Sjsion £^:)koopjedeal.nl) dag«8n«ern Gillette 11 Gerlinde Daris is, in haar eigen voorzichtige woorden, 'best blij' met de recente toezegging van premier Mark Rutte om bij de Zwitsers aan te dringen op een bloedmonster van de omgeko men chauffeur. Dat bloedmonster kan aanto nen of de chauffeur antidepressi va slikte én of hij gevoelig was voor zelfmoordneigingen. Het is, zegt Daris (50), 'hoe dan ook fijn dat wij ouders nu steun krijgen van de premier'. „Dat is toch iets anders dan dat wij als ouders al les zelf moeten doen." Of het verzoek van Nederland aan de Zwitsers de doorbraak be tekent? Daar is de moeder van de bij de busramp omgekomen Ro ma (11) onzeker over. Want zelfs al is er blijk van antidepressiva, dan is dat 'helaas' nog steeds geen sluitend bewijs dat de ramp bij de Zwitserse plaats Sierre ei genlijk een zelfmoordactie was. „Ik vraag me dus af of we er echt wat mee opschieten." Zelf ziet Daris liever dat Neder land aandringt op het vrijgeven van de veelbesproken laatste be richtjes die de bewuste chauf feur Geert Michiels naar zijn vrouw stuurde. Die berichten zouden namelijk wél op een mo gelijke doodswens kunnen dui den. „Als dat zo is, hebben we écht bewijs dat het geen ongeluk was." De moeder uit het Brabantse Ber geijk heeft vanaf het prilste be gin getwijfeld aan het verhaal dat de bus in een tunnel 'zomaar' te gen een wand is geklapt. „Als ouders mochten we al heel snel kijken op de rampplek en daar za gen we aan de sporen dat de bus helemaal niet geslingerd had maar in één rechte lijn op de muur was afgereden. Heel erg raar." Vlak na de ramp, waarbij 22 Bel gische en Nederlandse scholie ren en 6 volwassenen omkwa men, werden zij en andere ouders die de chauffeur verdach ten echter nog 'voor gek' versle ten. „We werden weggezet als complete zotten die zich er niet Bussen moeten zwarte dozen krijgen, zodat er duidelijkheid is bij neer konden leggen dat onge lukken nu eenmaal gebeuren. Maar met verwerking had het niks te maken. Ik dacht: als mijn dochter is vermoord, dan moet de onderste steen boven komen." Hun strijd om alles te weten te komen over de mogelijk suïcida le chauffeur werd volgens Daris wrang genoeg pas begrepen na de ramp met het toestel van Ger- manwings: copiloot Andreas Lu- bitz liet dat vliegtuig in maart 2015 bewust neerstorten. „Daarvóór geloofde niemand dat buschauffeurs of piloten zo maar mensen mee de dood in zouden sleuren, maar nu denken mensen: zulke ongelooflijke din gen gebeuren dus wél." Het verschil volgens haar tussen de vlieg- en de busramp: justitie en politie doken meteen 'vol' op het leven van de bewuste copi loot. „Ze hebben onmiddellijk alles van die man bekeken. Zijn hele huis doorzocht, medicijnkastjes overhoop gehaald, zijn complete medische dossier bekeken. Daar kwam de waarheid dus wel bo ven tafel; bij ons niet." Om een nieuw uitgebreid on derzoek voor elkaar te krijgen heeft Daris met andere ouders be gin vorig jaar de Stichting Bus ramp Sierre opgericht. „Wij wil len dat een onafhankelijke partij het onderzoek van de Zwitsers helemaal overdoet." En de stich ting hoopt voor elkaar te krijgen dat het transport verandert. „Zo willen we heel graag dat ook bus sen voortaan zwarte dozen krij gen. Dat er na zoiets geen ondui delijkheid meer is." Het echtpaar Daris, dat nog drie kinderen van twintig, acht tien en veertien jaar heeft, pro beert het leven na de ramp weer 'een beetje' op te pakken maar dat lukt lang niet altijd. „Feit is dat ons gezin nooit meer compleet zal worden, en er zijn altijd momenten waarop we daar met z'n allen keihard mee geconfronteerd worden. Dan gaan we een keer met elkaar uit eten, en dan krijgen we, hele maal per toeval, een ronde tafel met zes stoelen. En dan is er weer dat gevoel: daar, op die stoel, had Roma moeten zitten." Het ministerie van Buitenland se Zaken zegt geen twijfels te hebben over het Zwitserse onder zoek, maar tegemoet te komen aan de wens van de nabestaan den. Het departement zal 'het ui terste doen' om hun vragen te be antwoorden. Nieuw: Achteraf betalen! RPberPay (7fttl Nu slechts 6,95 Nu slechts 18,95 Vanaf slechts 189,- Nu slechts 29,95 Nu slechts €14,95 Skim Guard dinsdag 18 oktober 2016 Een agent in 2012 op de plek waar 28 mensen door een busongeluk omkwamen, foto reuters 'Busramp was opzet van de chauffeur' De busramp in Zwitserland in 2012 was een zelfmoordactie van de chauffeur. Dat gelooft Gerlinde Daris, moeder van de omgekomen Roma (11), al jaren. Dat Nederland nu op nieuw on derzoek aandringt, geeft haar 'een beetje hoop' dat de onder ste steen boven komt. Eefje Oomen Bergeijk —Gerlinde Daris korting korting DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL BESTELLEN NIET TEVREDEN? GELD TERUG! 1 Skim Guard Anti-Skim Portemonnee in Micro Formaat Beschermt je pasjes tegen digitaal zakkenrollen Ontvouw het handige accordeon ontwerp en toon 36 pasjes Met handige compartimenten voor geld en coupons Adviesprijs 29,95 Korting 77% U bespaart: 23,- Originele Gillette Fusion 8-Pack scheermesjes Voor een perfect glad scheerresultaat Voordelig scheren met top mesjes 5 blades en 1 precisie trimmer 8-pack; genoeg voor heel lang scheren Adviesprijs 37,95 Korting 50% U bespaart: €19,- Adviesprijs 39,95 Korting 63% U bespaart: 25,- Adviesprijs 699,- Korting 73% U bespaart: 510,- Ultrasone honden-, katten- en steenmarter verjager Verdrijft ongewenste dieren in je tuin d.m.v. geluidsgolven Voorkomt schade aan je mooie tuin, auto en spullen Werkt op zonne energie; geen gedoe met snoeren Zowel milieu- als diervriendelijk! Adviesprijs Korting U bespaart: Luxe Herenriemen met automatische Gesp Verkrijgbaar in 4 fraaie modellen Eenvoudig op precies de goede maat te zetten Gemaakt van hoge kwaliteit koeienhuidleder Must-have voor iedere man Alaska Bedding 3D AIR Pocket Matrassen met honderden euro's korting! Maar liefst 9 verschillende comfort- zones voor de perfecte slaappositie en ondersteuning Het NASA traagschuim vermindert lichamelijke klachten; altijd een goede nachtrust Geschikt voor alle slaapposities (rug, buik, zij) 3D AIR ventilatieband voor een optimale vocht/luchtcirculatie en duurzaamheid Verkrijgbaar in alle reguliere matrasmaten €59,95 50% 30,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11