Philippine herstelt zich van derbynederlaag 15 Hontenisse en Luctor'88 profiteren van remise in topper Door twee late goals van Rutger van Rossum won Luctor'88 van IJzendijke (3-1). Ook Hontenisse kwam tot een overwinning (2-0). In de vierde klasse A van het zon dagvoetbal eindigde de topper tussen Steen en Breskens met ï-t onbeslist. Hierdoor nestel den Luctor'88 (3-1-zege op IJzendij ke) en Hontenisse (2-0 tegen Schoon- dijke) zich samen met de ploeg van Carlo van Grimberghe op de eerste plaats van de ranglijst. Luctor'88-IJzendijke 3-1: Ondanks een sterke start met een snelle ope ningstreffer van Jeroen van Zee (1-0), was het vrij tam bij de thuis ploeg. Lodewijk van Keeken strafte een verdedigingsfout af door de ge lijkmaker te scoren (1-1), waarna Bar ry Olierhoek vanaf elf meter ver zuimde zijn ploeg opnieuw op voor sprong te brengen. „Maar Rutger maakt het verschil", zo klonk het na afloop bij de groenwitten. Een ver wijzing naar Rutger van Rossum, die in de slotfase zowel voor 2-1 als 3-1 zorgde. doelpuntloze eerste helft kwam Hon tenisse na de pauze fel uit de kleed kamer. Binnen een minuut leidde dit tot de openingstreffer van Tom Rijk die een voorzet van Thomas de Waal binnen gleed: 1-0. Omdat de thuisploeg vervolgens verzuimde de voorsprong te vergroten bleef het lang spannend. In de slotfase liet Schoondijke een reuzenkans op de gelijkmaker onbenut, waarna Maxi me de Clippelaar even later wél doel treffend was: 2-0. Biervliet-Corn Boys 1-4: Het eerste kwartier was Biervliet de bovenlig gende partij, maar na de 0-1 van Said Othman Sleiman (0-1) in de 16e mi nuut liepen de bezoekers via Randy Zandstra een minuut later al uit naar 0-2. Aron de Vilder bracht de span ning terug (1-2), waarna de thuis ploeg pech had met een inzet tegen de lat. Nog voor rust werd het 1-3 door opnieuw Othman Sleiman. In een slechte tweede helft liet Dario Sandrini de gasten nog één keer jui chen door de 1-4 aan te tekenen. Groede-Sluiskil 4-0: Een slechte dag voor Sluiskil, dat Mike van Kolk al na vijf minuten per ambulance richting ziekenhuis zag gaan. Kort na de her vatting opende Edwin Brand de sco re namens Groede (1-0), waarna Bart van den Hemel vanaf de stip de 2-0 aantekende. In de slotfase van de eer ste helft waren er enkele goede kan sen voor de gasten die zij echter on benut lieten. Mede hierdoor kon Groede na de rust verder uitlopen naar 4-0 door Ilyas Yavuz en op nieuw Bart van den Hemel. Clinge-RIA W. 3-0: De thuisploeg be gon onrustig en mocht doelman Jens Verstraeten dankbaar zijn dat hij een snelle achterstand voorkwam. Hier na kantelde de wedstrijd en na enke le onbenutte mogelijkheden opende Thomas Leegwater de score na een goede loopactie van Dion Weemaes: 1-0. Ook de 2-0 kwam van de voet van Thomas Leegwater, die even la ter vanaf de stip verzuimde zijn hat trick te voltooien. De bezoekers, in middels in ondertal na rood voor Jor- den Takkidine, hadden na rust niets meer in te brengen. De enige treffer in de tweede helft kwam weer van Thomas Leegwater, die zijn tweede strafschop wel benutte en daarmee alsnog een hattrick achter zijn naam kreeg: 3-0. Oostburg-Patrijzen 3-2: Na een goe de start van de bezoekers opende Sander de Dobbelaere de score in de 27e minuut namens Oostburg: 1-0. De paal voorkwam dat Arjen Ver- sluijs de voorsprong nog voor de thee verdubbelde, waardoor Niels Paardekooper kort na rust gelijk kon maken: 1-1. De thuisploeg leek even de kluts kwijt en Mike van Craene- broeck zorgde voor 1-2. In het laatste kwartier werd het eerst 2-2 door Ar jen Versluijs vanaf elf meter (2-2), waarna dezelfde speler zijn team ook de overwinning bezorgde: 3-2. HVV'24 leed uit tegen Steenber gen alweer zijn vierde nederlaag in de laatste vijf competitiewed strijden: 3-2. 17-jarige Inid Preganlia dit keer in de basis had Terneuzen voor de rust het beste van het spel. Nadat Jamie Rademaeker en Can Kiran dichtbij de openingstreffer waren, was het echter FC Bergen dat uit het niets toesloeg. In de 27e mi nuut mocht de volledig vrijgela ten Geert Verstraten de stand van dichtbij op 0-1 brengen. Nog voor de rust kwam Terneuzen terug. Jordi Verstraeten stoomde door op links en bij de eerste paal schoot Kiran de 1-1 binnen. Na de rust werd de dreiging van FC Bergen steeds groter. De 1-2 van Nick Machielsen kwam daarom ook niet als een verrassing. Zijn treffer bleek de winnende. Philippine-BSC 4-2: BSC maakte het Philippine in eerste instantie heel lastig door ver in te zakken en weinig ruimte weg te geven. Na 24 minuten leken de proble men alleen maar toe te nemen toen Davy Matthijsse de score uit een counter op 0-1 bracht. Philip pine had daarna het geluk dat Ma- rik Waterman nog voor de rust voor 1-1 kon zorgen. Die meevaller werd na de hervatting uitgebuit. Acht minuten was de tweede helft oud toen Sebastiaan de Me ijer de 2-1 maakte. Via Colin van den Hout en Maarten van Hecke werd het vervolgens ook nog eens 3-1 en 4-1. Pas in de laatste mi nuut kon Mujib Yaqoubi nog eens voor BSC scoren. Steenbergen-HVV'24 3-2: Steen bergen liep in het laatste kwartier voor de rust naar een 2-0-voor- sprong weg en leek daarna op weg naar een gemakkelijke zege. In de 36e minuut scoorde Roy van Gils de 1-0 en in de 37e maakte Stijn Baarendse de 2-0. Na de hervat ting toonde HW'24 echter veer kracht. In de 48e minuut schoot Dennis Buijs van elf meter de aan sluitingstreffer binnen en daarna moest de thuisclub steeds meer terrein prijsgeven. Toen het door Rick Everaard in de 70e minuut ook nog eens 2-2 werd, had het er alles van weg dat Steenbergen on der de druk bezweek. Maar een lucky goal in de blessuretijd van Jeroen Augustijn zorgde voor 3-2. maandag 17 oktober 2016 'Rutger maakt het verschil' Jos van Belzen Vlissingen Hontenisse-Schoondijke 2-0: Na een Corn Boys (oranje shirts) won gisteren met 1-4 op bezoek bij Biervliet. Ondanks die overwinning staat Corn Boys nog altijd voorlaatste. FOTO RONALD DEN DEKKER Philippine herstelde zich van de 5-3-derbynederlaag tegen Ter- neuzen. Het Roosendaalse BSC werd in de derde klasse A met 4-2 terug naar Brabant ge stuurd. Terneuzen kon de winst partij in het spektakelstuk van een week geleden geen pas send vervolg geven. Op eigen veld ging de ploeg van trainer Mi chel Leonhart met 1-2 onderuit tegen FC Bergen. Eddy van der Hooft Vlissingen Terneuzen-FC Bergen 1-2: Met de Bij degradant HVV'24 draait het dit seizoen nog niet echt lek ker. Van de laatste vijf duels ver loor de ploeg uit Hulst er vier.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 92