•itf Post met voorsprong de snelste in Hulsterlooloop Nipte zege hockeysters Rapide 18 Caudron weer boven 2.000 Driebanders Pearle Opticiens blijven ongeslagen koploper na zege bij ZFD/De Hazelaar Novitas geeft zich niet zomaar over Was nog niet zo lang geleden het team van Dallinga het aas waarop de gieren jaagde, na het vertrek van de helft van de toppers zijn de rollen omgedraaid. Dallinga jaagt op zijn tegenstanders en doet dat met verve. Daar zag het gisteren voor de pauze nog niet naar uit toen Bart Ceulemans, ove rigens goed spelend, de jarige Her man van Daalen niet van een feest je kon houden: 40-30. Steven van Acker sloot een verbeten duel met Jeffrey Jorissen af met een remise. Na de pauze gooiden de bezoe kers de zware kanonnen in de strijd. Caudron had niks te duch ten van Glenn Hofman en won met 17-40 in 16 beurten. Het was zijn vierde 2.000-plus partij op rij. Ook De Bruijn liet een sterke in druk achter en klopte de altijd ge vaarlijke Jean van Erp na een in drukwekkend slot van de partij. Halverwege gingen de partijen nog gelijk op, maar een serie van tien van de Hulstenaar maakte het verschil en breidde dat alleen nog maar uit, 24-40 in 19 beurten. Eerste divisie. ZFD/De Hazelaar - Pearle Opticiens 2-6: Alweer een vlotte zege voor de bezoekers, die daarmee na zes ronden ongesla gen koploper blijven en na het on verwachte verlies van MCR vier punten voorsprong hebben op de naaste achtervolger. De ploeg moest zonder Jens van Dam op stap, maar Richard de Bruin bleek een waardig vervan ger. De partij van Eddy Leppens uitgezonderd waren de verschil len niet groot en dat zorgde voor een mooie wedstrijd. Alleen Dion Bergmans verloor van invaller Ton Rovers, overigens een volgens Biljartpoint ongerechtigde speler. Op Leppens stond weer eens geen maat. In 20 beurten was de Belg klaar en noteerde daarmee zijn derde partij op rij met 2.000 of meer gemiddeld. Pascal Claus en Richard de Bruin wonnen beiden in 44 beurten. Tweede divisie. De Distel Biljarts 2 - Polka Print 6-2: De eerste ne derlaag voor Polka. Ondanks blik- semstarts van Dirk Vlerick en Fons Baart ging de winst naar de thuisspelers. Alleen Meerten Dal linga won zijn partij. Derde divisie. De Eekhoorn 4 - Bierwinkeltje 6-2: Het Terneuzen- se Bierwinkeltje bleef ook in zijn vierde wedstrijd puntloos en sluit de rij in poule 4. Bottles/Dockside - De Stene Brug 6-2: De thuisploeg was een paar maten te groot voor de bezoekers. Tony Dobbelaere (1.029), Theo Platjouw (0.945) en Peter Snelders waren onstuitbaar. gevend voor Rapide. Al na een mi nuut opende Frederique van Ta- tenhove de score. Daarna was er sprake van een evenwichtig duel. iWee minuten na de hervatting kwam de thuisploeg op gelijke hoogte uit een strafcorner. In de 55e minuut kwam Rapide verdiend op voorsprong, na een benutte strafbal van Tatsjana van den Eynde. Rapide had pech dat daarna een inzet tegen de paal be landde. Via een uitval werd het even later 2-2. Drie minuten voor tijd scoorde Tatsjana van den Eyn de uit een strafcorner 2-3. Na geel voor Van den Eynde beleefde Rapi de een bange slotfase, maar werd winst veiliggesteld. „Ik miste ook maar enige vorm van tegenstand. Dan behoefje niet tot het uiterste te gaan om de rest van je af te houden. Jammer, want ik had graag een scherpe tijd neergezet", aldus de Terneuzense atleet. Enkele weken geleden had San- der Post behoorlijk last van zijn achillespees, maar dankzij een an dere sporter - Francescho De- groote uit Gent - had de Zeeuws-Vlaming het adres gekre gen van een Belgische sportarts in Mannen vierde klasse. Olympia - Berlicum 4-1 (3-0): In de eerste helft speelde Olympia heel gecon troleerd en nam ruim afstand. Via een fraaaie treffer met de back hand vanaf de cirkel opende Koen Boerjan de score. Hij liet niet veel later ook beheerst 2-0 noteren en zag dat teamgenoot Rinke Wijf fels de ruststand op 3-0 bepaalde. In de tweede helft oefende Berli cum meer druk uit en had Olym pia soms moeite om het bij te be nen. Dat resulteerde in 3-1 vanuit een strafcorner. Een kwartier voor tijd maakte Robert van der Peijl aan de eventueel nog bestaande twijfel een einde door 4-1 te sco ren. Hamme. Daar is hij inmiddels voor de eerste maal geweest en hij kon reeds het eerste effect daar van waarnemen. „Het bleek niet direct de achillespees zelf te zijn, maar een spiertje vlak ernaast. Dat heeft hij voor de eerste maal behandeld en ik heb er nu veel minder last van. Nog tweemaal moet ik terug en dan zou het goed moeten zijn. Die Belgische artsen bieden toch sneller en beter een behandeling. Tot nu toe ben ik in ieder geval tevreden", stelde Post zaterdag in Nieuw-Namen, waar hij in feite geen enkele tegenstand kreeg. Mark Verhage was niet van de partij en Erwin van den Broe- ke, die vorige week nog de Mara thon van Eindhoven had gelopen, was nog niet geheel hersteld van de vermoeienissen. De plaatselijke favoriet Wim Vercruijssen liep naar een verdienstelijke vierde plaats in 50.33. Voor het overige waren het met name de vrouwen die de Zeeuws-Vlaamse eer hoog moes- Een leuke wedstrijd van twee aan vallend ingestelde teams. Rapide kwam wel snel op achterstand, maar toonde veerkracht en boog die nog voor de rust om in 2-1 door treffers van Yassin Hadouchi. Ook in het begin van de tweede helf trok de thuisploeg die positie ve lijn door, maar moest ondanks dat toch de gelijkmaker incasse ren. Via Joris Meerdink werd het alsnog 3-2 en zag het er even goed uit. Door gebrek aan ervaring liet het jeugdige Rapide in overtalsi- tuaties echter de kansen op 4-2 lig gen. Zevenbergen werd geleidelijk aan sterker en boog de achter stand nog om in een 3-5-zege. ten houden. Cathy Poppe heeft zich voorgenomen dit seizoen he lemaal in te zetten op de midden afstand en daar lijkt zij geen tegen stand van formaat te hebben. „Ik ga voor de volle buit van 500 pun ten. Als ik die bij elkaar heb zal ik Ik miste ook maar enige vorm van tegenstand wellicht nog wel een keer de lan ge afstand lopen in voorbereiding op de Marathon van Rotterdam, want dat blijft toch mijn volgende doelstelling", zei Poppe, die won in een tijd van 30.50. De korte af stand bij de vrouwen werd gewon nen door Sabine Vasseur uit Axel in 17.49. HULST De handbalsters van Novi tas knokten zich gisteren in de uit wedstrijd tegen White Demons naar een 11-11-gelijkspel. Het duel in de derde klasse ging eerst gelijk op, maar daarna stokte het ritme bij de ploeg uit Hulst. De ploeg van trainer Erwin Bel keerde qua spel terug naar de ba sis. „Dat pakte goed uit." Binnen een kwartier had Novitas de stand gelijk getrokken: 8-8. De Braban ders namen wederom een voor sprong. Maar Novitas gaf zich niet gewonnen en maakte gelijk: 11-11. Scores Novitas: Patricia Bel 7, Pat ty van Kerckhoven 3, Petra Mei 1. maandag 17 oktober 2016 Dallinga klopt ook kampioen Sander Post liep zaterdag onbezorgd naar de overwinning in de Hulsterlooloop. fotocamileschelstraete Voor de tweede keer op rij won het driebandenteam van Dallin- ga.com met 5-3. Moest vorige week de koploper eraan gelo ven, nu werd regerend kam pioen Buffalo.nl het slachtoffer. Een divisie lager won Pearle Op ticiens overtuigend bij ZFD/de Hazelaar. Joop van den Oudenhoven Den Haag De vrouwen van Rapide speel den beslist niet goed in de derde klasse van de hockeycompeti- tie, maar keerden wel met drie punten huiswaarts. Ondanks hectische slotminuten bleef het met 3-2 aan de positieve kant van de score bij Tempo'34. Bij de mannen verloor Rapide in een enerverend duel met 3-5 van Zevenbergen. Olympia was goed op dreef en versloeg Berli- cum met ruim verschil (4-1). Peter Snelders Vlissingen Vrouwen derde klasse Tempo'34 - Rapide 1-2 (0-1): Het begon hoop- Meer dan drie minuten moest er zaterdagmiddag gewacht wor den op de nummer twee tijdens de Hulsterlooloop in Nieuw-Na- men. Sander Post liep op een voudige wijze zonder noemens waardige tegenstand naar de overwinning en kon zich amper tevreden stellen met zijn tijd: 44.59 over 12500 meter. Wim de Vos Nieuw-Namen Rapide - Zevenbergen 3-5 (2-1): —Sander Post, winnaar Hulster looloop

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46