Hanina Ajarai 3 'Ambassadeur China op non-actief door relatie' Voor wie niet voor onverwacht hoge kosten wil komen te staan! |Qq fcë()tt ia q ■®tï gü; m ■*»- iPhone 5s 1,- hollands nieuwe. 13 1 tl): '*l TOTAAL P/MND 21 ens in de zoveel tijd worden mijn compe tenties als moeder uitvoerig getest. Al thans, zo voelt voor mij een afspraak bij het consulta tiebureau. Ik kom er altijd rood en hevig bezweet vandaan, en niet alleen omdat de thermome ter constant op tropisch staat. Zo'n bezoekje levert elke keer weer behoorlijk veel stress op. Met dochterlief viel het nog mee: zij gedroeg zich voorbeel dig, voerde braaf alle opdrachten uit, zat met haar gewicht altijd op het gemiddelde en vond het niet erg om languit op een tafel te worden gelegd om te worden gemeten. Moet ze naar gekke plaatjes kijken met een vreemde piratenbril op? Dat doet ze wel even. Een toren bouwen van blokjes? In een keer goed. ellende begint meteen bij bin nenkomst. „Kleed 'm maar uit en zet 'm op de weegschaal", zegt de assistente nors. Zoonlief zet het op een huilen zodra hij merkt dat hij wordt uitgekleed. Heeft-ie van zijn moeder natuur lijk. Vanaf dat moment weigert hij elke medewerking. Op dat leuke weegschaalstoeltje zitten? Geen sprake van, dus. Ik moet hem, spartelend als een vis op het droge, in mijn armen nemen en zelf op de weegschaal gaan staan. Zijn lengte meten is een nog grotere strijd. Hij wordt door drie vrouwen recht gehou den op de tafel, ik hou mijn hoofd dicht tegen het zijne om hem te troosten. Waarom ik hem dit aandoe terwijl we alleen maar een blokje om zouden fiet sen, zegt hij met zijn blik. Tegen de tijd dat de arts klaar is om ons te ontvangen, is hij vreselijk van slag. En dan komen de vragen. Elke vraag voelt als een steek vol verwijten. „Gaat het niet goed? Doet hij zo bij alle mensen? Vertoont hij vaker zulk verontrustend gedrag?" Hoe vaker ik uitleg dat hij ge woon een gloeiende hekel heeft aan zich uitkleden in een ruimte waar hij zich niet op zijn gemak voelt, hoe meer het lijkt alsof ik iets te verbergen heb. „De vorige keer deed hij ook al zo", zegt ze bezorgd. Mooi is dat, denk ik, van alles is een notitie gemaakt. Ze kijkt me aan alsof ze wil zeg gen dat ik nu echt moet stoppen met smoesjes te bedenken. Tot overmaat van ramp heeft hij een verse blauwe plek op zijn been, waar de arts mij fijntjes op wijst. Tot overmaat van ramp heeft hij een verse blauwe plek op zijn been Van een worsteling met zijn zus je, maar ja, wie gaat mij nog gelo ven? Dan stelt ze opeens voor om hem eerst aan te kleden. „Misschien dat hij dan wat kal mer is." Het zweet breekt me uit. Als hij daarna toch blijft huilen en krijsen, klopt er alsnog niks van mijn verhaal. Maar gelukkig, ik blijk mijn zoontje toch goed te kennen: zodra hij zijn kleren aanheeft, is hij weer zichzelf. Hij speelt met de blokjes die hem worden aangereikt. „Goh, het wa ren inderdaad de kleren. Hij lijkt wel een ander kind", zegt de arts, terwijl ze hem verbaasd ga deslaat. Fjoew, ik veeg het zweet vanonder mijn hoofddoek weg. Ternauwernood geslaagd. N/la Keiler zou van zijn post zijn ge haald vanwege een seksuele rela tie met een Chinese medewerk ster, meldt De Telegraaf. De ver houding zou zijn positie kwets baar kunnen maken en chantabel. Diplomatiek expert Robert van de Roer noemt het 'zeer uitzon derlijk' dat een ambassadeur op zo'n prestigieuze post in ieder ge val tijdelijk zijn werkzaamheden moet staken. „Ik heb in de afgelo pen 25 jaar niet meegemaakt dat ie mand uit de top-io dat over kwam." Keiler geldt als een zwaarge wicht binnen de diplomatieke dienst en was eerder Chef de Pos- te in Oekraïne, Rusland en Tïir- kije. Ook was hij van 2000 tot 2005 directeur-generaal internatio nale samenwerking op het minis terie. Juist in een land als China moet de ambassadeur extra op zijn tellen passen, stelt Van de Roer. „Het risico dat iets tegen je wordt gebruikt, is er groter. China is geen democratie." De belangrijkste taak voor een diplomaat is vergroting van zijn ef fectiviteit, legt Van de Roer uit. Daar hoort bij dat je onkreukbaar en dus brandschoon bent. „Als er dan toch gevoeligheden in om loop komen die jouw functione ren in twijfel trekken, dan is het eigenlijk al te laat." Op Nederlandse ambassades is het gebruikelijk dat er ook lokaal ingehuurd personeel werkt. Deze medewerkers worden daarom ge screend, al verschilt de zwaarte van die toets per land en per func tie, stelt een ingewijde. Daar wordt 'niet naïef mee omgegaan. Een relatie aangaan met iemand uit de ambassadestaf ligt gevoelig, stelt ambassadeur in ruste Frank Majoor, die Nederland onder meer vertegenwoordigde bij de VN en de NAVO. „Maar ja, stuff happens", zegt hij. Hij benadrukt dat terughoudendheid geboden is nu nog zo weinig bekend is over de zaak. Ook Buitenlandse Zaken wil maar weinig kwijt over de kwestie, omdat het onderzoek nog loopt. Algemene vragen over het personeelsbeleid bij de diplo matieke dienst wil het ministerie niet beantwoorden, omdat die niet los zouden kunnen worden gezien van de specifieke zaak zelf. Keiler gaf vorig jaar een opval lend interview in een Valentijn- special van de Turkse nieuwssite allmagnews.com. Daarin vertelde hij samen met zijn toenmalige Hongaarse vrouw Zsuzsanna hoe de twee elkaar in 1990 ontmoet ten op een conferentie in Parijs. „Ondanks het einde van de Muur wist ik beroepsmatig gezien niet wat ik mijn superieuren moest vertellen als ze onze relatie zou den ontdekken omdat ik een be langrijke en geheime regeringsop dracht had. Daarom hielde we on ze relatie stil tijdens mijn missie", aldus Zsuzsanna. Vlak nadat Keiler hun relatie naar buiten had gebracht, trouw de het stel. Keiler werd naar eigen zeggen door veel mensen gewaar schuwd voor het huwen van een vrouw met een andere culturele achtergrond. „Ze zeiden: 'Doe het niet, het is erg riskant.' Deson danks volgde ik mijn hart." t»Qji 1000 MB/MIN/SMS BUNDELVERDUBBELAAR: hollandsnieuwe.nl/pzc GEEN TOESTEL NODIG? Sim Only 1000 slechts 10,- p/mnd! dinsdag 18 oktober 2016 Consultatie Hoe anders is het nu de afspra ken voor mijn zoontje zijn. De Opschudding in diplomatenland: de Nederlandse ambassadeur in China, Ron Keller, is op non-ac tief gezet. Het ministerie van Bui tenlandse Zaken stelt dat er een onderzoek gaande is naar een klacht, maar wil niet bevestigen of die verband houdt met een vermeende affaire op de ambas sade in Peking. Laurens Kok Caspar Naber Den Haag Ron Keller foto anp °*<1 u* 1 2000 MB/MIN/SMS voor slechts 5,- extra Voor wie niet voor onverwacht hoge kosten wil komen te staan is er hollandsnieuwe. Want bij ons kun je altijd en overal online je verbruik inzien. En is je tegoed op dan bepaal je zelf of je tegoed wil bijkopen. Kies ook voor 100% controle met bijvoorbeeld de iPhone 5s. Nu i.c.m. 1000 MB/MIN/SMS voor maar 21,- per maand. Voor je toestel t.w.v. 379,- betaal je bij ons gedurende je abonnement slechts 264,-. En voor slechts 5,- per maand extra verdubbel jij je bundel naar 2000 MB/MIN/SMS. Per maand €21,- waarvan €10,- abonnement en €11,- toestel. Toestel bijbetaling €0,- eenmalig. Totale toestelprijs €264,-. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van €30,-. Looptijd 24 maanden. Deze actie is geldig tot ten minste 30 oktober 2016.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 14