Bestuurder op de vlucht voor politie Terneuzen tweede, Middelburg maakt vrije val Zeeland presteert opvallend goed op lijst van economische toplocaties. De provincie staat inmiddels in de top-10 van hoogst scorende regio's mmi maandag 17 oktober 2016 pzc.nl email: schouwen-duiveland@pzc.nl Beasley is een groot vertolker Niet alle paarden hadden het gister middag even makkelijk bij de opwar mer voor de bietentocht. Tijdens het jagen vanaf het Goese Sas sprong er nogal eens een paard uit het ga reel en brak er af en toe een touw. Ondanks de zorgen over de toe komst doet Zeeland het voorlopig economisch gezien allerminst slecht in vergelijking met andere regio's. Bij de Zeeuwse gemeen ten is Goes de nieuwe koploper. Middelburg maakt een vrije val. Bureau Louter stelt jaarlijks ranglijsten op van de economi sche prestaties van gemeenten en regio's. Daarbij kijkt het naar di verse factoren, zoals het aantal be drijven en arbeidsplaatsen per in woner, maar ook naar bijvoor beeld de omvang van bedrijventer reinen en kantoren en de ontwik keling van de toegevoegde waarde en de arbeidsproductiviteit. In de ranglijst van gemeenten is Goes nu de hoogst genoteerde ver tegenwoordiger van Zeeland, met een 33e plaats. Dat is wel twee plaatsen lager dan een jaar eerder. Goes doet het vooral goed als het gaat om het winkelaanbod en de werkgelegenheid (veel zorg en on derwijs). Op dat onderdeel is de stad zelfs landelijk nummer één. Ook Terneuzen staat in de top-50 genoteerd, op de 36e plaats (zeven plaatsen gestegen). Middel burg, vorige keer nog 22e, duikelt uit de top-50 naar plaats 51. Vlis- singen steeg het meest (van 113 naar 80); Reimerswaal zakte nóg iets harder dan Middelburg (van 247 naar 277). Vergeleken met vijftien jaar gele den komen bijna alle Zeeuwse ge meenten beduidend beter uit de bus, behalve Tholen, Hulst en Rei merswaal. Gemiddeld staan de ge meenten nu 56 plaatsen hoger dan toen, met als uitschieters Bor- sele, Kapelle en Terneuzen. Vergeleken met vijftien jaar geleden doen bijna alle Zeeuwse gemeenten het beduidend beter Louter heeft Nederland ook op gedeeld in 46 gebieden, waarvan Zeeland er één is. Als het die met elkaar vergelijkt, dan stijgt de pro vincie van de elfde naar de negen de plaats. Van alle regio's heeft Zeeland de afgelopen vijftien jaar de op een na grootste economi sche progressie gemaakt. Alleen Noord-Veluwe deed het nog iets beter. Zeeland scoort onder meer pun ten met een laag werkloosheids percentage, dankzij vier gemeen ten in de landelijke top-10 (Kapel le, Schouwen-Duiveland, Borsele en Veere/Noord-Beveland). Als re gio is Zeeland op dit onderdeel nu goed voor een tweede plaats. Economische ranglijst 1. Goes 33 (31) 2. Terneuzen 36 (43) 3. Middelburg 51 (22) 4. Vlissingen 80 (113) 5. Borsele 114 (121) 6. Sluis 148 (177) 7. Kapelle 157 (159) 8. S-Duiveland 201 (214) 9. Hulst 231 (223) 10. Reimerswaal 277 (247) 11. Veere/N-Bev.* 286 (303) 12. Tholen 310 (285) VLISSINGEN Op de Hermes- weg in Vlissingen is gisteroch tend vroeg een 33-jarige man aangehouden na een wilde en volgens de politie Tevengevaar- lijke' achtervolging. De man negeerde op de Veer- havenweg een stopteken van de politie en probeerde via de Van Dishoeckstraat en de Oude In dustrieweg te vluchten. De agenten zetten daarop de ach tervolging in en riepen de hulp van collega's in. De bestuurder haalde uiterst riskante capriolen uit door te gen het verkeer in te rijden en- met hoge snelheid verkeers drempels te nemen, ook toen een van zijn banden niet meer om de velg zat. Op de Hermesweg verloor de man de macht over het stuur. Met veel moeite slaagden de agenten erin hem tot stoppen te dwingen. Omdat de bestuur der weigerde uit te stappen, sloeg de politie een van de ra men in, waarna de man kon worden aangehouden. Bij de achtervolging raakten twee politiewagens beschadigd. De verdachte bleek geen vaste woon- of verblijfplaats te heb ben. Zijn wagen is door een ber gingsbedrijf weggetakeld. m P20 FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Goes nu aan kop van economische ranglijst Rolf Bosboom Goes De Zeeuwse gemeenten en hun plaats op de lijst. Tussen haakjes de positie in 2014. In totaal bevat de lijst 370 gemeenten. Omdat Noord-Beveland minder dan 10.000 inwoners heeft, is de gemeente voor het onderzoek samengevoegd metVeere. (Bron: Bureau Louter)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 49