Verweij blijft liever in de luwte Kyrgios moet zich eens goed bezinnen Beleef een onvergetelijke kerst met Effeweg.nl! 1 lilf effeweg.nl Rg|| 26 Journalisten belden hem voor in terviews, documentairemakers wilden hem volgen, maar wie de afgelopen maanden ook contact opnam met Koen Verweij voor een mediaverzoek: niemand kreeg wat terug. De 26-jarige schaatser had geen zin. „Ik had niet heel veel te zeggen", verklaart hij nu. Er was een tijd dat Verweij veel vuldig de media opzocht. In 2014 stond hij in rode zwembroek en zijn losse, schouderlange haren op een duikplank voor het televisie programma Sterren Springen. Voor een photoshoot met zijn Har- ley Davidson draaide hij een paar jaar geleden zijn hand niet om. Aan gillende meisjes geen gebrek. Verweij houdt van aandacht. Nog steeds. Maar die Playboysta tus van weleer hoeft van hem niet meer. Hij is serieus. En wat het praten over zichzelf betreft: „Ik wil alleen nog aandacht als het schaatsen goed gaat." Nu gaat het hem nog niet goed genoeg. Dus staat zijn brede kaak strak gespan nen tijdens de persbijeenkomst van Plantina. Zijn antwoorden blijven op de vlakte, maar netjes en professio neel. Hij vertelt over zijn alterna tieve manier van trainen: niet aan gesloten bij een bestaande ploeg met een hoofdcoach, maar werken met eigen specialisten op allerlei vakgebieden. Een krachttrainer, een inspanningsfysioloog, een arts, een hardloop- en conditie- coach en een 'trajectbegeleider', de man die de koppeling maakt tussen alle specialisten. Bij Plan tina maakt hij gebruik van de faci liteiten. Nooit eerder werd Verweij ge dwongen zo zelfstandig over zijn sport na te denken. Anderhalf jaar stond hij door overbelasting aan de kant. Hij denkt dat dit nu voor hem de beste manier is om te pres teren. Hij ging het afgelopen jaar langere tijd op vakantie, genoot van het vrije leven dat hem als topsporter nooit is gegund, maar altijd wist hij: als ik fit ben, keer ik terug. In 2018 moet hij revan che nemen op de vorige Olympi sche Spelen. Die belofte staat al sinds hij op drieduizendste van een seconde van goud bleef in So- tsji. Aan kampioenen geen gebrek bij Plantina. Met onder meer Kai Ver bij, Ronald Mulder en de trainers Gerard van Velde en Gianni Rom- me in de gelederen. Maar het is vooral de beeltenis van Verweij die gistermiddag veelvuldig wordt gebruikt als promotiemateriaal tij dens de presentatie. En dat terwijl Verweij en zijn sparringpartner Lucas van Alphen pas sinds een paar weken aan de formatie ver bonden zijn. Stabiel Hij is commercieel interessant, dat snapt Verweij ook wel. Maar het klopt niet, vindt hij. „Ik ben nu nog niet degene die het goud pakt. Zo goed rij ik nog niet." Vraag hem ook niet wat dit sei zoen van hem kan worden ver wacht. Zijn resultaten in trainings wedstrijden zijn veelbelovend. „Maar ook al heb je veel talent, je schaatst niet zomaar weer stabiel op het hoogste niveau. Voor nu heb ik ook nog geen haast met presteren. Uiteindelijk draait het voor mij om volgend jaar." De 21-jarige Australiër heeft een zeer bijzondere schorsing aan zijn broek hangen. Vanwe ge ernstig wangedrag, vorige week op het Masterstoernooi van Sjanghai, is Kyrgios ge schorst tot 15 januari 2017. Ten zij hij een psycholoog bezoekt en een plan van aanpak opstelt. Dan mag het talent vanaf 7 no vember weer tennissen. Vol gens de Australische bond gaat Kyrgios in op die clausule. De 'bad boy' misdroeg zich in China andermaal. Dat deed hij in wedstrijd tegen de Duit ser Mischa Zverev, die met 6-3, 6-1 won. Kyrgios toonde totaal geen inzet. Zo liep hij al rich ting zijn stoel terwijl de service van Zverev nog moest landen. Ook maakte hij ruzie met een boze toeschouwer en maande hij de umpire tot het verkorten van de pauze tussen de games door ('Dan kan ik naar huis'). Kyrgios maakte andermaal excuses voor zijn optreden. Als de tennisser zich laat helpen, mist hij alleen het Masterstoer nooi van Parijs. In februari komt hij naar Rotterdam voor het ABN Amro-toernooi. Wismar, Rostock en Rügen Londen Weimar, Leipzig en Dresden ÜL':«T.| Berlijn Praag Kijk voor meer informatie op: www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 w Volg je ons al? U- Karinthië dinsdag 18 oktober 2016 Vitaminen Koen Verweij is het middelpunt van de aandacht tijdens de presentatie van schaatsploeg Team Plantina. foto anp Koen Verweij staat bekend als rebel met zijn Playboystatus, maar op de vooravond van zijn rentree in de schaatswereld blijft hij liever nog even op de achtergrond. Lisette van der Geest Woerden De focus van Koen Verweij is al op de Olympische Winterspelen van 2018 gericht. Verweij neemt de tijd om langzaam maar zeker terug te keren op niveau. „Ik ben nu nog niet degene die het goud pakt." Straks, in het Zuid-Koreaanse Pyeongchang, gaat Verweij op zoek naar revanche. Op de Spelen in Sotsji (2014) strandde Verweij op de 1500 meter op drieduizend sten van het goud, dat de Pool Zbigniew Brodka won. Tennisser Nick Kyrgios krijgt pas strafvermindering na het bezoek aan een psycholoog. Rik Spekenbrink Sjanghai Nick Kyrgios. fotoap VANAF €399,- vanaf €289,- - - fe -1 «Ski,- H - X. V; 0 VERTREKGARANTIE ..«müiiHil 5 daagse busreis Vertrek: 23 december Beleef een onvergetelijke kerst in het prachtige noorden van Duitsland! 5 daagse busreis Vertrek: 23 december Bezoek een compleet versierd Londen en loop door de prach tige parken en profiteer van de uitverkoop in vete winkels! 6 daagse busreis Vertrek: 22 december Laat u verrassen door deze schitterende Duitse steden! 5 daagse busreis Vertrek: 23 december Geniet van de kerstsfeer in Berlijn en bezoek een aantal typische Duitse kerstmarkten! 5 daagse busreis Vertrek: 23 december Beleef een heerlijke kerst in de 'Gouden Stad' Praag met zijn schitterende paleizen, kloosters en kerken. Fouten voorbehouden. Excl. res.kosten en Calamiteitenfonds. «-aisfc. ANVR facebook.nl/ 1). effeweg 7 daagse busreis Vertrek: 22 december Geniet van een prachtig afwisselend natuurlandschap! I effeweg.nl\ f Heeft u onze 1 nipii\a/p hrnrhiirp 1 IICUVVC UI uu 1 1 u 1 c ci 1 h 0 c f 01 rl 9 <25.- - TT -T- effeweg.nl/brochure-aanvragen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27