24 Luc Nilis kijkt in aanloop naar het Champions League-duel van morgen terug op een magische PSV-avond in 1999, ook tegen Bayern München. Kort Geen bijverdiensten meer De nieuwe bondscoach Engeland mag geen geld meer verdienen met nevenactiviteiten. Dat vertelde bondsvoorzitter Greg Clarke gisteren voor een parlementaire commissie. Die commissie was in het leven geroepen na het ontslag van bondscoach Sam Allardy- ce. Hij zei smeergeld te willen aannemen voor transfers van voetballers. WK sprint naar Thialf Ijsstadion Thialf in Heerenveen is in 2019 het toneel van de wereldkampioenschap pen sprint, zo meldde de internationale schaatsunie ISU. De titelstrijd staat voor 23 en 24 februari 2019 op het programma in Friesland. De ISU maakte zondag al bekend dat de EK allround en sprint van 2017 in Heerenveen worden gehouden. Thialf neemt het evenement over van Warschau. Williams mist Singapore Tennisster Serena Williams heeft zich afge meld voor de WTA Finals die op 23 oktober beginnen in Singapore. Dat heeft ze giste ren meegedeeld. Een schouderblessure speelt de Amerikaanse 22-voudig grandslamwinnares parten.Vanwege de bles sure kwam Williams ook al niet in actie in Wuhan en Peking. Vorige maand hoopte ze nog op tijd fit te zijn voor Singapore. Quote van de dag Zonder zege Neymar Stijging avond kon toch al niet meer kapot en ik geloof dat dat voor iedereen in Eindhoven gold. Het begon allemaal met een perfecte pass van Ovidiu Stinga. Zo'n bal waar je van droomt en die je misschien een paar keer per jaar zo goed krijgt. Op intuïtie ging ik voor de goal." Ooghoek Een paar seconden later was heel het sta dion uitzinnig. Het is de opmaat naar een magisch Europees avondje in Eindhoven, waar de PSV-achterban dat seizoen in de Champions League nog niet bepaald ver wend was. PSV vloog uit het Europese toernooi, maar de herinnering aan het duel met de Duitsers blijft mierzoet. Ruud van Nistelrooy en Nilis waren dé sterren van PSV en lieten ook bij de eerste goal hun klasse zien. Nilis kwam vrij in het strafschopgebied en leek voor eigen succes te gaan. „In mijn ooghoek had ik Ruud allang zien gaan. Ik wachtte en wachtte en op het moment dat de keeper het niet meer verwachtte, speelde ik de bal af naar Ruud." Op de beelden is te zien dat Nilis al juichend wegloopt voor dat Van Nistelrooy de bal daadwerkelijk over de lijn heeft geduwd. In Europa was de ploeg dat jaar verder niet succesvol, maar in Nederland pakte Nilis met PSV de landstitel. In de jaren daarna vervloog om medische en persoon lijke redenen de roem, zo viel dit jaar in Commentator Evert ten Na pel jubelt in het Philips Stadion „Een briljant je. Achttienkaraats." Vriend en 99,9 procent van de vij and zijn het er op 26 okto ber 1999 in Eindhoven over eens: de winnende treffer van Luc Nilis in het Champions League-duel van PSV met Bayern München is een wereldgoal en gaat dus ook daadwerkelijk de wereld over. De lat aan de oostzijde van het Philips Stadion trilt die avond harder dan een betonnen paal die via een heiblok de grond in gaat. Nilis slaat in de tweede helft keihard toe met zijn linkerbeen. De Duitse doelman Ste fan Wessels staat erbij en kijkt ernaar. Met een streep van een meter of negen zet de dan al 32-jarige Belg de 2-1 eindstand op het bord. Alleen de zes jaar oudere Lothar Matthaus, in Nederland na het EK van 1988 toch al niet populair, schat Nilis' actie op het veld niet op waarde. „Dat schot van jou was niet meer dan een zondagsschot", bijt hij de stoïcijnse PSV'er na de nederlaag nog toe. De nu 49-jarige vedette van weleer weet wel beter. „Ik kon er wel om lachen en wist wie het zei", zegt de spitsentrainer er 17 jaar later over, op PSV-trainingscomplex De Herd- gang. Nilis grinnikt, intussen genietend van een paar oktoberse zonnestralen. „Mijn Tegenstanders denken nu misschien dat er bij ons iets te halen valt dinsdag 18 oktober 2016 VOETBAL SCHAATSEN TENNIS FC Groningen gaat niet akkoord met het schikkingsvoorstel om Jason Davidson twee duels te schorsen, waarvan één voorwaarde lijk. Hij kreeg tegen sc Heerenveen (0-3) een rode kaart vanwege een vermeend knietje. Darije Kalezic is ontslagen als trainer van Al Taewoon in Saoedi-Arabië. Kalezic (46) stond slechts vijf competitieduels aan het roer bij de Arabische club. Daarin behaalde hij slechts vier punten. Siem de Jong kan morgen met PSV mee doen tegen Bayern München. De middenvel der trainde gisteren weer volop mee. Hij viel geblesseerd uit in het duel met Heracles (1-1). Vreugde bij Nilis (I) en Van Nistelrooy (r) die beiden scoren tegen Bayern München (2-1) in 1999. fotoanp Zoete gedachte Neymar zet vrij dag zijn handte kening onder een nieuw en ver beterd contract bij FC Barcelo na. De aanvaller heeft volgens zijn club overeen stemming be reikt over een verbintenis die in 2021 afloopt. 20ZI Hoewel tennis ser Milos Raonic afgelopen week in het Masters- toernooi van Sjanghai in de derde ronde strandde, is hij toch opgescho ven van de zes de naar de vier de plaats op de wereldranglijst. Jeffrey Bruma krijgt een nieu we trainer bij VfL Wolfsburg. Die ter Hecking is ontslagen bij de nummer 14 in de Duitse Bundesli- ga. De club wacht al liefst zes competitie wedstrijden op een zege. Rik Elfrink Eindhoven ■E o a. —Arjen Robben wist met zijn ploeg Bayern München de laatste drie duels niet te winnen. Morgen komt PSV op bezoek in Zuid-Duitsland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25