'Rubbergate' kan gemeente Kapelle Petitie voor behoud anderhalve ton extra gaan kosten van Historisch Museum ILEN 19 Vierde en laatste Hansweertse feestweekeinde voor 150-jarig kanaal Hansweert sluit de festiviteiten rond het 150-jarig bestaan van het kanaal af met een feestweekend. Foodtrucks en kermisattracties nemen het dorp over. „Gisteren hebben we wat van de Thaise foodtruck gegeten, dat was lekker. Vandaag proberen we wat anders", zegt Tiny Struik als zij het festivalterrein in Hansweert op loopt. De Hansweertse weet de festiviteiten wel te waarderen. „Lekker hoor, twee dagen niet ko ken." Struik heeft genoten van de vier feestweekeindes in Hansweert. Na muziek, op en rond het water en jong oud was het nu tijd voor gewoon simpelweg feest. „Ik heb ze allemaal bezocht. Wat dat be treft zijn we echte diehards. Maar dit is dan ook uniek. Vier weken lang feest. Waar vind je dat nou nog?" We hebben geprobeerd een zo gevarieerd mogelijk aanbod te krijgen Volgens medeorganisator Kees Verburg is ook het vierde weekein de een succes geworden. „Het is al twee dagen lekker druk bij de foodtrucks. Zeker rond etenstijd loopt het hier aardig vol. Behalve de mensen uit Hansweert zien we ook heel veel mensen van buiten af. Maar we treffen het dan ook enorm met het weer." De foodtrucks konden zich in schrijven via Facebook. „Dat ging bijna vanzelf', aldus Verburg. „We hebben geprobeerd een zo ge varieerd mogelijk aanbod te krij gen, en dat is goed gelukt. Van sommige voedselsoorten kregen we meerdere aanmeldingen. Daar hebben we er dan eentje van gese lecteerd." Volgens Verburg hebben de sponsoren er voor gezorgd dat het staangeld voor de ondernemers laag bleef. „Zo kunnen die men sen er zelf ook nog iets aan verdie nen." Eén van de aanwezige foodtrucks is van Desiree Menhee re. De Colijnsplaatse staat op het Hansweertse veld met haar zelfge maakte taarten en quiches. Leuke bijkomstigheid is dat ze haar 55e verjaardag viert in Hansweert. Nou ja, viert... Echt tijd heeft Miss Applepie daar niet voor. Aan haar loket staan de hele tijd wel klan ten. „Dat is best wel apart om het hier zo te vieren, ja. Ik had het al leen niet zo druk verwacht. Ik ben nu al bijna uitverkocht." Behalve het festival, waar ook nog diverse muzikanten optraden, was er in het dorp zelf drie dagen kermis. Zaterdagavond was er een groot vuurwerk, dat tot in Wemel- dinge te zien was. „Zo'n jubileumfeest valt of staat natuurlijk met de vrijwilligers en de organisatoren", beseft Tiny Struik. „Hopelijk zijn die er over 25 jaar nog. Dan kunnen we het nog eens een keer doen." „De initiële aanleg van een sport veld met rubbergranulaat kost nor maal zo'n 30.000 euro", aldus Her selman. „De initiële aanleg van een kunstgrasveld met kurk kost echter 100.000 euro. Daar zouden voor ons nog eens 20.000 euro aan verwijderingskosten bijkomen en 30.000 euro om alles af te voeren. Dat is samen anderhalve ton." De kunstgrasvelden ingevuld met korrels van gemalen autoban den (rubbergranulaat) kwamen onlangs in opspraak na een televi sieuitzending van Zembla. Daarin werd het vermoeden geuit dat de vermalen autobanden die in het kunstgras gestrooid worden kan kerverwekkend zouden kunnen zijn. Een Schot had bijgehouden hoe veel kinderen die op rubbergranu laat speelden kanker hadden ge kregen. Dat deed hij nadat bij zijn eigen zoon leukemie was vastge steld. De gemeente Kapelle speelt nog geen paniekvoetbal. Zij wacht een nieuw onderzoek af voor zij actie onderneemt. „Sporten is volgens het Rijksinstituut voor Volksge zondheid en Milieu (RIVM) ge woon mogelijk. Daarom wachten wij op de uitslag van het nieuwe onderzoek van de KNVB en het RI VM. Daarin gaan ze monsters ne men van vijftig tot honderd velden. Het rapport daarvan komt in de cember. Dan zal duidelijk zijn of er een kern van waarheid zit in wat de Schotse onderzoekers stellen." De Vereniging van Vrienden van het Historisch Museum de Beve- landen is zaterdag een online peti tie begonnen tegen de voorgeno men bezuinigingen. De gemeente Goes is van plan de jaarlijkse subsidie aan het mu seum te verlagen. In 2010 kreeg het museum nog 230.000 euro. Sindsdien is de subsidie al ver laagd, maar in 2019 zal die nog maar 110.00 euro bedragen. Vol gens de petitie betekent dat de doodsteek voor 'een instituut dat al bijna 170 jaar bestaat'. Via de pe titie wordt de gemeenteraad van Goes verzocht op 10 november niet in te stemmen met het bezui nigingsvoorstel. Als de raad dat wel doet, zou dat volgens de initia tiefnemers 'desastreus zijn voor het historisch erfgoed en het cul turele aanbod van Goes in het al gemeen en voor het museum in het bijzonder'. maandag 17 oktober 2016 Het festivalterrein op de voormalige gedempte grote sluis in Hansweert. fotosjohanvan der heijden 'Lekker twee dagen niet koken' Desiree Menheere vierde haar verjaardag in haar foodtruck. „Dat is best wel apart, ja" Willem Adriaansens Hansweert Kees Verburg Als Kapelle het kunstgrasveld van rubbergranulaat bij de VV Kapelle moet vervangen door een kurkvariant kost dat de ge meente, volgens wethouder Jon Herselman, 150.000 euro extra. Willem Adriaansens Kapelle Willem Adriaansens Goes Ondertekenen van de petitie kan op: petities.nl/petitions/het-historisch- museum-in-goes-mag-niet-slui- ten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65