De gelaarsde Kat 14,95 6 Middenvelder maakt weer cruciaal doelpunt Kasper Dolberg ruilt in de rust zijn 'dansschoenen' in wt Normaal kom ik altijd moeizaam op gang en ga ik pas later in het seizoen scoren Davy Klaassen speelt zeker niet zijn beste seizoen voor Ajax. Maar steeds is de middenvelder daar met een cruciaal doelpunt. Ook gisteren tegen ADO Den Haag (0-2), als opsteker voor De Klassieker van zondag. Is die ene term valt, verschijnt er tussen de rode wangen van Davy Klaassen een bijna gelukzalige glimlach. De Klassieker. Ja, nu heeft hij eigenlijk al zin in die wedstrijd van zondag. Zeker nu Feyenoord en Ajax als overwin naars het voetbalweekeinde heb ben afgesloten. Eerst is er donderdag nog die Eu ropese uitwedstrijd tegen Celta de Vigo. Maar Klaassen houdt niet zo van voorgekauwde antwoorden, in de trant van 'de eerstvolgende wedstrijd is de belangrijkste'. Het duel met Feyenoord zit al in zijn hoofd. Zeker deze zondagavond als ADO Den Haag zonder proble men wordt verslagen. De score valt met 0-2 nog karig uit en is niet in verhouding met het klasse- verschil. De wedstrijd van het jaar voor de tegenstander? Er is ang stig weinig van te merken. De op zwepende housebeats vooraf be loofden meer dan de werkelijk heid heeft gebracht. Another day at the office voor Ajax, zou je kun nen zeggen. Alles klopt Eigenlijk is het al over wanneer Klaassen na twintig minuten de 0-1 maakt. Alles klopt bij dat doel punt. Het wippertje als assist van Lasse Schone. De controle, rust en afronding van Klaassen. Bezig aan zijn beste seizoen is hij zeker niet. Maar hij is beslissender dan ooit met zijn goals. Tien doelpunten heeft hij nu ge maakt in vijftien wedstrijden, alle competities meegerekend. Zes in de eredivisie, vier in de voorronde van de Champions League. Steeds cruciaal voor het scoreverloop. „Normaal kom ik altijd moeizaam op gang en ga ik pas later in het seizoen scoren", zegt de aanvoer der van Ajax. Een dieseltje. Maar nu dus die pikstart. „Mijn spel kan inderdaad beter, maar nu zat ik wel weer lekker in de wedstrijd." Het zit hem ook in de samenstelling van het midden veld, die nu vast lijkt te liggen met Hakim Ziyech, controleur Schone en Klaassen zelf. Dat trai ner Peter Bosz zo zocht naar de juiste verhoudingen, ging ook ten koste van Klaassen die duidelijk minder bepalend was. Als Klaassen vlak voor de afrap hoort dat Feyenoord ternauwer nood wint bij NEC, is er nauwe lijks tijd om te balen. De opdracht in Den Haag wordt alleen maar eenvoudiger, al was die sowieso helder. Als de selectie van Ajax in de spelersbus op weg is naar de wedstrijd, staat NEC - Feyenoord op in de bus. De voorlopig groot ste rivaal staat op het moment van uitstappen nog achter. Klaassen kijkt slechts af en toe even op naar het televisiescherm. „We za ten te kaarten", zegt hij op die ka rakteristieke, droge manier. „Dat doen we altijd op weg naar uit wedstrijden. Lekker ontspannen." Aan zijn lichaamstaal af te lezen zou Klaassen De Klassieker het liefst vandaag al spelen. Maar eerst dus herstellen, een wedstrijd in Spanje tegen Celta de Vigo voor de Europa League en dan de bela den pot met Feyenoord. „Ik vind het sowieso heerlijk om dat soort krakers te spelen, maar nu is er nog meer reden om ernaar uit te kijken." Vorig sei zoen scoorde Klaassen in de Kuip en werd het ï-r. „De laatste jaren zijn het gelijkopgaande duels. Maar Feyenoord is beter dan de af gelopen seizoenen. Het is stabiel. Ze zullen niet snel de kluts kwijt- Zeker met het oog op de komende drukke weken is el ke invalbeurt bij Ajax interessant. Tegen ADO Den Haag mochten Mitchell Dijks, Ne- manja Gudelj en An war El Ghazi inval len. Met name de laatste viel op door zijn overtuiging om er nog iets van te maken. De rechts buiten zag na een fraaie solo zijn rol- lertje net naast de paal belanden. Het zou een beloning zijn geweest voor zijn gretigheid. Eer der gaf hij al aan de grootste teleurstel ling uit zijn hoofd te hebben gezet. Coach Bosz prees hem. „Ik vond dat Anwar geweldig in viel. Hij zorgde voor balbezit en was drei gend. Het is niet makkelijk. Hij wil ook starten." Toch lijkt de huidi ge aanval een zeker- heidje. Zeker omdat Kasper Dolberg de revelatie van het jaar is als spits. De Deen lag opvallend veel op zijn bips door het verkeerde schoeisel. Bosz: „Car lo L'Ami (keepers trainer, red.) dacht dat hij zijn 'afdans- schoenen' aan had." Na rust keerde Dol berg op andere schoenen terug. Een swingende voorstelling vol kattenkwaad zes TICKETS VANAF Bestel uw tickets op pzc.nl/gelaarsdekat P-op/ maandag 17 oktober 2016 En Ajax heeft Davy Klaassen Daniel Dwarswaard Den Haag A ADO DEN HAAG Davy Klaassen Ga mee naar een sprookjeswereld waarin De gelaarsde Kat laat zien hoe hij bij een arme molenaarszoon terecht is gekomen. De twee raken bevriend en de kat belooft de molenaarszoon alles wat hij zich maar kan wensen. Het enige wat de kat daarvoor wil hebben, zijn mooie kleren en leren laarzen. Wat zou De gelaarsde Kat van plan zijn? Zal hij zijn belofte nakomen? Of krijgt dit verhaal een ander staartje? 30 oktober 2016 -16:00 uur I Efteling Theater Kaatsheuvel er *Prijzen zijn excl. servicekosten. Davy Klaassen scoort. Alles aan dat doelpunt klopte, foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 89