Nog trouw aan PSV 'Alsof clubs Ajax-kandidaat nu wél steunen' 25 Van de elf basisspelers die op 26 oktober 1999 de Duit se grootmacht Bayern Mün- chen bedwongen, werken er maar liefst zeven nog bij PSV. Eric Addo (37), Joonas Kolkka (40), Mark van Bommel (39), Jürgen Dirkx (41) en Ruud van Nistel- rooy (40) trainen bij PSV de talenten uit de jeugdop leiding. Luc Nilis (49) ook, maar hij is tevens lid van de technische staf van PSV 1. Ovidiu Stinga (42) is as sistent-coach bij de dames van PSV. Het is dat Ernest Faber anderhalfjaar gele den zijn vleugels uitsloeg en, via NEC, nu de selectie van FC Groningen traint. En het andere drietal? Jan Heintze (53) is niet in dienst, maar houdt nog wel een skybox in het Philips Stadion aan. VI-columnist en analist Ro nald Waterreus (46) is inci denteel nog present op het trainingscomplex van PSV, maar niet aan de club ver bonden. Dat geldt ook voor Johann Vogel (39), die al en kele jaren de Ai van Gras shoppers in Zürich traint. Heintze: „Destijds had Bayern technisch zeker niet de beste ploeg, maar fysiek waren ze wel beres terk", herinnert de inmid dels 53-jarige Deen zich nog over het duel vlak voor de eeuwwisseling. Met onder anderen Stefan Effenberg, Lothar Matthaus en Giovane Eiber was Bayern favoriet. Heint ze, die negen landstitels met PSV vierde, schrijft de zege toe aan Nilis en het publiek. „Ook die Europese avond konden we weer rekenen op de fans en voelde je di rect de positieve spanning op de tribunes. We wilden graag winnen om nog in de UEFA Cup te kunnen spelen. Europese avonden waren toen net als nu heel bijzonder in Eindhoven. Uit was het voor ons vaak lastig, maar thuis was het moeilijk om van ons te winnen. En natuurlijk had den wij toen Luc Nilis, die ineens iets heel bijzonders kon doen en uit het niets een wedstrijd kon beslis sen." Nilis' boek De Waarheid te lezen. Hij over won de problemen en oogt nu weer veel fit ter dan toen hij twee jaar geleden terugkeer de in de technische staf van hoofdtrainer Phillip Cocu. „Ik ben heel gelukkig met mijn rol hier. In principe ben ik bij alle wedstrij den en trainingen, maar tijdens officiële duels ben ik niet in de kleedkamer. Op mo menten praat ik spelers bij, tijdens of na trai ningen. Bijvoorbeeld op basis van tv-beelden die ik voor ze selecteer. Soms neem ik ze daarvoor een tijdje apart. Geen uren, maar wel voldoende tijd om even goed een advies over te brengen. Het zijn details waar in PROGRAMMA mijn tijd als speler veel minder aandacht aan werd besteed. Wij gingen toen nog veel meer van onze eigen stijl uit en het analyseren van beelden stond amper op de agenda. Nu blijft vrijwel niets van de te genstander verborgen voor ons en kan de trainer het elftal op alle omstandigheden aanpassen." Waardering Nilis is dolgelukkig met zijn huidige baan en hoopt dat de club zijn aflopende con tract verlengt. „De mensen die hier wer ken, zorgden ervoor dat ik als speler al het gevoel kreeg dat alles mogelijk was. Nu nog stap ik hier elke morgen met trots het trainingsterrein op." „Ik weet niet wat het nou precies is. De natuur, de rust of de cultuur en de men sen. De waardering hier is één van de rede nen waarom ik als speler soms iets extra's kon. Dat zoveel collega's hier na hun loop baan terugkeren, zegt alles." Nog even naar de actualiteit. Winnen van Bayern, kan het anno 2016 nog wel? Een club die patent heeft op een plekje bij de echte elite van Europa tegen een club die jubelt bij overwintering in de Cham pions League. Nilis: „Als je eerlijk bent, zijn de financiële verschillen in die perio de tussen toen en nu alleen maar groter geworden. Om verder te geraken, moeten we tegen Bayern een paar punten mee zien te snoepen." Afdwingen „Natuurlijk moet je realistisch zijn, maar gelukkig is het voetbal en daarin kan veel meer dan je soms denkt. Ik weet hoe mak kelijk het klinkt, maar soms moet je niet denken maar doen. Je kunt het geluk daar mee weieens afdwingen." Hij wilde de bestuurscrisis in het Nederlandse topvoetbal te lijf en dacht daartoe een breed mandaat te hebben. De eredivisieclubs vroe gen Toon Gerbrands en Feye- noord-directeur Eric Gudde on langs of ze de vorming van een tij delijke nieuwe raad van commissa rissen voor de KNVB in de stei gers wilden zetten. Een soort za kenkabinet, met Gerbrands als één van de beoogde leden. Maar de algemeen directeur van PSV verkeek zich op de achterka mertjespolitiek, op gang gebracht door collega-topclub Ajax. Van Gerbrands hoeft het inmiddels niet meer. Hij stopt zijn werk bij de ECV, de overkoepelende organi satie van de eredivisieclubs, waar hij commissaris was. „Aan poli tiek gekonkel doe ik niet", licht hij kort en bondig de beslissing toe. De PSV-voorman blijkt niet de enige te zijn die kwaad is. Hera- cles-voorzitter Jan Smit is al even woedend over de gang van zaken. „Wij staan volledig achter Ger brands", stelt Smit. „De manier waarop dit gaat, is belachelijk en volkomen amateuristisch. Als clubs zetten we onszelf voor schut, doordat er een paar zijn die hun eigen belang voorop stellen. Terwijl het om kwaliteit en solida riteit zou moeten gaan." Smit is één van de langstzitten de beleidsbepalers in de eredivi sie. Vorige week ontbrak hij we gens zakenverplichtingen bij de bewuste vergadering in Zeist, waarin Ajax-directeur Jeroen Slop en FC Groningen-directeur Hans Nijland bezwaar aantekenden te gen de nieuwe rol van Gerbrands in een combinatie met Jan Hom men. Deze oud-topman van on der meer ING moest de voorzitter van de interim-rvc worden. Hom men heeft ook een verleden als commissaris bij PSV. Bij Ajax gre pen ze dat aan om te wijzen op het gevaar van een 'Brabantse con nectie', onder de noemer 'Ger brands en Hommen zullen wel een één-tweetje hebben gemaakt'. In werkelijkheid kwam de naam van Hommen in uit de ko ker kwam van ING, de hoofdspon sor van de KNVB die zich net als kledingsponsor Nike ook grote zorgen maakt over de bestuurscri sis in Zeist. „Puur politieke spelle tjes", is Smit duidelijk over de han delwijze van Ajax. „En het leidt nergens toe. Of denk je dat de clubs nu wél zomaar achter een Puur politieke spelletjes. En het leidt nergens toe door Ajax aangedragen kandidaat gaan staan? Of achter iemand die het clubvoetbal als bestuurder he lemaal niet kent? Wij in elk geval niet. Deze actie zorgt alleen maar voor gezichtsverlies voor de Eredi visie CV." Voor Gerbrands was de open lijke aanval op zijn integriteit niet het enige breekpunt. Wat ook zwaar meewoog, is dat er scha- duwbesprekingen zijn geweest achter de rug van hem en Gudde om. De directie van de ECV wist daar wél vanaf. Gerbrands clashte daarom met ECV-directeur Jacco Swart. „Als zelfs professionals die bij de ECV werken situaties creë ren waar wij niet van op de hoog te zijn, dan is dat pijnlijk. Dan is het voor mij gelijk: streep eronder en einde oefening." Er zijn schaduwbesprekingen gevoerd zonder Feyenoord-direc- teur Gudde (I) en PSV-directeur Gerbands (r). foto robin utrecht dinsdag 18 oktober 2016 aan Bayern Groep E (vanavond, 20.45 uur) CSKA Moskou - AS Monaco Bay.Leverkusen - Tottenh. Hotspur Groep F (vanavond, 20.45 uur) Real Madrid - Legia Warschau Sporting Port. - Borussia Dortmund Groep G (vanavond, 20.45 uur) Club Brugge - FC Porto Leicester City - FC Kopenhagen Groep H (vanavond, 20.45 uur) Dinamo Zagreb - Sevilla Olympique Lyon - Juventus Groep A (morgen, 20.45 uur) Arsenal - Loedogorets Paris Saint-Germain - FC Basel Groep B (morgen, 20.45 uur) Dinamo Kiev - Benfica Napoli - Besiktas Groep C (morgen, 20.45 uur) FC Barcelona - Manchester City Celtic - Borussia M'gladbach Groep D (morgen, 20.45 uur) Bayern München - PSV FK Rostov - Atlético Madrid De eredivisieclubs, die eerst sa men de rvc van de KNVB omver wierpen, zijn nu zelf hopeloos verdeeld. Zo is PSV-directeur- Toon Gerbrands inmiddels kwaad afgehaakt. Sjoerd Mossou en Maarten Wijffels Rotterdam fe —Jan Smit (directeur Heracles)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26