Bruse Boys kan de periodetitel al ruiken SPS bezorgt Stavenisse in Zeelandia Middelburg derby het eerste puntenverlies komt weer niet tot winst 13 Kloetinge „Het is nog niet officieel, maar we mogen tegen Klundert flink verlie zen", sprak Groeneveld. Hij vond dat zijn ploeg voor rust in een te laag tempo speelde. De beste kan sen waren voor Dauwendaele en Quinten Lourens kreeg de groot ste. Via Maarten van Vooren werd het in de 51e minuut toch 1-0. Het leek alsof Bru daarna wakker schrok. Door goals van Domeni- que van den Berge, Dylan Adelaar (twee) en Mats Willemse (straf schop) liep Bru uit naar de ruime zege. Groeneveld: „Het had ook an ders kunnen lopen, want Quinten Lourens raakte bij 1-2 de lat." Zaamslag-SSV'65 2-3: Niek Lui- me maakte op aangeven van Peter Dieleman de 1-0. Kansen aan bei de zijden (Dieleman en Perry Bek) leverden voor rust niks meer op. Vlak na rust bracht Rick Mul der SSV'65 langszij. Bek en Diele man kregen daarna weer kansen voordat Bas Biesterbosch knap de 1-2 binnenkopte. Luime bracht Zaamslag twee minuten later weer op gelijke hoogte. Een drie dubbele wissel aan Zaamslag-zij- de kreeg niet het gewenst resul taat, want via Moreno van Aerde werd het 2-3. 48e minuut schoof Sander de Kam de 0-1 binnen en daarna hield doelman Ruud la Grand Oostkapelle van de 0-2 af. Via Ste fan van de Klooster, na een combi natie met Janick van As, werd het in de 65e minuut 1-1. Het gelijk waardige duel kreeg in de 89e mi nuut toch een winnaar toen Mar- tijn Simonse de bal breed legde op Van de Klooster. Hij scoorde via de binnenkant van de paal. Klundert-Terneuzense Boys 2-1: Klundert miste de gehele as, maar Terneuzense Boys profiteerde niet. Uit een vrije trap scoorde Fer ry Litooij in de eerste helft de 1-0. Door de 1-1-remise op bezoek bij DBGC moet Serooskerke Bruse Boys even laten lopen Stefan de Ruiter kopte na de pau ze de 2-0 binnen en daarna ver zuimde Klundert om verder uit te lopen. In de 88e minuut werd het nog spannend toen Jordi Maas er koppend 2-1 van maakte. Via Gia- como Dhooge had Terneuzense Boys nog zomaar een punt weg kunnen kapen, maar hij miste. De Meeuwen-Den Bommel 2-3: De Meeuwen deed zichzelf tekort. Robin Dek en Menno de Nooijer misten kansen en via Bryan Bou- wens kwam Den Bommel voor rust op 0-1. In de 57e minuut kop te Jordan Francke op de paal. Even later tekende Luuk Schmelzer toch voor de 1-1. Via De Nooijer leek De Meeuwen op weg naar de zege. Via Wesley Bakker en Ru ben Dos Santos liep het echter net even anders. DBGC-Serooskerke 1-1: De ploeg uit Oude Tonge had wederom veel moeite om te scoren. In de tiende minuut lukte dat Jeroen Sep wel, maar daarna stond het vi zier bij DBGC niet op scherp. Bas Abresch raakte de lat en zo bleef Seroos in de wedstrijd. Een kwar tier voor tijd tikte de vrijstaande Alex Jobse de 1-1 binnen. Prinsenland-FC Axel 0-3: Na drie duels zonder zege eindelijk weer winst voor FC Axel. Uit een voor zet van Danny Aarnoutse zorgde Urmeion Martis na acht minuten voor de 0-1. In de 44e minuut leid de een fout op Martis tot een penalty. Bart Rijckaert maakte vanaf de stip de 2-0. In de tweede helft maakte Aarnoutse in de 69e minuut de 0-3. tie van Tom die ons nog de winst bezorgde." De Bonte sprak na zijn eigen in terpretatie op de voor Zidane ken merkende schijnbeweging liever over een beloning voor een uitste kende wedstrijd van Het Team Kloetinge. „We hebben een oude garde, een erg jonge groep en wat jongens daar tussenin, zoals ik. Ie dereen betrekt elkaar erbij en dan krijg je een collectief. En soms, zoals dit keer tegen SHO, levert dat een zege op." Waar Van der Zouwen in zijn nabeschouwing op vorig seizoen nog constateerde dat er „een ge brek aan betrokkenheid" was, valt daarover dit seizoen nog niet te klagen. „Niet alleen de eerste elf spelers tonen die betrokken heid", zag hij. „Ook de nummers 12,13 en 14 en geblesseerde spe lers. Dat is mooi, maar er loert ook gevaar. Als straks iedereen fit is, hebben we 16 a 17 mannen die kunnen spelen. Dan moeten we ook met teleurstellingen om le ren gaan. Het is een luxepro bleem, dat weet ik. We moeten er nu maar van genieten dat we bij de topploegen staan." Na de openingstreffer van Adriaan Janssen en de gemiste kansen door Stavenisse kwam SPS sterk terug. Leonard Quist maakte de 1-1 en Maurice Flikweert de 1-2. Stavenisse kreeg de kans op 2-2. Julian Elenbaas zag zijn straf schop echter gekeerd worden. Jel- mer Flikweert zorgde met twee goals voor de 1-4-eindstand. Apollo'69-Vosmeer 8-3 (4-2). Rob- bert-Jan van de Genuchten 1-0, 4-0 en 7-3, Rick de Kok 2-0, Ardjan Bo- link 3-0, Ricky de Klerk 4-1 en 4-3, Joshua van Willigen 4-2 en Jean-Paul Harthoorn 5-3, 6-3 en 8-3. „Onterecht", oordeelde Van Bree na afloop. „Wij hadden als enige recht op drie punten." Voab be gon aardig aan de wedstrijd, maar werd nauwelijks gevaarlijk. In eer ste instantie leverden ook de aan vallen van Zeelandia Middelburg weinig op, maar dat veranderde na rust. In de 66e minuut legde Niels Luteijn af op Daniel Wissel, die de 0-1 maakte. Waar verwacht werd dat de be zoekers door zouden drukken, lag twee minuten later alweer de ge lijkmaker binnen. Een vrije trap van Niels van Antwerpen werd door Pieter van der Heijden hard binnen gekopt. „Dat was de enige kans die Voab kreeg'", zei Van Bree. In het restant van de wed strijd creëerde Zeelandia nog di verse kansen, maar de 1-2 viel niet meer. „We zijn vergeten onszelf te belonen", vond Van Bree. maandag 17 oktober 2016 Michel Maaskant van Bruse Boys (paars shirt) in duel met Guus Toornstra van Dauwendaele. foto ruben oreel In de tweede klasse E kan Bruse Boys de eerste periodetitel nau welijks nog ontgaan. Zelf klopte de ploeg van trainer Marco Groe- neveld Dauwendaele in Middel burg met 4-1. Concurrent Serooskerke bleef bij DBGC op 1-1 steken. De voorsprong be draagt, met nog één duel te gaan, drie punten. Daarnaast heeft de ploeg een riant doelsal do van plus veertien. Klaas Verspoor Vlissingen Dauwendaele-Bruse Boys 1-4: Nieuwdorp-Oostkapelle 2-1: In de de weg Tom de Bonte zet een aanval op. De zomeraanwinst van de eer steklasser toonde zaterdag zijn waarde, foto johan van der heijden Stavenisse was in de vierde klas se B van het zaterdagvoetbal nog ongeslagen, totdat SPS op visite kwam. In een zeer boeien de derby liet de thuisploeg SPS in leven, waarna de bezoekers toesloegen: 1-4. Robin Hamelink Vlissingen Smerdiek-Wolfaartsdijk 2-2 (0-0). Levy Lindhout 1-0, Sander Vroegop 2-0, Geert Eggebeen 2-1 en Jelle Wisselink 2-2. Stavenisse-SPS 1-4 (1-1). Adriaan Janssen 1-0, Leonard Quist 1-1, Mau rice Lindhout 1-2 en Jelmer Flik weert 1-3 en 1-4. Bijzonderheden: SPS-goalie Richard Elenbaas pakt strafschop Julian Elenbaas. Wemeldinge-OFB 3-0 (3-0). Bryan de Heer 1-0, Robin van der Linden 2-0 en Dave Schipper 3-0. WIK'57-Hansweertse Boys 5-0 (2-0). Camiel Kleppe 1-0 en 5-0, Harmen van de Bok 2-0, Dickenson Eekman 3-0 en Mark van Lange- raad 4-0. Kwadendamme-Cadzand 4-0 (2-0). Robin van Eijkeren 1-0, Eelco Raas 2-0, Cas van de Dries 3-0 en Dennis Bek 4-0. Waarde-ZSC'621-4 (1-1). Robin Provoost 0-1, Yannick Ekangamene 1-1, Koen Kraaijenbrink 1-2 en 1-3 en Nicky van der Velden 1-4. Zeelandia Middelburg ging in de uitwedstrijd tegen Voab voor de vijfde achtereenvolgende keer tevergeefs op zoek naar een overwinning. In Goirle bleef de ploeg van trainer Mart van Bree gisteren steken op een 1-1-gelijk- spel. Eddy van der Hooft Goirle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70