis Claudia Sondervan Vlissingen Annemarie Zevenbergen Zoutelande MIDDELBURG Dr. Egbert Rooze uit Antwerpen geeft donderdag een lezing in Middelburg over de brief van paus Fransiscus over duurzaam heid. De titel van deze brief is Laudato Si, met als ondertitel Over de zorg voor ons gemeen schappelijke huis. De bedoeling van deze avond is dat het weet te inspireren om een duurzame levenshouding serieus te nemen en heel concreet stappen hier voor te zetten. De avond vindt plaats in de Doopsgezinde Kerk. Om 19.30 uur start de vertelling. MIDDELBURG In de Middelburgse Koorkerk wordt zaterdag 22 oktober een samenzangavond gehouden. De avond zal geheel in het teken staan van 150 jaar Johannes de Heer. Er worden liederen gezon gen die afkomstig zijn uit de oude zangbundel. De organisatie Omnis Cantare heeft ditmaal de bekende musicus Arjan Breukho ven uitgenodigd. Hij begeleidt de samenzang en verzorgt een aan tal improvisaties op zowel orgel als vleugel. De samenzang begint om 19.30 uur. De deuren gaan om 19.00 uur open. De toegang is vrij. ARNEMUIDEN Vogelvereniging Zanglust uit Ar- nemuiden houdt van 20 tot en met 22 oktober voor de 31e keer een Internationale Vogeltentoon stelling in Verenigingsgebouw de Arne in Arnemuiden. Bij deze ten toonstelling zijn inzenders uit Zeeland, Noord-Brabant en Zuid-Holland aanwezig. Tijdens de tentoonstelling wordt de vijfentwintigste regioshow van de Nederlandse Zebravinken Club gespeeld. De officiële opening wordt donderdag verricht door de heer L. Quist, districtvoorzit ter van de NBvV, om 19.30 uur. EINDHOVEN Dick van Dam promoveert Dick van Dam (1988, foto) uit Aag- tekerke is gisteren gepromoveerd aan de Technische Uni versiteit Eindhoven. Hij schreef zijn proefschrift over hoe zonnecellen effi ciënter kunnen wer ken. Van Dam, woonach tig in Utrecht, is oud-leerling van CSW van de Perre in Middelburg. MIDDELBURG Vijfde seizoen Songs From The Heart in poppo dium de Spot Het vijfde seizoen Songs From The Heart gaat op don derdag 20 oktober van start in de Spot in Middelburg. Het eerste muzikale thema van dit nieu we seizoen is Will The Circle Be Un broken. Het is een eerbetoon aan de drie muzikale projec ten van de Ameri kaanse Nitty Gritty Dirt Band. In 1972 brachten zij het baanbrekende Will The Circle Be Unbroken deel I uit. Daarop werkten zij samen met muzikan ten uit de generatie voor hen, die stuk voor stuk bekend zijn geworden in The Grand Ole Op- ry, het legendari sche muziektheater in Nashville. In 1989 en 2002 volgden deel II en III, waarop ze samenwerkten met generatiegeno ten die inmiddels hun sporen in de mu ziek ruimschoots hadden verdiend. In De Spot spelen muzikanten uit heel Zeeland en soms ver daarbuiten hun favoriete tracks van die drie albums. De eerste avond is op 20 oktober en begint om 20.00 uur. De Spot is gele gen aan de Bedde- wijkstraat 15, 4331 LP in Middelburg. Toegang is gratis. MIDDELBURG De Blue Jeans Big Band, de Koninklijke Har monie Ons Genoegen uit Vlissingen en Isabel Provoost gaan zich zaterdag inzetten voor ALS door middel van een geza menlijk benefietconcert. ALS is een zenuw- spierziekte waarbij steeds meer spieren uitvallen. De ziekte leidt gemiddeld binnen driejaar tot het overlijden van de patiënt. Het concert in de Zeeuwse Concertzaal in Middelburg begint om 20.00 uur. De hele opbrengst komt ten goede aan ALS. Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00-16.30 uur - Soos voor senio ren met o.a. biljarten, kaarten en koersballen DOMBURG Ooststraat 10a, 13.00-17.00 uur-Zo- mertentoonstelling met als thema Het Zeeuwse landschap GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmerdor, 18.30-19.30 uur-Activi teitenavond jeugdna tuurclub De Vleermuis voor kinderen van 7 t/m 12 jaar De Klimop, 14.00-16.00 uur - Middag voor so ciaal contact, waar ge handwerkt wordt MIDDELBURG Kruisweg 2,13.30-16.30 uur - Fancy Fair met kin derkleding- en boeken markt; Wijkcentrum Het Palet, 19.30-20.30 uur - Informatieavond over tegenvallend leerge drag bij jongeren door Coby Kole; Raadszaal Stadskan toor, 19.30-21.30 uur- Informatiebijeenkomst Energie besparen doe je NU; Cinema Middel burg, 20.00 uur - Verto ning Sundance Film Fes tival Award-winning shorts 2016 OOSTKAPELLE De Halve Maan, 14.00-16.30 uur - Koersbal SEROOSKERKE Sportzaal, 20.30-22.00 uur - Seniorenvolleybal voor mannen VEERE Museum De Schotse Huizen, 13.30-16.00 uur - Handwerkcafé VLISSINGEN Ter Reede, 10.00-12.00 uur - Laatste dag Work shop Kunst en Cultuur voor 55-plussers; Ter Reede, 14.00 uur - Ta- bletCafé; Gymzaal Theo Thijssen, Troelstraweg 473,16.00 uur-Kleuter- gym VROUWENPOLDER Verenigingsgebouw, 14.00-15.30 uur - Soos voor senioren met diver se activiteiten WESTKAPELLE Vuurtoren Het Hoge Licht, 18.00-20.00 uur- Expositie Zeeansicht door meer dan 50 kun stenaars

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35