Boer mag zijn koeien houden Onderzoek steekpartij 4 ZEELAND Gastles waterschap in Week van Ons Water Wat betekent het om onder de zeespiegel te wonen? Waterschap Scheldestromen beantwoordt die vraag momenteel in een rondgang langs een groot aantal basisscholen. 112 NIEUWS Wilma Maas laat een kaart zien. Ongeveer de helft van het land staat onder water. Amersfoort ligt ineens aan zee. Zo zou Nederland eruit zien als duiken en duinen het water niet tegenhielden. Dro ge voeten zijn allerminst vanzelf sprekend, luidt dan ook de belang rijkste boodschap van de gastles die Maas namens waterschap Scheldestromen maandagmiddag verzorgt op basisschool De Regen boog in Middelburg. De leerlingen van groep 6 zijn duidelijk goed voorbereid. Aan de wand hangen originele PZC-pagi- De veehouder krijgt daarom een werkstraf van 120 uur, net als door de officier van justitie was geëist. Die eiste daarnaast drie maanden voorwaardelijk en één van de voor waarden was dat Van Iwaarden vijf jaar geen koeien mocht hou- na's uit februari 1953, met bericht geving over de watersnoodramp. Ze kennen ook het Deltaplan, we ten de functie van helmgras in de duinen, zijn zelfs meegevaren met de KNRM bij de Oosterschel- dekering. Met eenvoudige middelen weet Maas de feiten ook voelbaar te ma ken. Bijvoorbeeld dat het water in den. De rechtbank vindt de drei ging dat de boer vier maanden moet gaan zitten als hij zijn koeien opnieuw verwaarloost vol doende. De inspecteurs van de Ne- Rillandse veehouder krijgt een werkstraf van 120 uur, omdat hij niet goed voor zijn koeien zorgde derlande Voedsel- en Warenautori teit haalden in 2014 twee keer zijn koeien van zijn erf. De beesten hadden infecties, waren kreupel, 1953 tot 4,55 meter kwam. Een leerling beklimt een hoge trap om de hoogte van het lokaal te meten: 3,30 meter. „Zou hij bo ven het water zijn uitgekomen?", vraagt Maas. „Nee", klinkt het col lectief. Dijkgraaf Toine Poppelaars ('de baas van het waterschap') is ook aanwezig. Hij vertelt over sinter klaasavond 2013, toen tijdens een storm het water via de kazemat ten Vlissingen binnenkwam. „Toen waren we even bang dat Walcheren zou overstromen. Dat is gelukkig niet gebeurd." Investeren in dijken en duinen blijft dus nodig, wil Poppelaars maar zeggen. „Daarom krijgen jul lie ouders ook elk jaar een enve lop in de bus om belasting te be lagen in stallen met te weinig stro, die bovendien onder de mest en urine zaten. „Ze stonden tot hun enkels in de mest, urine en stro. Als de koeien liepen, kon je het ho ren soppen", zei de officier van jus titie daar twee weken geleden over. De rechtbank veroordeelde ook de houding van Van Iwaar den. „Hij is eerder voor soortgelij ke feiten veroordeeld en heeft tij dens de zitting geen blijk gegeven inzicht te hebben in de ernst van de door hem gepleegde feiten." Bo vendien veroordeelde de recht bank de houding van de boer ten opzichte van de inspecteurs van de NVWA. Hij weigerde medewer king aan controles. Van Iwaarden heeft twee weken om in hoger beroep te gaan. talen. We moeten maatregelen ne men en die kosten nu eenmaal geld." De kinderen blijken daar be grip voor te hebben. „Maar mijn moeder zei: kun je niet vragen of ze efficiënter kunnen werken?", zegt een meisje. Poppelaars ant woordt dat voortdurend wordt ge keken of het niet met minder mensen en goedkoper kan. Wilma Maas laat via de website overstroomik.nl zien hoe hoog het water in de omgeving van de school zou komen als de dijk doorbreekt. Het blijkt 2,5 meter, tot de eerste verdieping, te zijn. Een jongen is niet ongerust „Wij wonen boven een winkel, dus we hebben een makkie. We kunnen lekker op het dakterras zitten." VLISSINGEN Het onderzoek naar de toedracht van de steek partij in de buurt van het Bel- lamypark in Vlissingen zondag morgen vroeg loopt nog. De twee opgepakte verdach ten zitten nog vast; de politie is druk bezig met getuigenverho ren. De steekpartij vond plaats tijdens een vechtpartij tussen tien tot vijftien personen. Een 22-jarige Vlissinger raak te ernstig gewond. Hij ligt nog in een Rotterdams ziekenhuis. Op zijn Facebookpagina meld de hij gisteren vijf keer gesto ken te zijn, maar het 'te hebben overleefd'. Hij bedankte 'ieder een voor de lieve berichtjes'. Brandwonden door hete zwavel bij raffinaderij Onverzekerde auto op A58 Twee gewonden bij bedrijfsongeluk dinsdag 18 oktober 2016 NIEUWDORP Ook op een trap kom je niet boven het water uit Rolf Bosboom Middelburg Het waterschap verzorgt in de Week van Ons Water (12-19 oktober) op 43 Zeeuwse basis scholen een gastles over wo nen onder de zeespiegel. Bijna 1000 kinderen doen eraan mee. De Rillandse veehouder Hans van Iwaarden mag zijn koeien houden. De rechtbank in Den Bosch vindt dat het stilleggen van een deel van het bedrijf van de boer te ver gaat. Wel veroor deelde de rechtbank Van Iwaar den gisteren, omdat hij wel de gelijk niet voldoende voor zijn koeien zorgde. Pieter van Klinken Rilland Een werknemer van Zeeland Refinery in Vlissingen-Oost heeft maandag brandwonden opgelopen door een ongeluk met hete zwavel. Het incident gebeurde rond 9.00 uur. De werknemer kreeg zwavel over zijn gezicht en benen. Het slachtoffer raakte daarbij volgens het be drijf lichtgewond en moet ter observatie tot dinsdagoch tend in het ziekenhuis blijven. „We betreuren het ongeval ten zeerste en wensen het slachtoffer van harte beter schap toe", meldt het bedrijf. De arbeidsinspectie onder zoekt de oorzaak. YERSEKE De politie heeft zondagavond een auto van de A58 bij Yerse- ke gehaald. De bestuurder reed onverzekerd met het voertuig rond en de APK was verlopen. Bovendien had de man nog een grote belastingschuld open staan. Het voertuig is in opdracht van van de Belastingdienst in beslag genomen. De bestuurder heeft een boe te gekregen wegens rijden zonder geldige verzekering en vervallen APK. GOES Twee werknemers van een sloopbedrijf zijn gisteren ge wond geraakt tijdens werk zaamheden bij Automotions Volvo aan de Pearyweg in Goes. Een van de werkne mers kneusde zijn arm, een andere raakte lichtgewond. Een derde kwam met de schrik vrij. Het ongeluk ge beurde toen de drie met een hoogwerker een roldeur wil den demonteren. Door nog onbekende oorzaak kwamen ze klem te zitten. Twee van hen zijn per ambu lance naar het ziekenhuis ge bracht. De arbeidsinspectie onder zoekt het ongeluk. Om welk sloopbedrijf het gaat is onbe kend. Tl Om duidelijk te maken hoe hoog het water in 1953 stond, meet een leerling de hoogte van het lo kaal: 3,30 meter. In 1953 kwam het tot 4,55 meter. Rechts dijkgraaf Poppelaars. foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33