Swift knokt zich naar veiligere plek 15 In de zevende speelronde verslaat Ondo titelfavoriet Albatros met 23-14 De korfballers van eersteklasser Ondo uit Sint-Laurens verrassen Halverwerge de veldcompetitie staan ze - op doelsaldo - zelfs eerste. waarin het ook nieuw is in de eer ste klasse. „Aan vertrouwen ko men we niet tekort", zei Coppool- se lachend. „Maar ook als we van daag verloren hadden, hadden we nog een mooi puntenaantal gehad na de eerste helft van de veldcom petitie. We hoeven niks als promo vendus, elke overwinning is weer mooi meegenomen." kunt in deze poule flink duikelen als je een keer verliest." Tegen Albatros, dat recent nog in de overgangsklasse korfbalde en gecoacht wordt door oud-inter national Steven de Graaf, was On do meteen uiterst fel. Met vlotte aanvallen, waarin het baltempo verrassend hoog lag en de spelers elkaar soms blindelings vonden, nam de thuisploeg het initiatief. Met Ronald Wisse en Thomas Mesu had het team ook nog eens twee knappe afmakers. Coppool- se: „Eigenlijk hebben we in alle ze ven wedstrijden wel dit aanvals- spel laten zien, maar twee keer was het rendement te laag. Van daag vlogen de ballen er wel weer goed in." De trainer, die eerder TOP Arne- muiden omhoog hielp, benadruk te dat Ondo het vooral van het col lectief moet hebben. Hoewel er aanvallend twee personen boven uit staken, zei hij dat niet ten on rechte. De zes spelers om Wisse en Mesu heen waren tegen Alba tros ook weer zeer belangrijk. Han ne Hollemans viel in die assiste rende rol op. Zij werkte zich een slag in de rondte. Ze onderschepte tal van ballen en was - hoewel ze niet eens zo lang is - sterk in de re bound. Haar enige doelpunt, een doorloopbal waarbij ze haar tegen standster volledig het bos in stuur de, was bovendien de mooiste van de middag. Ondo is nu een soort van Herbst- meister. De ploeg gaat in elk geval met een goed gevoel de zaal in, Of-ie verbaasd is dat Ondo zo goed pres teert in de eerste klasse? „Mwoah, ei genlijk niet", zei Edwin Coppoolse, die met de ploeg uit Sint-Laurens voor het eerst in de clubgeschiedenis op dat niveau uitkomt. „Maar het is me wel heel erg meegevallen alle maal." Coppoolse glom zaterdag van trots, na de klinkende overwin ning (23-14) van Ondo op Alba tros. Door die stunt kwam de Wal- cherse equipe halverwege de veld competitie aan de leiding, samen met datzelfde Albatros en Valto. Extra mooi is dat het doelsaldo van Ondo veel beter is dan dat van de andere twee koplopers. „We scoren nog makkelijker dan vorig jaar", stelde de trainer vast. „Dat we er vandaag weer 24 maak ten, is eigenlijk helemaal niet bij zonder. In de meeste wedstrijden waren we zo beweeglijk en snel in de aanval en schoten we al zo scherp." Afgaande op het duel van zater dag zou Ondo zomaar kampioen kunnen worden, nota bene als debutant. Zo flitsend was het wat de ploeg liet zien. „Maar we kun nen ook zomaar als zesde eindi gen", zei Coppoolse ter relative ring. „We hebben nu drie teams met tien punten en daarachter staan er nog eens drie met acht. Je Overgangsklasse. Vrienden- schaar-Swift 17-20: Swift begon goed, maar verloor de grip in een onrustige fase. Eén Middelburgs vak had moeite met de vertragen de tactiek van Vriendenschaar. In het laatste kwartier zoog Gijs Gil lissen zijn ploeggenoten mee in zijn trefzekerheid. Dat zorgde voor controle en vitale punten in de degradatiestrijd. dreun die Swift vorige week uit deelde, kreeg Tjoba de volgende tik te verwerken. Tegen degrada tieconcurrent Merwede liet de ploeg het afweten. Uitblijvende scores legden de mentale kwets baarheid bloot. „Op deze manier zijn we degradatiekandidaat num mer één", stelde de zwaar teleurge stelde coach Tom Mertens. Eerste klasse. Valto-Fortis 19-23: Fortis was medekoploper Valto de baas. Halverwege de eerste helft kwam de thuisploeg langszij (8-8), maar het moest verder de voortdurende voorsprong van For tis dulden. In het kwartier na rust deelden de Souburgers de nekslag uit: 10-18. een helft van focussen op scheids rechterlijke zaken stak KVK in het tweede bedrijf de energie in korf- Op deze manier zijn we de grootste degradatiekandidaat ballen. De cijfers bevestigden het beeld: de koploper was een klasse beter dan de Sliedrechtse midden moter. minuten was de buit al verdeeld in Goes' voordeel (4-10). Na een sterke eerste helft van Togo kreeg Stormvogels meer initiatief, maar de Westkapellenaren konden an dermaal geen vuist maken. Atlas-Good Luck 16-13: Voor rust overklaste Atlas Good Luck op snelheid en variatie. Overmoedig heid luidde een mindere tweede helft in. Coach Reinout Bakker deed het af als „jeugdige onbevan genheid", waarmee hij polderde tussen teleurstelling en begrip. Scores Atlas: Thomas Mesu 6, Ben Hese 4, Stephan den Boer 2, Evi Ovaa, Rigt van der Woude, Irina twintig minuten wees de 3-7-voor- sprong in niets op het breekpunt dat het bleek te zijn. Seolto scoor de nog slechts twee keer in de res terende speeltijd. Verdedigend stond het goed, maar aanvallend hadden de Vlissingers een collec tieve offday. Scores Seolto: Mariëlle Francke 3, Mayella Kuizenga 2, Lieven Middel- hoek, Sjoerd Koetje, Mick Goedege- buur en Remi van den Broeke 1. Blauw Wit-Nikantes 11-13: De abso lute wil om te winnen van degra datieconcurrent Nikantes ontbrak zaterdag bij Blauw Wit. De ploeg uit Kloetinge was slordig en be paald niet scherp in de afronding. De voortdurende achterstand leid de tot de logische, maar kostbare nederlaag. maandag 17 oktober 2016 Beweeglijk, snel en messcherp Kristy Kolmus van Ondo, de verrassende koploper in de eerste klasse van het veldkorfbal, heeft de bal tijdens het gewonnen duel met titelfavoriet Albatros (23-14). foto ruben oreel Scores Ondo: Ronald Wisse 8, Thomas Mesu 6, Jeroen Mesu 3, Dennis Witte en Kristy Kolmus 2, Hanne Hollemans en Sacha Hoef- kens 1. Roeland van Vliet Sint Laurens In de laatste veldronde voordat de zaalcompetitie begint, speel den de korfballers van Swift en Tjoba een sleutelduel in de over gangsklasse C. De Middelbur gers wonnen en zijn uit acute nood. De Bevelanders verloren en delen de laatste plaats met Vriendenschaar. JaapJan Ritsema Vlissingen Scores Swift: Gijs Gillissen 11, Vera Kuijper en Aisja Zuidweg 3, Joren Gillissen 2, Stephan de Boer 1. Tjoba-Merwede 10-12: Na de Scores Tjoba: Sharon Goedegebu- re, Robin Harinck, Dennis Broerse en Jan-Kees Goossens 2, Leanne Janse en Manon Braam 1. Scores Fortis: Remco Crucq 7, Maurice van der Have 5, Juul van der Linde 3, Joyce Schoonaard, Ani ta Wielemaker en Justin Koppejan 2, Yasmin Swiers en Mathijs de Vries 1. Derde klasse. SKV-KVK 13-25: Na —Tom Mertens, trainer Tjoba Scores KVK: Nicole Bostelaar en Koen Volkers 5, Tonia Verdonk en Sander Slabbekoorn 4, Lennard Vol kers en Bart Nieuwenhuijse 3, José Nieuwenhuijse 1. Stormvogels-Togo 10-15: Na 35 Scores Stormvogels: Arjen Schoe 5, Tom van Sluis 2, Angela Matthijs- se, Loura Kleinepier en Niek Peene 1. Scores Togo: Niek Meerman 6, Marten Postema 4, Anouk Hazelaar 3, Asmara Tiber en Sharona van Bel- zen 1. Trujillo en Johnny Forrer 1. Ventura Sport-Seolto 11-9: Na Scores Blauw Wit: Niek van Die- men 4, Ivo Flipse 3, Evy Meeusen, Annemarijne Holl, Marty de Vilder en Thomas Minnaard 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59