Axel pakt weer eens een zege Zeelandia Middelburg Goes herstelt zich met imposante komt weer niet tot winst overwinning van debacle tegen HVCH 1UTORIJSCHC www.autorijscl 12 Steen pakt op de valreep een punt in topper centrumverdediger Michiel Standaert Steen in blessuretijd naast Breskens: 1-1 Met een afstandsschot schiet Tel. 0114-314631 „Het is nog niet officieel, maar we mogen tegen Klundert flink verlie zen", sprak Groeneveld. Hij vond dat zijn ploeg voor rust in een te laag tempo speelde. De beste kan sen waren voor Dauwendaele en Quinten Lourens kreeg de groot ste. Via Maarten van Vooren werd het in de 51e minuut toch 1-0. Het leek alsof Bru wakker schrok. Door goals van Domenique van den Berge, Dylan Adelaar (twee) en Mats Willemse (strafschop) liep Bru uit naar de ruime zege. Prinsenland-FC Axel 0-3: Na drie duels zonder zege eindelijk weer winst voor FC Axel. Uit een voor zet van Danny Aarnoutse zorgde Urmeion Martis na acht minuten voor de 0-1. In de 44e minuut leid de een fout op Martis tot een penalty. Bart Rijckaert maakte vanaf de stip de 2-0. In de tweede maakte Aarnoutse in de 69e mi nuut de 0-3. Zaamslag-SSV'65 2-3: Niek Lui- me maakte op aangeven van Peter Dieleman de 1-0. Kansen aan bei de zijden (Dieleman en Perry Bek) leverden voor rust niks meer op. Vlak na rust bracht Rick Mul der SSV'65 langszij. Bek en Diele man kregen daarna weer kansen voordat Bas Biesterbosch knap de 1-2 binnenkopte. Luime bracht Zaamslag twee minuten later weer op gelijke hoogte. Een drie dubbele wissel aan Zaamslag-zij- de kreeg niet het gewenste resul taat, want via Moreno van Aerde werd het 2-3. Klundert miste de gehele as, maar Terneuzense Boys profiteerde niet. Uit een vrije trap scoorde Fer ry Litooij in de eerste helft de 1-0. Stefan de Ruiter kopte na de pau ze de 2-0 binnen en daarna ver zuimde Klundert om verder uit te lopen. In de 88e minuut werd het nog spannend toen Jordi Maas er koppend 2-1 van maakte. Via Gia- como Dhooge had Terneuzense Boys nog zomaar een punt weg kunnen kapen, maar hij miste. Nieuwdorp-Oostkapelle 2-1: In de 48e minuut schoof Sander de Kam de 0-1 binnen. Via Stefan van de Klooster, na een combina tie met Janick van As, werd het in de 65e minuut 1-1. Het gelijkwaar dige duel kreeg in de 89e minuut toch een winnaar toen Martijn Si- Zaamslag ging op eigen veld na een 1-0-voorsprong met 2-3 onderuit tegen SSV'65 monse de bal breed legde op Van de Klooster. Hij scoorde via de bin nenkant van de paal. De Meeuwen-Den Bommel 2-3: Robin Dek en Menno de Nooijer misten kansen en via Bryan Bou- wens kwam Den Bommel voor rust op 0-1. In de 57e minuut kop te Jordan Francke op de paal. Even later tekende Luuk Schmelzer toch voor de 1-1. Via De Nooijer leek De Meeuwen op weg naar de zege. Via Wesley Bakker en Ru ben Dos Santos liep het echter net even anders. DBGC-Serooskerke 1-1: De ploeg uit Oude Tonge had wederom veel moeite om te scoren. In de tiende minuut lukte dat Jeroen Sep wel, maar daarna stond het vi zier bij DBGC niet op scherp. Bas Abresch raakte de lat en zo bleef Seroos in de wedstrijd. Een kwar tier voor tijd tikte de vrijstaande Alex Jobse de 1-1 binnen. Michiel Standaert schoot Steen giste ren in blessuretijd langs Breskens: 1-1. Het afstandsschot van de cen trumverdediger verraste Bres- kens-doelman Thijs van Houte. „Toen de bal vertrok, wist ik al dat die erin zou gaan. Ik ben hart stikke blij met dat punt, omdat de eerste helft heel slecht en te slap van onze kant was", conclu deerde een opgeluchte Standaert. Trainer Hubert van den Hemel van Breskens hield daarentegen aan het duel een wrange na smaak over. „We hebben ver zuimd om Steen een pak slaag te geven. Bij de rust hadden we minstens met 2-0 of 3-0 voor moeten staan. We hadden de wedstrijd onder controle. Bij de tegentreffer vergaten we door te dekken." Steen werd inderdaad op alle fronten afgetroefd door de tegen stander, maar bleef ondanks de 0-1-achterstand (treffer van Jan van de Broecke) in de wedstrijd. Van de Broecke werd vanuit het middenveld, waar Breskens on der aanvoering van Tim van Has- KARAKTERISTIEK selt heerste, telkens uitstekend gelanceerd en was met zijn snel heid een plaag voor de Steense verdedigers. Het enige manco was dat de spits nogal slordig met de kansen omging. Zijn frommeldoelpunt, waarbij Steen-doelman Kjeld Verdurmen in botsing kwam met een me despeler, paste in dat beeld. Domineren Na de 1-0 bleef Breskens de top per in de vierde klasse A domine ren. Op slag van rust miste Sou- fïan Dooms van dichtbij een kans om de thuisclub meer pijn te doen, de aanvaller raakte de bal verkeerd. Steen wist geen en kele kans te creëren en was bij een vrije trap van de overigens onzichtbare Conor Laerenbergh, die net naast ging, nog het dichtst bij een doelpunt. Assistent-trainer Willy Cools van Steen, die de zieke Carlo van Grimberghe verving, besloot tij dens de rust in te grijpen. Robin Mariman kwam in het veld voor de negentienjarige Marvin de Beule en Nicolas Brems voor Tijs de Puysseleir. „Ik had de opstel ling vooraf doorgesproken met Carlo en een jonge speler boven Mariman verkozen. We moesten na rust iets forceren, dus zijn we naar een systeem met drie spit sen overgeschakeld", aldus Cools. De Breskens-verdediging, on der leiding van Johnny de Jaeger, kwam meer onder druk te staan. Vooral de acties van Mariman zorgden voor veel dreiging. De in valler zag zijn voorzet op twee meter van het Breskens-doel maar net gemist worden door Ri- cardo van Trappen. Mariman kapte zich daarna vrij, maar zijn schot ging over. Laerenbergh, die uit de wedstrijd werd gespeeld door uitblinker Van Hasselt, werd gewisseld voor Chris Seghers. „Hij had al een ge le kaart en zat niet lekker in de wedstrijd. Ik heb Conor eruit ge haald, om hem tegen zichzelf te beschermen", verklaarde Cools de wissel. Seghers miste nog een kans. Van de Broecke kreeg pal na rust nog een mogelijkheid. Het duel leek in het voordeel van Breskens te eindigen, maar Standaert „Onterecht", oordeelde Van Bree na afloop. „Wij hadden als enige recht op drie punten." Voab be gon aardig aan de wedstrijd, maar werd nauwelijks gevaarlijk. In eer ste instantie leverden ook de aan vallen van Zeelandia Middelburg weinig op, maar dat veranderde na rust. In de 66e minuut legde Niels Luteijn af op Daniel Wissel, die de 0-1 maakte. Waar verwacht werd dat de be zoekers door zouden drukken, lag twee minuten later alweer de ge lijkmaker binnen. Een vrije trap van Niels van Antwerpen werd door Pieter van der Heijden hard binnen gekopt. „Dat was de enige kans die Voab kreeg", zei Van Bree. In het restant van de wed strijd creëerde Zeelandia nog di verse kansen, maar de 1-2 viel niet meer. „We zijn vergeten onszelf te belonen", vond Van Bree. Karelse was na afloop tevreden over de prestatie van zijn spelers. „We hebben misschien wel de bes te eerste helft uit de clubgeschie denis gespeeld", jubelde hij na af loop. Francis Kabwe Manengela opende al na drie minuten spelen de score en daarna was het louter Goes wat de klok sloeg. Het We hebben misschien wel de beste eerste helft uit de clubgeschiedenis gespeeld vloeiende aanvalsspel van de Be velanders resulteerde daarna ook in de 0-2 en 0-3. Beide doelpun ten kwamen op naam van Steve Schalkwijk, de 0-3 vanaf de straf schopstip. In de eerste fase na de rust pro beerde Beerse Boys weliswaar eni ge druk uit te oefenen, maar nadat het 1-3 was geworden door een doelpunt van Jannes Mulders kreeg Joost Claessen zijn tweede gele kaart. Toen vervolgens Fran cis Kabwe Manengela ook nog eens de 1-4 op het scorebord bracht, gaf Beerse Boys zich ge wonnen. Klaas van Hecke en Ray Kroon voerden in het verdere verloop van de wedstrijd de score op naar 1-6 voordat Jannes Mulders het slotakkoord verzorgde: 2-6. maandag 17 oktober 2016 In de tweede klasse E kan Bruse Boys de eerste periodetitel nau welijks nog ontgaan. Zelf klopte de ploeg van trainer Marco Groe- neveld Dauwendaele in Middel burg met 4-1. Concurrent Serooskerke bleef bij DBGC op 1-1 steken. De voorsprong be draagt, met nog één duel te gaan, drie punten. Daarnaast heeft de ploeg een riant doelsal do van plus veertien. FC Axel pakte weer eens drie punten. Klaas Verspoor Vlissingen Dauwendaele-Bruse Boys 1-4: Klundert-Terneuzense Boys 2-1: Sint Jansteen 1 Steen-Breskens 1-1 (0-1). 17. Jan van de Broecke 0-1, 92. Michiel Standaert 1-1. Scheidsrechter: C. den Rid der (Achtmaal). Gele kaart: Conor Laeren- bergh, Michiel Standaert (beiden Steen), Tim van Hasselt (Breskens). Aantal toeschouwers: 250. Zeelandia Middelburg ging giste ren in de uitwedstrijd tegen Voab voor de vijfde achtereen volgende keer tevergeefs op zoek naar een overwinning. In Goirle bleef de ploeg van trainer Mart van Bree steken op een 1-1-gelijkspel. Eddy van der Hooft Goirle De 1-4-nederlaag van vorige week op eigen veld tegen HVCH heeft voor Goes weinig gevol gen gehad. De ploeg van trainer John Karelse versloeg gisteren in Oost West en Middelbeers Beerse Boys, de nummer drie van de ranglijst toch, overtui gend met 2-6. Halverwege leid de Goes al met 0-3. Eddy van der Hooft Oost-West en Middelbeers Breskens baalt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 90