iar Luctor zet achtervolging in op Zaamslag met zege op Volharding 16 Pleijte voegt drie nationale titels toe aan palmares Patrick van der Meer zet kroon op Zeeuws Stephanie de Frel uit Koewacht houdt met Zanyo de Zeeuwse eer hoog met een derde plaats in het hoofdnummer It's All Dressage. Tim Pleijte heeft tijdens het NK skyrunning in het Italiaanse Li- mone sul Garda een dubbelslag geslagen. De Vlissinger, die twee weken geleden de Kustma- rathon won, pakte zowel de titel op de 'vertical kilometre' als de skyrace. Bij de 'vertical kilometre' is het de bedoeling dat atleten zo snel mogelijk een hoogteverschil van zo'n ïooo meter overbruggen. Bij de wedstrijd van vrijdag avond ging het zelfs om 1200 meter. Het lastige parkoers had een lengte van 6500 meter. Pleijte legde de route in de re gen veruit als snelste af. Met 48.18 minuten bleef hij de con- currentie bijna vier minuten voor. Met Middelburger Erwin Adan (zesde in 56.12) en Vlissin ger Tim van den Broeke (achtste in 58.08) eindigden er nog twee Zeeuwse trailspecialisten in de top tien. Een dag later was de skyrace. Over 27 kilometer en met meer dan 2000 hoogtemeters. Pleijte had schijnbaar geen last van de inspanning van de avond er voor. De Walchenaar zegevierde ook op dit NK. Huub van Noor den uit 's-Heer Abtskerke, die niet aan de 'vertical kilometre' had meegedaan, werd tweede. Pleijte schreef ook nog het over- all-klassement op zijn naam. PLAATJESBOEK Dubbels geven doorslag bij RCT ZAALVOETBAL De Bokx wint nipt De Jantjes ongeslagen MOTORCROSS Zeeuwse crosszege et de overwinning van het hoofdnum mer van de hippi sche vierdaagse in Nieuw- en Sint Joosland, de Grand Prix kür op muziek, zette Patrick van der Meer uit Naald wijk met de vosruin Zippo zater dagavond de kroon op een voor hem succesvol weekend op It's All Dressage. Met brons zorgde Stephanie de Frel uit Koewacht voor een fraai Zeeuws succes. Op dezelfde plek waar Patrick van der Meer acht maanden gele den met de vosruin Zippo zijn plaats in het olympisch kader her overde - die hij had verspeeld door de verkoop van zijn top- paard Uzzo - was de combinatie nu de beste in de kür op muziek Grand Prix. Met een imponeren de kür, met een prachtige piaf- Zanyo maakte al weer progressie. Hij begint het spelletje steeds beter te snappen. fe-passage-tour danste Van der Meer met de twaalfjarige zoon van Rousseau naar 74,975 pro cent. Vorig jaar verkocht de 44-jari- ge ruiter zijn gouden EK-team- paard Uzzo. In de ruin Zippo blijkt snel een opvolger gevon den. „Ik heb Zippo als jaarling ge kocht en zelf opgeleid. Het is een heel sensibel paard, maar gou deerlijk. En hij doet altijd zijn best. Het is een heel compleet Grand Prix-paard met drie goede basisgangen. Een paard dat het buiten beter doet dan binnen. Binnen vindt hij het altijd span nend. Daarom heb ik hem als trai ning meegenomen. Dit concours paste perfect in de voorbereiding op het winterseizoen. Hij liep hier vandaag een van zijn betere wedstrijden." In een flitsende kür, met een hoog moeilijkheidsgehalte, be haalde Stephanie de Frel uit Koe wacht en de lichtvoetige ruin Za nyo een score van 71,725 procent. De combinatie van de VMF Hor- se Stables uit Ellemeet verzeker de zich hiermee van het brons. „Zanyo stond er mooi scherp aan. Hij gaf mij een fijn gevoel. Jam mer van dat kostbare foutje. Hij galoppeerde een keer aan bij de overgang naar dat laatste lijntje. Anders had er nog meer in geze ten. Maar ik ben toch tevreden. Zanyo maakte alweer progressie. Hij begint het spelletje steeds be ter te snappen." Het zilver ging naar Seth Bosch man uit Bergharen en de ruin Bon Passa (72,075 procent). Vakantie Gisteren schreef Patrick van der Meer de finale van het ZZ-Zwaar kür op muziek op zijn naam. Ditmaal zadelde hij de hengst Majestic Chinook en no teerde hij 70,725 procent. Na een vakantie van bijna drie weken in Amerika pakte Jessica Nijpjes met Edeem de draad met succes weer op. Na tweemaal brons stuurde de amazone uit Sint Lau rens de fraai pirouettes draaiende en los door het lijf bewegende vosmerrie Edeem met 69,925 pro cent naar het zilver. „Dit was de eerste wedstrijd na mijn vakantie en voor Edeem zijn debuut in het ZZ-Zwaar. Het is een fijn paard met veel aanleg, in het bij zonder voor de pirouette en de uitgestrekte gangen." In de Lichte Tour won Geert-Jan Raateland alles wat er voor hem te winnen was. Na zijn overwinning op vrijdag en zater- Luctor-Volharding 16-10: Be ducht op de moeizame resultaten tegen Volharding in het verleden startte Luctor fel. In het eerste kwartier drukte de thuisploeg haar stempel op de wedstrijd. Vol harding werd afgetroefd. De Zuid-Bevelandse schutters wer den aan banden gelegd, waardoor korte aanvallen hun deel was. Luctor behield het gaatje van drie punten voorsprong tot aan de rust (10-7). Na de hervatting schoot Luctor uit de startblokken en binnen tien minuten stond het 13-7. „Daarna werden we overmoe dig", aldus coach Peter Durink, die de jeugdige onbevangenheid zag resulteren in een laag rende ment. „We hadden echt meer moeten scoren", luidde zijn con clusie. Doordat Luctor in de eerste speelronde vrij was, speelt het aanstaande zaterdag nog een af sluitende veldwedstrijd. Terwijl het gros van de korfbalclubs vrij af is, of al aan de voorbereiding op het zaalseizoen begonnen is, hoopt Luctor op bezoek bij ZKV haar goede serie een passend slot te geven. Bij winst in Zuidland klimt de Terneuzense formatie naar de tweede plaats en wordt het de naaste belager van koplo per Zaamslag. maandag 17 oktober 2016 NK SKYRUNNING Oud-profvoetballer Danny Koevermans (rechtsonder) lanceer de zaterdag het voetbalplaatjesboek van Zeelandia Middel burg. Vanaf woensdag kunnen de spelers zichzelf sparen bij su permarkt Jumbo in Klarenbeek. fotoizaakverkeste DARTS De eerste thuiswedstrijd van de darters van Racketcentrum Ter- neuzen in de Superleague Over gangsklasse was goed voor een fraaie overwinning. Tegenstan der Café de Schot uit Zaandam werd met 7-3 geklopt. De vier winstpartijen in de dubbels gaven de doorslag. Verder pakten Fabi an de Lange en Kevin Blomme in de individuele partijen de punten voor de Terneuzenaren. Het ze vende punt werd behaald in the best of 17. Dylan van de Velde en Blomme gooiden twee 180'ers. Irma van Duijn heeft de Waaslandcross, een veldrit voor ID-renners, op haar naam geschreven. Bij de man nen werd Marijn Stahl vierde en Walter Pollet zesde. Dankzij een nipte 9-7 zege op Van Kouteren/Café Drie wegen blijft De Bokx/Kya betonbo- ringen ongeslagen aan de leiding in de tweede klasse van het zaalvoetbalrayon Midden Zeeuws-Vlaanderen. Naaste belager Pl- BLW versloeg Aster met 12-8 en ZVV Hulst 2 was met 5-0 te sterk voor Kraker Trailers. VOLLEYBAL In de recreatieve vol leybalcompetitie van Sas van Gent hand haafde het team van De Jantjes de onge slagen status. Hek kensluiter Puur en Strak werd met 2-1 verslagen (24-26, 25-22,12-10). 100% SAS versloeg Savok/Outokumpu met 3-0. De Ahaatjes wees De Waterneu- zen afgetekend te rug (3-0: 25-17, 25-17, 25-9). In de finale van het KNMV District West (Zeeland en Zuid-Hol land) heeft motor crosser Dylan van Maastrigt uit Sluiskil de titel bemachtigd in de klasse 85 cc kleine wielen. De 10-jarige Kawasa- ki-rijder pakte de titel na twee tweede plaatsen achter de Rooij. Andere Zeeuw se crossers schitter den door afwezig heid. Zippo goed voor Nieuw- en Sint Joosland —Stephanie de Frel In de voorlaatste veldronde, voordat de zaalcompetitie be gint, wonnen de korfballers van Luctor het sleutelduel om de tweede plaats in klasse 4H. De Terneuzenaren versloegen Vol harding uit Yerseke. JaapJan Ritsema Terneuzen Scores Luctor: Eline Janse 4, Mar jolein Durink en Adrie de Jonge 3, Pieter Kousemaker en Jasper de Pooter 2, Marit de Kok en Anthony van de Velde 1. Seolto 4 - BKC 9-12. Scores BKC: Mare Kolijn 5, Sandra de Reu 3, Koen de Bliek 2, Mariëlle Faas en Martijn Maljaars 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 93