Scheldesport wacht nog op eerste winst Volleybalsters Stevo boeken eerste zege M 17 concours Waterpoloërs De Bruinvis is maatje te klein voor Aegir Het is nog steeds wachten op de eerste overwinning voor de basket ballers van Scheldesport in de tweede klasse. In sportcentrum Vliegende Vaart kwamen de Ter- neuzenaren aan het eind tekort te gen Vlijmscherp 2: 64-71. Scheldesport kende een goede start, maar liet verdedigend wat steken vallen. Dat leidde tot een 31-36-achterstand bij de rust. „Er zat meer in voor ons. We misten te veel rebounds. Dat moest be ter", vond speler/coach Martin van Ham. Een sterker Schelde- Er zat meer in voor ons. We misten te veel rebounds. sport stelde in de derde periode or de op zaken. De thuisploeg kwam terug tot een punt (46-47). De laatste periode ging aanvan kelijk gelijk op, maar in de vijfde minuut deelde Vlijmscherp de ge nadeklap uit met het scoren van tien punten op rij. De Terneuzen- se basketballers wisten zich toen geklopt. In de slotfase bleven ze steken op zeven punten: 64-71. Maurits van Aalst was met twin tig punten topscorer. Het zestien jarige talent Thijs Beumer scoorde zestien keer. dag schreef de ruiter uit 's-Gra- venzande gistermiddag met de hengst Don Bravour RdH de klei ne finale op zijn naam (69,11 pro cent). Met een kür op muziek om kippenvel van te krijgen zorg de hij met de negenjarige zoon van Vivaldi voor een schitte rende afsluiting van de tweede editie It's All Dressage. Raat eland reed de met heel veel ex- pressie bewegende Crespo met 75,250 procent naar een glorieu ze overwinning. Saskia Maertens (Asten) eiste met de ruin Legend Of Loxlei de tweede plaats op (74,000 pro cent). Chantal Nijpjes uit Sint Laurens eindigde met hengst Checavara N met 70,225 procent op de zesde plaats en was de bes te Zeeuwse combinatie. WATERPOLO Gedreven spelend profiteerde Ste vo in de eerste set van veel fouten aan Tilburgse zijde. De thuisploeg herpakte zich daarna. Stevo kreeg geen grip op de Brabantse service, zag de eigen foutenlast oplopen en moest vanaf de vierde set in de achtervolging. Aanvankelijk leek dat niet te gaan lukken. De Tilbur- gers namen een 8-3-voorsprong, maar zagen die in een mum van tijd door een sterke opslagserie verdwijnen. Geïnspireerd door die opsteker gooide Stevo alle rem men los en kantelde het duel in Zeeuws-Vlaams voordeel. Voltena 2 - Stevo 2 1-3 (25-18, 24-26,20-25, 23-25): Een zwaar bevochten zege, waardoor Stevo 2 naar de subtop in de eerste klasse stijgt. De Zeeuws-Vlaamse pass was niet altijd best, waardoor Ste vo in aanvallend opzicht minder gevarieerd kon spelen. Een slechte start leidde in de eerste set tot een 16-3-achterstand. Onder aanvoe ring van de uitblinkende spelver- deelster Celyza Wissel nam Stevo het inititief. Na verlies in de eer ste set resulteerde dat drie keer in setwinst. De Burgst 3 - YVC1-3 (22-25, 26-24,20-25,21-25): De derde ze ge van YVC kwam vooral tot stand door een prima teamspirit. YVC moest het niet alleen opne men tegen de thuisploeg, maar trof bovendien een scheidsrechter die pietluttig floot. „We lieten ons daardoor te veel afleiden", beken de Meijke van der Plas. Toch lukte het de West-Zeeuws-Vlamingen om de knop bijtijds om te draaien en zich vooral op het eigen spel te concentreren. Dankzij een goede pass, een dito spelverdeling en veel variatie in de aanval werd de zege veiliggesteld. Stevo kwam goed uit de startblok ken en overdonderde de koploper in de eerste twee sets. Met een sterk blok (vooral Wouter Bonte blonk uit) en een uitstekende veld- verdediging werd werklust met winst beloond. Aan het net wist Stevo wel raad met de mogelijkhe den. Met twee setzeges op zak nam Stevo onbewust gas terug. De thuisploeg profiteerde onmid dellijk, nam het initiatief en kwam door twee afgetekende set zeges op gelijke hoogte. Een voor beeldige inzet leidde alsnog tot een knappe zege. Ondanks verlies keerden de Ste- vo-mannen met een voldaan ge voel huiswaarts. Dat was vooral te danken aan het goede spel in de eerste, derde en vierde set. Dat werd alleen in de eerste set met winst beloond. In die fase zette Stevo 2 serverend goed druk en was de ploeg aan het net trefze ker. Na een dip in het tweede be drijf volgden twee sets, waarin bei de teams aan elkaar gewaagd wa ren. Beide keren trok de thuis ploeg met minimaal verschil aan het langste eind. maandag 17 oktober 2016 Aector Dooms Terneuzen Martin van Ham, speler/coach Scheldesport SAS VAN GENT De waterpoloërs van De Bruinvis gingen in eigen huis met 7-2 ten onder tegen Ae- gir. De mannen van De Bruinvis kenden in het ei gen water een slechte start en zagen de bezoe kers al snel op een 0-1-voorsprong komen. Uit een man meer situatie werd de 0-2 gescoord. De Bruinvis speelde niet goed en maakte te veel fouten. Ook in de tweede periode wist Aegir dat af te straffen. Na twee keer een overtalsituatie voor de bezoekers stond het halverwege de wedstrijd 0-4. In de derde periode kwam De Bruinvis beter in het spel. De score werd teruggebracht naar 2-4 en de thuisploeg ging er weer geloven. Maar na een ge miste strafworp in de laatste periode zakte het tempo weg en was het Aegir dat met het betere van het spel de wedstrijd snel wist te beslissen: 2-7. FOTO RONALD DEN DEKKER vuurwerk Stephanie de Frel dresseerde kür op muziek, fotoizaakverkeste Zanyo naar de derde plaats in de De volleybalsters van Stevo lie ten in Tilburg de eerste competi tiezege van het seizoen bijschrij ven (3-2). De mannen rekenden af met een 'uit'-syndroom. Vorig seizoen werden nauwelijks pun ten op vreemde bodem gepakt, maar in Groot Ammers werd kop loper WIK 2 met 3-2 verslagen. Peter van Kouteren Terneuzen Vrouwen. Volley Tilburg 3 - Stevo 2-3 (20-25, 25-17, 25-17,18-25,12-15): Mannen. WIK Groot Ammers 2 - Stevo 2-3 (15-25, 20-25, 25-17, 25-19, 9-15): Symmachia Roosendaal 3 - Stevo 2 3-1 (13-25, 25-9, 25-22, 25-23):

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 94