0 Oemoemenoe speelt tegen Hookers de frustratie van zich af en wint ruim 16 Pleijte voegt drie nationale titels aan palmares toe Patrick van der Meer zet kroon op Zeeuws Stephanie de Frel uit Koewacht houdt met Zanyo de Zeeuwse eer hoog met een derde plaats in het hoofdnummer It's All Dressage. inr n Sleeckx maakt plaats voor jeugd Bosters wint rapid Belg pakt titel op EK Geen goud Zeeuwen Zanyo maakte al weer progressie. Hij begint het spelletje steeds beter te snappen. Tim Pleijte heeft tijdens het NK skyrunning in het Italiaanse Li- mone sul Garda een dubbelslag geslagen. De Vlissinger, die twee weken geleden de Kustma- rathon won, pakte zowel de titel op de 'vertical kilometre' als de skyrace. Bij de 'vertical kilometre' is het de bedoeling dat atleten zo snel mogelijk een hoogteverschil van zo'n ïooo meter overbruggen. Bij de wedstrijd van vrijdag avond ging het zelfs om 1200 meter. Het lastige parkoers had een lengte van 6500 meter. Pleijte legde de route in de re gen veruit als snelste af. Met 48.18 minuten bleef hij de con currentie bijna vier minuten voor. Met Middelburger Erwin Adan (zesde in 56.12) en Vlissin ger Tim van den Broeke (achtste in 58.08) eindigden er nog twee Zeeuwse trailspecialisten in de top tien. Een dag later was de skyrace. Over 27 kilometer en met meer dan 2000 hoogtemeters. Pleijte had schijnbaar geen last van de inspanning van de avond er voor. De Walchenaar zegevierde ook op dit NK. Huub van Noor den uit 's-Heer Abtskerke, die niet aan de 'vertical kilometre' had meegedaan, werd tweede. Pleijte schreef ook nog het over all-klassement op zijn naam. PLAATJESBOEK *ul 1 1 I et de overwinning van het hoofdnum mer van de hippi sche vierdaagse in Nieuw- en Sint Joosland, de Grand Prix kür op muziek, zette Patrick van der Meer uit Naald wijk met de vosruin Zippo zater dagavond de kroon op een voor hem succesvol weekend op It's All Dressage. Met brons zorgde Stephanie de Frel uit Koewacht voor een fraai Zeeuws succes. Op dezelfde plek waar Patrick van der Meer acht maanden gele den met de vosruin Zippo zijn plaats in het olympisch kader her overde - die hij had verspeeld door de verkoop van zijn top- paard Uzzo - was de combinatie nu de beste in de kür op muziek Grand Prix. Met een imponeren de kür, met een prachtige piaf- fe-passage-tour danste Van der Meer met de twaalfjarige zoon van Rousseau naar 74,975 pro cent. Vorig jaar verkocht de 44-jari- ge ruiter zijn gouden EK-team- paard Uzzo. In de ruin Zippo blijkt snel een opvolger gevon den. „Ik heb Zippo als jaarling ge kocht en zelf opgeleid. Het is een heel sensibel paard, maar gou deerlijk. En hij doet altijd zijn best. Het is een heel compleet Grand Prix-paard met drie goede basisgangen. Een paard dat het buiten beter doet dan binnen. Binnen vindt hij het altijd span nend. Daarom heb ik hem als trai ning meegenomen. Dit concours paste perfect in de voorbereiding op het winterseizoen. Hij liep hier vandaag een van zijn betere wedstrijden." In een flitsende kür, met een hoog moeilijkheidsgehalte, be haalde Stephanie de Frel uit Koe wacht en de lichtvoetige ruin Za nyo een score van 71,725 procent. De combinatie van de VMF Hor- se Stables uit Ellemeet verzeker de zich hiermee van het brons. „Zanyo stond er mooi scherp aan. Hij gaf mij een fijn gevoel. Jam mer van dat kostbare foutje. Hij galoppeerde een keer aan bij de overgang naar dat laatste lijntje. Anders had er nog meer in geze ten. Maar ik ben toch tevreden. Zanyo maakte alweer progressie. Hij begint het spelletje steeds be ter te snappen." Het zilver ging naar Seth Bosch man uit Bergharen en de ruin Bon Passa (72,075 procent). Vakantie Gisteren schreef Patrick van der Meer de finale van het ZZ-Zwaar kür op muziek op zijn naam. Ditmaal zadelde hij de hengst Majestic Chinook en no teerde hij 70,725 procent. Na een vakantie van bijna drie weken in Amerika pakte Jessica Nijpjes met Edeem de draad met succes weer op. Na tweemaal brons stuurde de amazone uit Sint Lau rens de fraai pirouettes draaiende en los door het lijf bewegende vosmerrie Edeem met 69,925 pro cent naar het zilver. „Dit was de eerste wedstrijd na mijn vakantie en voor Edeem zijn debuut in het ZZ-Zwaar. Het is een fijn paard met veel aanleg, in het bij zonder voor de pirouette en de uitgestrekte gangen." In de Lichte Tour won Geert-Jan Raateland alles wat er voor hem te winnen was. Na zijn overwinning op vrijdag en zater- Oemoemenoe heerste in de eer ste helft. Na een gewonnen line- out scoorde Kyran Tanuvasa al na enkele minuten en benutte Joey Luitwieler de conversion. De thuisclub kwam na een kwartier op gelijke hoogte, maar door try's van Joey Luitwieler en Kyran Ta nuvasa liep Oemoemenoe uit naar een 7-17-voorsprong en later kwamen daar nog zeven punten bij door een try van Yedney Ame rica en een rake trap van Joey Luitwieler: 7-24. Vlak voor rust deelde Oemoe menoe na geklungel van The Hookers de definitieve genade klap uit. Jordan Kersten voerde de voorpsrong op tot 7-29. Direct na rust scoorde de thuisclub, maar Deniël van der Waal zorgde met een gave try voor dat de spanning niet terug keerde in de wedstrijd. The Hookers kwam halverwe ge de tweede helft terug tot 19-34. uiteindelijk wonnen de middelburgers vrij ruim met 26-41. Tovaal deed in de derde klas se goede zaken tegen Delft 2. Na een spannend duel wonnen de Goesenaren met 32-36 en met die zege blijven ze in de top mee draaien. Tovaal verloor vorig seizoen knullig in Delft, maar dit keer kenden de Goesenaren een bete re start. Na de openingsscore van de thuisclub zetten Jan-Joost Wiebrens en Ernst Berman To vaal op een 3-12-voorsprong. Die stand werd in het vervolg van de wedstrijd uitgebouwd tot een eindstand van 32-36. maandag 17 oktober 2016 NK SKYRUNNING Oud-profvoetballer Danny Koevermans (rechtsonder) lanceer de zaterdag het voetbalplaatjesboek van Zeelandia Middel burg. Vanaf woensdag kunnen de spelers zichzelf sparen bij su permarkt Jumbo in Klarenbeek. fotoizaakverkeste MTB Het was niet verrassend dat Dan ny Sleeckx zaterdag in Wemeldin- ge winnaar werd bij de eerste wedstrijd om de ATB Wintercup van dit seizoen. Wel dat de Bel gische coureur dit deed in de ca tegorie waarin hij eigenlijk thuis hoort, de veteranen. „De jaartjes gaan nu echt mee tellen. Daarom heb ik besloten een stapje terug te doen", aldus Sleeckx. Bij de se nioren won Mick van Dijke, nadat hij was weggereden met de Belg Bart Claeys. Bij de vrouwen won de Belgische Mieke Decraene. ID-renner Joannathan Duin- kerke snelde in de Waasland cross naar zijn 13e zege van dit seizoen. Door zijn overwin ning is de Goesenaar meteen leider in het klassement. SCHAKEN Robin Bosters van de schaakclub Sou burg schreef zater dag het Open Zeeuws kampioen schap rapidschaken op zijn naam. Hij ver speelde slechts een half puntje en werd winnaar voor Jeroen Hekhuis en Joey Gro- chal. Bosters had het nog wel zwaar met zijn clubgenoten Al- bert Vermue en Carl Schoor, maar bleef overeind. WINDSURFEN De Belg Steven van Broeckhoven heeft het EK freestyle windsurfen tijdens DAM-X op de Brou- wersdam gewonnen. Hij ging al aan de lei ding in het EK-klasse- ment en stelde de ze ge veilig door de laat ste wedstrijd van het circuit te winnen. Davy Scheffers uit Zierikzee werd de beste Nederlander. Hij eindigde op de ne gende plaats. JUDO In de hoogste klas- ses van het open Zeeuws kampioen schap judo is er geen gouden plak naar een Zeeuw gegaan. Wei waren er in deze klasse, de -18, een aantal zilveren en bronzen medailles voor Zeeuwse judo ka's. Het evenement in Vlissingen werd druk bezocht. In totaal de den er 481 judoka's mee. Zippo goed voor Nieuw- en Sint Joosland —Stephanie de Frel Oemoemenoe speelde in Hoek van Holland alle frustraties van het verloren thuisduel tegen Diok van zich af. In de eerste helft werd al volledig afgere kend met The Hookers en uit eindelijk wonnen de Middelbur gers met 26-41. Hans Markusse Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 73