Kloorianen koesteren met Bamisfeesten de jeugd M 18 ZE Wij moeten geregeld uitwijken voor rommelmarkten in de sporthal Het bestuur van Den Dullaert snapt de klachten niet. De zaal voetballers speelden sinds de op richting in de sporthal. Een woord voerder van de vereniging is dui delijk: „We waren er helemaal klaar mee! Er was achterstallig on derhoud, de schimmel zat op de deuren, de wc's stonken. Je moet er een halfuur wachten op een co la." Daar had de vereniging nog wel enigszins begrip voor. „Er liep één personeelslid. Die moest de te lefoon aannemen, conciërge en EHBO'er spelen en frikadellen bakken." Ook handbalvereniging Novitas is gedeeltelijk uitgeweken naar Kloosterzande. Vooral nood gedwongen, omdat de club meer teams heeft gekregen en wel moést. Den Dullaert is 'nog niet' verlaten. „Want we willen graag in Hulst blijven", zegt Erwin Bel. „Maar we zijn niet blind. Het is er niet schoon. We moeten voor aan vang van wedstrijden zelf de vloer vegen." Ook vindt het bestuurslid het opzienbarend dat zijn club ge regeld thuiswedstrijden in Terneu- zen moet spelen, omdat de sport hal bezet is. „De planning klopt niet. Wij moeten uitwijken voor een rommelmarkt in de sporthal. Een sporthal is bedoeld voor spor ten." De klachten van de zaalvoet bal- en handbalclub staan niet op zich. Het zijn exact de redenen waarom eerder onder meer de zaalvoetbalteams Huzavo en Wentzler-Pauwels en Fotoclub Hulst de deur van Den Dullaert achter zich dicht trokken. Volgens voorzitter en directeur Jan van Puyvelde van Den Dullaert heeft het bestuur juist stappen onderno men, na de commotie van begin dit jaar. „We hebben alles opgedre ven. Nog meer controle op de toi letten en de sporthal schoonma ken. Er is altijd personeel. We her kennen ons dus absoluut niet in die klachten." Daarnaast verklaart hij dat de zaalvoetballers vertrokken 'omdat ze een goedkopere prijs voor trap pistenbier wilden'. „We hebben de prijs niet voor hen aangepast." Geld bij elkaar sprokkelen om bij het komende carnaval de leut in Kloosterzande weer hoogtij te la ten vieren. Sinds 1974 pakt de plaatselijke carnavalsstichting De Kloorianen voor dit leutdoel uit met de Bamisfeesten. Het was dit weekend drie dagen lang volle bak in de feesttent voor Lodge 45 aan de Hulsterweg. Voor jong en oud was van alles te doen. De aftrap was vrijdagavond met een bingo „We draaien al jaren met een succesformule waarbij spel, muziek en vooral sociale bin ding met de nodige lol de hoofd moot vormt", aldus secretaris Hans Smits van de Kloorianen. „En vergeet ook het bourgondisch tintje niet. De bierkraan staat flink open en de traditionele mos selmaaltijd is nog altijd een schot in de roos." Kloorianen metculinaire kennis brachten hiervoor zaterdagmid dag ruim 70 kilo mosselen aan de kook die gretig van de hand gin gen. Als nieuw onderdeel werd za terdag ook een wandel- en fiets tocht met zo'n zeventig sportieve- lingen afgewerkt. Verder was er een schieting en zaterdagavond traden de regionale bands The Bright en SuperAutomatic op. De Kloorianen zijn er zich goed van bewust dat het programma ook op de jeugd gericht moet zijn. Smits: „Zoals zo vaak geldt hier: wie de jeugd heeftheeft de toe komst". Een jeugdbingo en after party met disco trok zaterdagmid dag een bomvolle Lodge 45. Dj Diana wist de jonge Kloorianen goed in beweging te krijgen. Gis termiddag was er een braderie met 25 stands en een afsluitend optreden van zanger Hans van der Werf. IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD KONINKLIJK ONDERSCHEIDEN maandag 17 oktober 2016 Zaalvoetbal weg uit Den Dullaert Een slechte hygiëne, slechte ser vice, vieze wc's en slechte ont vangst van uitteams. Om die re denen heeft Zaalvoetbalvereni ging Hulst Den Dullaert in Hulst na ruim dertig jaar als speelloca- tie ingeruild voor de Hontenisse- hal in Kloosterzande. Bob Maes Hulst Erwin Bel, Novitas Liefst zeventig kilo zat er tijdens de Bamisfeesten in Kloosterzande in de pannen. En ze smaakten heerlijk, die mosselen. De opbrengst van de feesten gaat naar de Kloorianen. foto ronald den dekker Edy de Witte Kloosterzande TERNEUZEN De Terneuzenaren Wilbert Dumez, Peter van Damme, Bas Hamelink, Jack Manhave, Ronald Eggermont, Patrick Martens, Erwin de Vos, Ad Riemens en Erwin de Vries zijn zaterdag in hun woonplaats benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. De mannen kregen hun lintje om dat ze al jarenlang actief zijn (geweest) voor de vrijwillige brandweer van de post Zuidlandstraat in Terneuzen. Dumez (58) is met zijn bijna 39 jaar het langst als vrijwillig brand weerman actief. Martens (26 jaar lid) is ploegleider, Van Damme bevelvoerder, foto ronald den dekker Jan Vantoortel- boom in Hulst Het Katholieke Vrou wengilde Hulst en Bi bliotheek Zeeuws-Vlaanderen houden dinsdag een lezing met schrijver Jan Vantoortel- boom (foto). In 2011 debuteerde hij met de bekroonde ro man De verzonken jongen. Het boek won onder meer De Bronzen Uil. Zijn tweede roman, Meester Mitraillette, werd door het DWDD-boekverko- perspanel verkozen tot Boek van de Maand. Paul van der Velde, hoofdredac teur van het Zeeuws Tijdschrift, zal Vantoortelboom interviewen. De avond begint om 20.00 uur in de bibli otheek van Hulst. Aanmelden kan via bibliotheekzeeuws- vlaanderen.nl. Lezing Roos van het Water in Axel Roos van het Water is donderdag te gast in het stadhuis van Axel met haar tweede boek Terug door de poort'. Er zal een aantal kosmi sche wetten uit het boek ter sprake ko men. Haar twee boe ken zijn op die avond voor een spe ciale prijs verkrijg baar. De lezing vindt plaats in de raads zaal van het stad huis en start om 19.30 uur. De kos ten zijn 3,50 euro voor bibliotheekle den en 5 euro voor niet leden. Aanmel den: via bibliotheek- zeeuwsvlaande- ren.nl. net café; 13.30 uur: Bingo, TERNEUZEN De Veste, 8.45 12.00 uur: Biljart; 13.00 uur: Kaarten, bieden en jokeren; De Triangel, 10.00 uur: Zitdans; De Kameleon, 19.00 uur: Linedance; De Hoeve, 18.30 uur: Naaicursus; Ter Schorre, 14.00 uur: Workshop crea tief kleien Steun punt Terneuzen; WESTDORPE De Kirke, 13.00 uur: So lo dans; 18.30 uur: Biljart; 19.00 uur: So lo- en stijldansen, la tino dansen; ZAAMSLAG PKN kerk, 14.00 uur: Dorpswandeling; ZUIDDORPE 't Kaalke, 13.15 uur: Dans. AXEL Gregorius- centrum, 13.00 uur: Bewegen 55+; 13.30 uur: Kaarten, biljart; CLINGE Malper- tuus, 13.00 uur: Bil jart; 13.30 uur: Koersbal; Café Jo jo's, 20.00 uur: Bin go; HEIKANT tHeike 13.00 uur: Biljart; 19.30 uur: Linedan ce; 20.00 uur: Jaar vergadering dorps raad; HOEK De Loven- hoek, 9.30 uur: Bil jart; 13.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Li nedance; HULST De Lieve, 9.00 uur: Biljart, 13.00 uur: Biljart; 13.30 uur: Jeu de boules; 19.00 uur: Li nedance; 20.00 uur: 't Lawait; KLOOSTERZAN DE WZC Antonius, 10.30 uur: Witte't Nog; De Binnen deur, 13.00 uur: Bil jart; 13.30 uur: Koersbal; Café Tom my's 19.30 uur: Kaarten; SAS VAN GENT Sf. Albert, 14.00 uur: Bieden, jokeren, bil jart; De Statie, 13.00 uur: Koersbal, bridge; SINT JANSTEEN De Warande, 9.30 uur: Biljartles; 13.00 uur: Biljart, 13.15 uur: Seniorenweb Inter-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 82