u Gedenkbomen vernield bij Kaaskenswater Zierikzee Petitie voor behoud Historisch Museum 19 32 brandweerploegen aan het werk met Zeeuwse Vaardigheidstoets Het enige verschil is dat wij hier met twee ploegen zijn Leune en partner in crime Gert Mulder hadden het Van der Sar en zijn collega's zaterdag lastig ge maakt. Het scenario bij Boogert be stond uit een bedrijfsongeval met een betonmixer. Bij werkzaamhe den was brand uitgebroken en het slachtoffers verspreid door de loods. Bij de kazerne in Ooster- land ondergingen alle teams een behendigheidsproef. De brandoefening werd gelijk gebruikt om nieuw opgeleide offi cieren van dienst te testen, legt een aantal pas ingestroomde brandweervrijwilligers was de vaardigheidstoets de eerste grote test Winnaars bij Boogert werden de brandweerploegen uit Middel burg (Torenweg) en Rilland. Bij Verwijs blonken de mannen van Domburg en Sluis uit. Dreischor eindigde ondanks de inzet in de onderste regionen. 32 brandweerploegen uit heel Zeeland lieten zaterdag zien wat ze kunnen. In Nieuwerkerk en Oosterland werd de jaarlijkse onderlinge vaardigheidstoets gehouden. De laatste keer voor Dreischor, die post wordt opgeheven. Wedstrijdleider Maarten Leune merkt niks bijzonders aan de ploeg Dreischor, wanneer die het terrein van Boogert Service in Nieuwerkerk oprijdt en de be- drijfsloods binnengaat. „Ze zijn ge traind en doen wat ze altijd moe ten doen. Ook al weten ze dat het voor hen wellicht een aflopende zaak is, ze zullen altijd tot het laat ste moment inzetbaar zijn." „En zo is het ook gewoon", zegt bevelvoerder Sietse van der Sar strijdlustig wanneer de oefening eropzit. „We benaderen dit als ie dere andere wedstrijd en geven al tijd de volle honderd procent. Het enige verschil is dat wij hier van daag met twee ploegen zijn. Dat doet niemand, dus dat zegt ge noeg!" vuur vrat zich via de olieleiding een weg naar boven. Door de rook ontwikkeling was het lastig zoe ken naar een vermeend slachtof fer op die verdieping. Beneden richtte alle aandacht zich onder tussen op het bevrijden van een vrouw in de betonmolen. Met het vuur rondom durfde ze er niet uit te komen. Een andere medewer ker had een lading buizen over zich heen gekregen en was be kneld geraakt. Zestien ploegen (opgedeeld in twee deelnemersvelden) kregen deze situatie voor hun kiezen en moesten dat naar beste kunnen zien op te lossen. De andere zestien teams moch ten zich stukbijten op een com plexe situatie bij Timmerbedrijf Verwijs. Ook daar een brand die snel om zich heen greep vanuit een spuitcabine en meerdere Leune uit. Deze OVD's zijn het centraal aanspreekpunt voor brandweer, politie en ambulance personeel. „Dan kan de bevelvoer der van de brandweerploeg zich volop concentreren op de inzet die binnen nodig is." Ook voor Aan het Kaaskenswater in Zierik zee zijn drie gedenkbomen ver nield. Voorbijgangers ontdekten de vernielingen gisteren tijdens een wandeling. In het gebied zijn de afgelopen jaren verschillende bomen ge plant, die herinneren aan bijzon dere personen. Leerlingen van de Jan Wouter van den Doelschool in Zierikzee plantten in 2012 een boom voor een klasgenoot, die door familiegeweld was omgeko men. Daarnaast wordt de locatie gebruikt door de gemeente Schouwen-Duiveland om zo hon derdjarige inwoners te eren. Een aantal van die bomen is door de eeuwelingen zelf geplant. Op het Facebookplatform Zieri- kNieuws wordt massaal en ver ontwaardigd gereageerd op de vernielingen. „Respectloos, schan dalig en in en in triest", luidt de teneur op de site. Het Kaaskens water zucht al langer onder van dalisme. Goes De Vereniging van Vrienden van het Historisch Museum de Beve- landen is zaterdag een online peti tie begonnen tegen een voorgeno men bezuiniging. De gemeente Goes wil de subsidie aan het mu seum te verlagen. In 2010 kreeg het museum nog 230.000 euro. In 2019 zal die nog maar 110.00 euro zijn. Volgens de petitie betekent dat de doodsteek voor 'een instituut dat al bijna 170 jaar bestaat.' maandag 17 oktober 2016 Sietse van der Sar, Dreischor Bevelvoerder Sietse van der Sar van de brandweer Dreischor. Christianne van der Velde van de post Dreischor is één van de weinige brandweervrouwen in Zeeland, fotos marieke mandemaker Post Dreischor geeft voor de laatste keer de volle honderd procent Marcel Modde Nieuwerkerk Marcel Modde Zierikzee Willem Adriaansens Ondertekenen kan op: petities.nl/petitions/het-historisch- museum-in-goes-mag-niet-sluiten Een 'medewerker van Boogert Service' is bevrijd uit zijn benarde positie onder een lading buizen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 52