€75 DEALS Akkoord over broeikasgas hoteldeal.nl 4 NI OFFENSIEF 'HOOFDSTAD' VAN IS Het offensief om Iraakse stad Mosul te heroveren is nabij. De bevrijding is belangrijk in de strijd tegen IS, maar zal ook leiden tot honderdduizenden vluchtelingen. C 088-0331543 www.hoteLdeal.nl/75euro 3 dagen in een tophotel incl. 3-gangendiner! Het gaat om fluorkoolwaterstof- fen (hfk's), die vooral gebruikt worden in airconditioners en koel kasten. Het bijzondere van het ak koord is dat er een onderscheid is gemaakt tussen rijke industrielan den en opkomende industrieën. De Europese landen en de VS beginnen al in 2019 met het beper ken van de hfk-uitstoot met ten minste 10 procent. China, nu de grootste vervuiler, gaat met een aantal Latijns-Amerikaanse lan den in 2024 de uitstoot bevriezen. Een derde groep landen, waaron der India, Pakistan en de Golfsta ten, doet hetzelfde in 2029. Zij be ginnen pas na een paar jaar, res pectievelijk in 2029 en 2032, met het daadwerkelijk terugdringen. De reden voor de verschillen is simpel. In de landen in de tweede en derde groep is het niet alleen warmer, maar zijn de mensen ook armer. Velen van hen kunnen zich nu pas een airconditioner ver oorloven. Dat wilden de onderhan delaars hun niet misgunnen. Het zou ook tot veel protesten kunnen leiden. Maar een aantal Afrikaanse landen toonde zich wel bereid sneller in actie te komen, omdat zij ernstig bedreigd worden door klimaatverandering. De Amerikaanse minister Kerry toonde zich bijzonder opgetogen. „Dit is de belangrijkste stap die we op dit moment konden nemen om het opwarmen van onze pla neet te beperken. Terugdringing van hfk's kan de opwarming met een hele halve graad terugdrin gen", zei hij in de Rwandese hoofdstad Kigali, waar het ak koord zaterdag werd ondertekend. Milieuorganisatie Greenpeace is tevreden, maar ook kritisch. „Met name de concessies die zijn ge daan richting China en India ma ken het twijfelachtig of de doel stelling van die 'hele halve graad' wel gehaald wordt", zegt een woordvoerster. De Amerikaanse president Obama ziet dit akkoord volgens deze woordvoerster als zijn erfenis. Er zou daarom flinke druk zijn uitgeoefend op India en China om te ondertekenen. 3 dagen Kasteelhotel in de Harz 3 dagen 4* hotel in Drenthe tische Koerdische en Arabische troepen nemen posities in op de heuvels, wegen en frontlinies rondom de stad. De Iraakse luchtmacht strooide in het weekeinde tienduizenden flyers boven de stad uit met op beurende teksten als 'Het is tijd voor de overwinning' en 'Tijd voor een schoon Irak zonder IS of een ander donker geloof. De naar schatting 1 miljoen inwo ners krijgen in het vier pagina's tellende pamflet tips voor hun veiligheid als de strijd losbarst. Hoewel de Amerikanen berich ten uit Turkije en Irak tegenspre ken dat het langverwachte offen sief om Mosul te heroveren al is begonnen, lijken de mobilisatie en troepenbewegingen rondom de stad erop te wijzen dat de ope ratie elk moment kan beginnen. Militairen en militieleden wach ten op het startsein van de Iraak se premier Haider Al-Abadi 'die de operatie officieel zal aankondi gen', aldus Brett McGurk, specia le afgezant van president Obama voor de internationale coalitie. Ter voorbereiding van het of fensief worden fortificaties van IS aan de rand van de stad be stookt met artillerie en bombar dementen vanuit de lucht. Ook de IS-strijders treffen de laatste voorbereidingen om hun 'hoofdstad' in Irak te verdedigen. Uit Mosul komen berichten dat gevangenen op vrije voeten zijn Terreurgroep IS verliest steeds meer terrein. In het noorden van Syrië moest het gisteren zijn ideo logisch en symbolisch belangrij ke bolwerk Dabiq prijsgeven. Sy rische rebellen veroverden het stadje met de hulp van Turkse tanks, artillerie, straaljagers en commando's. Volgens IS-aanhan- gers zou Dabiq het toneel wor den van een apocalyptische strijd tussen moslims en 'ongelovigen'. Ook in Irak worden de strijders van IS steeds meer in het defen sief gedrongen. Na Fallujah, Ra- madi en Tikrit richten het Iraak se leger en de internationale coali tie zich nu op de bevrijding van Mosul. Konvooien tanks en ander zwaar militair materieel rijden vanuit het zuiden, oosten en noorden richting de op een na grootste stad van Irak en het laat ste bolwerk van de IS-jihadisten in Irak. Ambulances, trucks met brandstof en water, bulldozers, en politievoertuigen voegen zich bij het militaire verkeer. Contro leposten worden ingericht. Iraakse sjiitische soldaten, com mando's, militieleden en soenni- 3 dagen nabij .^gÉÊfe».. gezellig Groningen maandag 17 oktober 2016 Meer dan 170 landen gaan het gebruik van een krachtig broei kasgas verminderen. Dit moet de opwarming van de aarde met een 'hele, halve graad' terugdrin gen. Mark van Assen Amsterdam Van der Valk Hotel SchLoss Meisdorf 2 overnachtingen incl. ontbijt 1 x 3-gangendiner of buffet v Bezoek Quedünburg of Falkenstein Aankomst t/m eind maart 2017 Hotel Wesseling 2 overnachtingen incl. ontbijt V 1 x 3-gangendiner t.w.v. 27,50 V Tip: bezoek NP Dwingelderveld Aankomst t/m eind maart 2017 Wachten op Rebellenstrijders juichen tijdens het gevecht met IS net buiten Dabiq (Syrië) foto nazeer al khatib/afp Mare Guillet Istanboel Een Iraakse politieman probeert een gasmasker uit op een ba sis ten zuiden van Mosul, foto ahmadal-rubaye/afp a*Mns»8 prijzen p.p. o.b.v. 2 personen in een kamer, excl. reserveringskosten Hotel Spoorzicht& SPA 2 overnachtingen incl. ontbijt 1 x 3-gangendiner Bezoek historisch Appingedam Aankomst t/m eind maart 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4