Veel minder statushouders naar Zeeland OM eist cel voor stelen koikarpers 2 NI ERNST JAN ROZENDAAL Column Soms kun je niet om een on derwerp heen. Ik liep giste ren nog volop te dubben waarover ik het in deze column wilde hebben, toen op de redactie het bericht binnenkwam dat onze collega Ben Jansen was overleden. Twee jaar geleden werd hij ziek, kort voor hij van zijn pensioen kon gaan genieten, maar zoals ik in een eerdere column al eens over hem schreef worden sommi ge mensen nooit een oud-collega. Op de redactie was hij gisteren het nieuws van de dag, dus voor mij vielen alle andere onderwer pen af. Ben blonk uit in formuleringen. „Hij citeerde graag uit eigen werk", zei een collega die in janua ri 1987 de schaatstocht Sluis-Brug- ge-Sluis met hem reed. Om vervol gens een complete passage voor te dragen uit het sfeerverhaal dat Ben daarover had geschreven. 'Motsneeuw veroorzaakt een aan gename prikkeling in het gelaat. Een lied welt naar de lippen. Hoe mooi is het leven op twee smalle stukken staal.' Een andere collega - ik lieg niet - dreunde daarop prompt het in tro van een interview met een Zeeuws-Vlaamse schapenhouder: 'Het zomert in Saeftinghe De koeltorens van Doel houden zich nadrukkelijk terzijde.' Na je dood geciteerd worden door collega's. Dan heb je indruk gemaakt. De verhalen van Ben klopten. Hij was een zorgvuldige journalist, in formuleringen en fei ten. Daar werd hij wel eens mee gepest, iets wat hij trouwens zelf ook graag deed, mild maar raak. In een reportage over 't Zwin had hij geschreven: 'Even verderop doet een Mechelse herder besmuikt een hoop op het strand. Dat moet België zijn.' Nog jaren stangden zijn collega's hem dat hij die Me chelse herder had verzonnen. Maar Ben verzon niks. Hij liep voorop bij digitale ontwikkelin gen, maar was terughoudend met nieuws op internet. Omdat de snelheid van het medium botste met zijn hang naar zorgvuldig heid. Kom daar nu eens om. Ben blonk uit in formuleringen STELLING TOOS HENK ZELFSTANDS PRORAIL VERANDERT IN OVERHEI&S&EbRIJF ZE 6AAN 2 JAAR AAN E>EZE WISSEL WERKEN RE NS ZET BUSSEN IN Zoon blijft nog zeker halfjaar John de Wolf op banenbeurs Topmaand voor huizenverkoop KORTGENE Vermist meisje na maand terecht Aantal te huisvesten asielzoekers met een verblijfsvergunning De taakstelling voor de tweede helft van dit jaar was 522 status houders. Dat aantal daalt naar 295 mensen voor de eerste zes maanden van 2017. Daarbij wor den opgelopen achterstanden in het volbrengen van de oude taak stelling nog opgeteld. Gemeen ten die in het verleden meer sta tushouders hebben gehuisvest dan opgedragen, mogen dat aan tal aftrekken van de taakstelling voor 2017. Op 1 oktober hadden de Zeeuwse gemeenten in totaal nog 441 statushouders te gaan om de taakstelling tot en met 2016 te realiseren. Het kabinet heeft de Neder landse gemeenten laten weten wat hen in de eerste helft van volgend jaar te doen staat. De taakstelling voor die periode is vastgesteld op 13.000 statushou ders. Voor de tweede helft van 2017 gaat Dijkhoff vooralsnog uit van 19.000. In april volgend jaar zal de opdracht voor de periode juli-december 2017 definitief worden bepaald. Het IND heeft de laatste maan den veel minder verblijfsvergun ningen verstrekt doordat minder asielzoekers naar Nederland ko men. In absolute zin is het aan tal teruggelopen en ook het aan deel asielzoekers dat kans maakt op een vergunning nam af. Op dit moment wachten in Ne derland nog bijna 15.000 vluchte lingen met een verblijfsvergun ning op een woning. Ongeveer 6.000 mensen wachten al te lang in een asielzoekerscentrum op een reguliere woning. De, wat de minister Blok van Wonen en Rijksdienst noemt 'voorraad ver gunninghouders', neemt af. Hij sluit niet uit dat het daardoor de komende maanden lastiger wordt om statushouders aan be paalde gemeenten te koppelen. Voor die gemeenten wordt het dan moeilijk om de opdracht die ze kregen uit te voeren. MIDDELBURG Een vergoeding van duizend euro. Dat slaat vol gens een inwoner van Breskens 'echt nergens op'. Drie jaar gele den haalde de nu 35-jarige Aar denburger P.B. tien koikarpers uit diens vijver. De Bressiaander kreeg er na tussenkomst van de politie zes terug, maar kort daar op stierven nog drie van zijn die ren. Daarom vindt hij dat hij recht heeft op een schadevergoe ding van 9400 euro. Want, zo legde hij gisteren tegenover de Middelburgse rechters uit, koi karpers zijn geen auto's. „Ze groeien waardoor hun waarde toeneemt." B. wilde, aldus raads man Eduard Smit, duizend euro schadevergoeding betalen. B. moest niet alleen voor de diefstal van de karpers terecht staan. Hij zou in dat jaar ook zijn ex ernstig hebben bedreigd. Ook stal hij samen met een vriend in het Belgische Ledeberg drie wal laby's (kangoeroes). De verdach te vertelde dat ze die drie walla by's in jute zakken stopten en meenamen. En die bedreigingen, dat viel volgens hem best mee. Officier van justitie Jan Bezem geJoofde daar niets van. Volgens de magistraat was de man des tijds zwaar onder invloed van drugs en kloppen de andere be schuldigingen die zijn ex uitte, ook. Hij vindt dat de man een cel straf van acht maanden moet krijgen. Uitspraak 31 oktober. dinsdag 18 oktober 2016 Journalist Vandaag: De Zeeuwse garnaal is zijn prijs waard Reageer op pzc.nl Gisteren: Een meldpunt voor dierenleed is over dreven 367 reacties EENS ONEENS PAUL KUSTERS REIMERSWAAL Piet Zoon blijft zeker nog ze ker een half jaar waarne mend burgemeester van Reimerswaal. Uiterlijk in maart praat CvdK Han Pol man weer met de fractie voorzitters over de eventue le openstelling van de bur gemeestersvacature. Zoon is in mei aangesteld, nadat de fractievoorzitters het niet eens konden worden over de commissie die op zoek moest naar een nieu we burgemeester. GOES John de Wolf (53), oud-voet baller en ambassadeur voor 50plus werkzoekenden, komt naar Goes. Hij gaat woensdag 19 oktober tij dens een door UWV georga niseerde banenbeurs voor 50plussers in gesprek met werkzoekenden en werkge vers. Hij wil werkgevers overtuigen van de kwalitei ten en capaciteiten van 50plussers. Er zullen 200 werkzoekenden en zo'n 50 werkgevers aanwezig zijn. VLISSINGEN In Zeeland werden vorige maand 516 woningen ver kocht. Het is daarmee de op twee na beste maand sinds het uitbreken van de crisis in 2008. Alleen de cember 2014 (652 wonin gen) en december 2015 (564) waren nog beter, blijkt uit cijfers van het Ka daster. Ten opzichte van een jaar geleden steeg de huizenverkoop met ruim 37 procent. Dat is de grootste groei van alle provincies. Kimberly van den Elshout uit Oost-Souburg/Kortgene, die sinds 12 september ver mist werd, is gisteren in goe de gezondheid aangetroffen in een woning in Roosen daal. De politie ondervraagt haar over de omstandighe den waaronder zij is verdwe nen. Daarna gaat ze terug naar haar zorgverleners. Zeeland heeft nog een hele weg te gaan in de huisvesting van asielzoekers. 2e helft 2016 nog te realiseren 2016* 1e helft 2017 Borsele 31 18 18 Goes 51 40 29 Hulst 38 35 21 Kapel Ie 17 4 10 Middelburg 65 73 37 Noord-Beveland 11 5 6 Reimerswaal 30 24 17 Schouwen-Duiveland 46 47 26 Sluis 33 18 18 Terneuzen 74 48 42 Tholen 35 32 20 Veere 30 41 17 Vlissingen 61 56 34 Peildatum 1 oktober 2016, cijfers ministerie van Veiligheid en Justitie. Getal kan hoger zijn dan de taakstelling in de 2e helft van 2016 door eerder opgelopen achterstanden. Theo Giele Middelburg De gemeenten in Zeeland hoe ven in de eerste helft van 2017 aanzienlijk minder vluchtelin gen met een verblijfsvergun ning (statushouders) te huis vesten dan in 2016.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2