Forza nog ongeslagen na winst in topper Jeffrey van Kempen is Joelle Oets bezorgt oppermachtig bij cross Axel Smerdiek de zege 17 concours dag schreef de ruiter uit 's-Gra- venzande gistermiddag met de hengst Don Bravour RdH de klei ne finale op zijn naam (69,11 pro cent). Met een kür op muziek om kippenvel van te krijgen zorg de hij met de negenjarige zoon van Vivaldi voor een schitte rende afsluiting van de tweede editie It's All Dressage. Raat eland reed de met heel veel ex- pressie bewegende Crespo met 75,250 procent naar een glorieu ze overwinning. Saskia Maertens (Asten) eiste met de ruin Legend Of Loxlei de tweede plaats op (74,000 pro cent). Chantal Nijpjes uit Sint Laurens eindigde met hengst Checavara N met 70,225 procent op de zesde plaats en was de bes te Zeeuwse combinatie. bloedstollende partij die twee uur en een kwartier duurde. Hands Up speelde goed en blonk verdedi gend uit. Forza kwam daardoor moeizaam tot scoren. Maurits van der Velde nam de thuisploeg bij de hand en leidde Forza vooral in de tweede en derde set naar winst. Na verlies in de vierde set volgde een enerverende vijfde set. Forza kwam via 4-1, 8-8 en 12-9 toch nog in de problemen. Hands Up werkte twee matchpunten weg, maar moest zich alsnog ge wonnen geven. 21-25,22-25,17-15): Niet eerder dit seizoen was BOK zo dicht bij een zege. Beide teams waren aan elkaar gewaagd, maar de thuis ploeg trok in de eerste twee sets aan het langste eind. Dat was in het tweede bedrijf te danken aan een serie dubieuze beslissingen in Kapels nadeel. Een mentaal sterk BOK bekroonde een goede wed strijd met winst in de derde en vierde set. Een 14-12 voorsprong in de laatste set was niet voldoen de voor de overwinning. AVC'87 - Volley2B 3-2 (18-25, 22-25, 25-20, 25-22,15-11): Een overwinning op karakter, nadat AVC'87 de eerste twee sets had verloren. Vooral passend bleef de thuisploeg aanvankelijk onder de maat. Met een betere service en pass kon vanaf de derde set veel meer worden gevarieerd. Na een veldwissel in de beslissende set maakte AVC'87 niet een sterk blok en goede opslag het verschil. Vrouwen 25-18,23-25,15-9): Met het ge voel dat het maximaal aantal pun ten uit het vuur was gesleept, keer de WS'92 ondanks verlies vol daan huiswaarts. VVS'92 begon sterk en nam goed serverend het Volleybalsters VVS'92 voldaan ondanks nipte nederlaag tegen Nuvoc initiatief. Na winst volgde een fa se, waarin de thuisploeg de boven liggende partij was. WS'92 had geen grip op de Nuvoc-opslag. Bo vendien beschikten de Brabanders over een snel spelende spelverdeel- ster, die de Veldhovense aanval aan de buitenkanten met succes aan het werk zette. Na Vlissingse winst in de vierde set, had de thuisploeg de langste adem. VOKO - BOK 1-3 (9-25, 23-25, 26-24,18-25): Met een lastige op slag legde BOK in de eerste set de basis voor een afgetekende zege. Daarna waren beide teams twee sets aan elkaar gewaagd. Na winst in het tweede bedrijf had BOK in de derde set moeite om de pass aan het net te brengen en keek de ploeg steeds tegen een achter stand aan. In de vierde set herpak te de formatie van Ton Begijn zich en werd de winst veilig gesteld. Forza - DVO 1-3 (15-25, 25-23, 22-25,22-25): De Schouwse for matie voelde zich met slechts één punt tekort gedaan. Forza speelde sterk, verdedigde goed en kwam aanvallend meer dan eens volgens het boekje door. Beide ploegen de den niks voor elkaar onder, maar Forza had de pech dat arbitrale be slissingen op cruciale momenten verkeerd uitpakten. Coach Hennie van Liere: „Heel jammer dat dat een stempel op de wedstrijd druk te." Daardoor kantelden de derde en vierde set in Zuid-Hollands voordeel. De 23-jarige Van Kempen kwam in beide manches goed uit de start blokken en wist al spoedig daarna de leiding over te nemen. Ronny van Hove uit het Belgische Zele was zijn voornaamste belager en werd in beide heats op gepaste af stand tweede. De strijd om de der de plaats was wat heviger. Een drietal streed in beide manches om deze positie en haalden aan het eind van de dag hetzelfde pun ten totaal. In de eerste manche werd uiteindelijk Casper Ovaa uit Oost-Souburg als derde afgevlagd, voor de Belg Donny Schmidt en Kevin Spruijt uit Meliskerke. In de tweede manche legde Spruijt na een spannende strijd met Schmidt beslag op plaats drie. Daar de 2e manche doorslagge vend bij een gelijk aantal punten mocht Spruijt als derde mee naar het podium. De best bezette klasse, de MX 2 4-takten, werd in beide manches volledig beheerst door Jordan Lee Van Maaren. De 18-jarige Zeeuw legde er meteen de zweep over, waarna de rest in de achtervolging kon. De Belg Michael Bruyninckx werd tweede, Boy Stockman uit Terneuzen legde op de derde plaats beslag. Jordi van de Wiele uit St. Jansteen kwam ook weer eens aan de start en bekroonde dat met een vierde plaats. Bij de vrije tijdrijders in deze klasse was er een tweede plaats voor Wilko de Booy uit Walsoorden. Bij de vrije tijdrijders in de MX 2 2-tak een volledig Zeeuws podium. IJzendijke verloor zaterdag met 2-1 van Heerenveen in de hoofdklasse van het vrouwenvoetbal. In Fries land ging de Zeeuws-Vlaamse ploeg met een 2-0-achterstand rus ten. IJzendijke gaf na rust gas en was de betere. Thea de Blaeij zorg de voor de aansluitingstreffer. Maud Kuijpers kreeg de kans op de 2-2, maar haar strafschop werd gekeerd. Zestien keer kwam een speel ster van eersteklasser Smerdiek al leen voor de keeper. De goalie van tegenstander Rhoon had echter een heel goede dag. Ze stopte een strafschop van Griffith Vaissaire en hield ontzettend veel ballen te gen. Nadat Rhoon op 1-0 kwam, kegelde Colinda van der Steen haar strafschop wel raak. Vijf mi nuten voor tijd werd het goede spel van Smerdiek beloond. Joelle Ots kopte de 1-2 in het doel. In de tweede klasse kende Oost- kapelle geen enkel probleem met Barendrecht 3. Het enige minpunt was dat de score tegenviel: 3-0. „De uitslag had veel hoger moe ten zijn", aldus trainster Ilona Stouthamer. Voor Oostkapelle scoorden Lynn Schalkwijk (2) en Amy Hiemstra. maandag 17 oktober 2016 vuurwerk Stephanie de Frel dresseerde kür op muziek, fotoizaakverkeste Zanyo naar de derde plaats in de De volleyballers van Forza hand haafden in de tweede divisie de ongeslagen status. In Bruinisse werd in een echte topper Hands Up met 3-2 verslagen. Ook de vrouwen van BOK zetten de ze gereeks voort. De mannen van AVC'87 boekten in de eerste klasse de eerste overwinning. Peter van Kouteren Vlissingen Forza - Hands Up 3-2 (19-25, 25-22, 25-19, 23-25,17-15): Een Hajraa 4 - BOK 3-2 (25-23, 25-16, Nuvoc - VVS'92 3-2 (24-26, 25-13, Forza pareert een aanval van Hands Up in het met 3-2 gewonnen duel. FOTO MARIEKE MANDEMAKER Motorcrosser Jeffrey van Kem pen uit Oost-Souburg was tij dens de zesde clubwedstrijd in Axel de sterkste bij de licentie houders in de MX 1 klasse. Jor dan Lee van Maaren uit Vlissin gen was de grote man bij de MX 2 4-takten. Herman Heuvink Axel Robin Hamelink Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61