Manuhuwa zit met buiteling Goes herstelt zich met imposante overwinning Bevelanders snoept Noormannen punt af na indrukwekkende inhaalslag 12 'Betrokkenheid' is het toverwoord bij Team Kloetinge verslaat koploper SHO (3-2) en voegt zich na zeven wedstrijden definitief bij de bovenste ploegen in de eerste klasse C. De 23-jarige centrumverdediger leidde de gelijkmaker van Jeroen Schoonhoven in door al vallend de bal te kort terug te spelen op doelman Joan van Belzen. „Ik werd eerst geduwd en daarna nog aangetikt", liet Manuhuwa het mo ment na afloop nog eens passeren. „Het was sowieso een overtre ding, maar de scheidsrechter zei al leen maar: 'Niets aan de hand'." Deso-spits Schoonhoven profi teerde optimaal van de tuimeling van Manuhuwa, knalde raak in de linkerbovenhoek en bepaalde de eindstand op 1-1. Met zijn kont in het gras dacht Manuhuwa nog KARAKTERISTIEK eens terug aan dat moment. „Ik ben best een nuchtere jongen, dus het is niet zo dat ik hier nog lang mee zit. Het is natuurlijk ook nog niet het einde van het seizoen. Maar ik veroorzaakte tegen Che- vremont (3-1 zege) ook al een penalty. Ik denk wel dat mensen nu zullen denken: die jongen maakt wéér een fout." Maar de 'mensen' die dat den ken, zouden anders oordelen als ze Manuhuwa ook daadwerkelijk hadden zien spelen. De voormali ge speler van Jong Ambon en Zee- landia Middelburg toonde zich an dermaal een sterke verdediger met rust aan de bal en was er me de verantwoordelijk voor dat Deso pas in de 53e minuut voor het eerst tot een schot op doel kwam. Tot die tijd had Vlissingen de Brabanders in de tang en kon de equipe van trainer Ruud Pen- nings bogen op een i-o-voor- sprong. De bezoekers uit Oss, die dit seizoen pas vier tegentreffers hoefden te slikken, zagen Abdoe Abdenbi al na zes minuten sco ren. De rechtsbuiten was het eind station van een vlotlopende aan val via de schijven Etienne Mallie, Quincy Gooding en spits Ray mond Wolff, sneed naar binnen en chipte de bal over de doellijn. „Ik vond Deso een stugge ploeg. Ze hebben niet voor niets zo wei nig doelpunten tegen", conclu deerde Manuhuwa. „Het staat ver dedigend aardig. Ze hebben voor in niet veel uit kunnen richten, maar slaan wel toe als dat moet." Vlissingen deed dat niet toen Regilio Pinas in de slotfase na de fensief geblunder bij Deso op vijf meter van het doel nog een vrije schietkans kreeg. De invaller pro beerde het met een halfzachte hal ve omhaal en schoot de bal in de handen van de doelman. „We laten het voor de derde keer liggen op een dag dat concur renten punten morsen", zag Ma nuhuwa. „Tegen EHC was dat zo, tegen RKAW en nu vandaag weer. Dat is jammer, want het staat bovenin erg kort op elkaar. Nu is het afwachten of we de eer ste periode nog kunnen pakken." Als spits en 'tien' kon Tom de Bonte trai ner Arie van der Zouwen niet overtui gen om hem een vaste basisplaats te geven, maar na zijn invalbeurt als rechts buiten tegen WGZ (0-1-zege) was de coach overtuigd. De Bon te mocht zaterdag op die positie starten tegen lijstaanvoerder SHO en betaalde dat vertrouwen in tweevoud terug: met een goal en een fraaie en bepalende assist. „Af en toe doe je iets waar je ook zelf van staat te kijken", blik te De Bonte na zijn puike optre den terug op het duel met de tot zaterdag ongeslagen koploper uit KARAKTERISTIEK Oud-Beijerland. Dat deed hij ruim vijf minuten voor rust bij de 2-0, door een afgeslagen bal met een loepzuivere volley via de onderkant van de lat over de doel lijn te werken, en bij de late 3-2 van invaller Mark Schuit. Kort daarvoor was hij tot Man van de Wedstrijd uitgeroepen, maar die titel gaf hij na een indi viduele actie - „Ik weet niet eens meer wat ik precies deed, het was volgens mij een Zidane-ach- tige actie" - en een lage voorzet op de matchwinnaar nog meer glans. „Dat gevoel is niet te be schrijven", aldus het goudhaan tje. Van der Zouwen hielp hem daarbij: „In de kleedkamer werd gezegd dat dit fijner voelt dan 4-0 winnen." Dat zijn equipe niet met 4-0 won, was te wijten aan een slecht begin van de tweede helft. Want waar Kloetinge voor rust heer en meester was en goed spel koppelde aan zeker acht kansen, lukte dat na de pauze niet. Na de 2-1 van Robin Winkels, die een minuut na rust binnenknikte uit een hoekschop, was het SHO dat met lange ballen het strafschop gebied van de thuisploeg bestook te en Kloetinge dat de controle over de wedstrijd verloor. „Dat verwijt ik mezelf', beken de Van der Zouwen. „Ik heb te laat ingezien dat we de druk op het centrum van SHO hoog moes ten houden. Dat ging voor rust juist zo goed en daardoor kwam die ploeg niet in het spel. Tom trok als rechtsbuiten steeds naar het centrum en we lieten hun linksback vrij. Dat pakte goed uit, daar viel ook de 1-0 uit." Want wanneer De Bonte naar binnen kroop voor een individue le actie of gewoon om ruimte te maken, dook rechtsback Timo Jansen in het gat dat de aanvaller liet. Na ruim een kwartier lever de dat een goal op, toen de voor zet van de verdediger in het doel werd gegleden door SHO-speler Bob Bison. „Ik denk dat dit de beste eerste helft was die ik tot nu toe heb gezien", sprak Van der Zouwen lovend. „Na rust kreeg Tom het condi tioneel wat zwaarder en pas toen Stefan (Quinten) het veld in kwam met de opdracht vanuit het centrum druk te zetten, kre gen we de controle weer terug. We kregen nog de 2-2 tegen (kop bal van Dylan de Vroed), maar ik heb het liever over die wereldac- Karelse was na afloop tevreden over de prestatie van zijn spelers. „We hebben misschien wel de bes te eerste helft in de clubgeschiede nis gespeeld", jubelde hij na af loop. Francis Kabwe Manengela opende al na drie minuten spelen de score en daarna was het louter Goes wat de klok sloeg. Het vloeiende aanvalsspel van de Be velanders resulteerde daarna ook in de 0-2 en 0-3. Beide doelpun ten werden door Steve Schalkwijk gemaakt, de 0-3 vanaf de straf schopstip. Na de 1-3 van Jannes Mulders maakte Kabwe Manengela ook nog eens de 1-4 en gaf Beerse Boys zich gewonnen. Klaas van Hecke en Ray Kroon voerden in het verdere verloop van de wed strijd de score op naar 1-6 voordat Jannes Mulders het slotakkoord verzorgde: 2-6. Pedro Boon zette Noormannen op 0-1 en Erwin Pouwelse benutte een strafschop: 0-2. Na een briljan te actie van Mark Minderhoud werd het 0-3. Er leek dus niets aan de hand voor de koploper. Bevelan ders tapte in de tweede helft uit een ander vaatje. Het was feller en binnen zes minuten stond het 2-3. Een treffer van Cahit Arslanlar en een kopgoal van Ferdy van der Moere zorgde voor een minimale achterstand. Beide elftallen kre gen kansen. Niels van Alphen van Bevelanders ranselde de meeste ballen uit zijn doel en ook de lat hielp hem. Bevelanders vocht voor de gelijkmaker en die viel uit eindelijk toch nog. Het allerlaatste balcontact werd omgetoverd tot de verdiende 3-3-eindstand. Theye van Halst gaf het beslissende tikje. Deze en erverende topper kende twee ge zichten. Noormannen houdt een punt voorsprong op Bevelanders en Veere. maandag 17 oktober 2016 Slechts een paar tellen had Vlis- singen-verdediger Jarreau Manu huwa na het laatste fluitsignaal nodig om zittend op het gras veld aan de Irislaan zijn gedach ten op een rijtje te zetten. De Walcherse hoofdklasser kreeg gisteren in het duel met Deso (1-1) pas voor de tweede keer dit seizoen in een thuiswedstrijd een goal tegen, maar wéér was hij er op ongelukkige wijze bij be trokken. „Mijn val kost ons ge woon twee punten", concludeer de de schlemiel. Mitchell Minnaard Vlissingen i Vlissingen - Deso 1-1 (1-0). 6. Abdoe Abdenbi 1-0,60. Jeroen Schoonhoven 1-1. Scheidsrechter: R. Gansner (Zandvoort). Gele kaart: Ka- rim Dairaa en Juul Loeffen (Deso). Aantal toeschou wers: 250. Vlissingen: Joan van Bel zen; Renzo Roemeratoe, Mil ton Roemeratoe, Jarreau Manuhuwa, Daniël Jansen; Etienne Mallie (64. Regilio Pinas), Khalid El Hattach, Quincy Gooding; Abdoe Ab denbi, Raymond Wolff (74. Said Bouzambou), Geraldi Geerman (64. Hoessein Bou zambou). De Bonte wijst Kloetinge Kloetinge - SHO 3-2 (2-0). 16. Bob Bison 1-0 (eigen doelpunt), 39. Tom de Bon te 2-0,46. Robin Winkels 2-1,80. Dylan de Vroed 2-2, 90. Mark Schuit 3-2. Scheidsrechter: D. van Wijk (Hendrik-ldo-Ambacht). Ge le kaart: Dennis Groosjohan (SHO). Aantal toeschou wers: 500. Opstelling Kloetinge: Mat thew Lentink; Timo Jansen, Jaap Esser, Julius Bliek, Ro wan Amperse; Thijs van den Dries, Remco van Tig- gele (62. Stefan Quinten), Roy Mulder; Tom de Bonte, Tom Wuyts (70. Mark Schuit), Xander van der Poel (83. Wouter Duvekot). De 1-4-nederlaag van vorige week op eigen veld tegen HVCH heeft voor Goes weinig gevol gen gehad. De ploeg van trainer John Karelse versloeg gisteren Beerse Boys, de nummer drie van de ranglijst, overtuigend met 2-6. Eddy van der Hooft Oost-West en Middelbeers In de vierde klasse A stond zater dag de topper tussen Bevelan ders en Noormannen op het pro gramma. De bezoekers gingen voortvarend van start en ston den na een half uur met 0-3 voor, maar het werd nog 3-3. Robin Hamelink Vlissingen FC de Westhoek-DwO'15 0-2 (0-1). John Sommeijer 0-1 en 0-2. Bevelanders-Noormannen 3-3 (0-3). Pedro Boon 0-1, Erwin Pou welse 0-2 (strafschop), Mark Min derhoud 0-3, Cahit Arslanlar 1-3, Ferdy van der Moere 2-3 en Theye van Halst 3-3. Veere-Spui 2-0 (0-0). Lorenzo de Groot 1-0 en Michael Strenk 2-0. Domburg-Zeeland Sport 3-0 (1-0). Vic Versteegen 1-0 en Wouter de Visser 2-0 en 3-0. Heinkens- zand-Hoedekenskerke 2-0 (0-0). Diederik Uitterhoeve 1-0 (eigen doelpunt) en Remco Kopmels 2-0. MZVC-Nieuwland 1-1 (0-0). Mi chael Koetsveld 0-1 en Arjan Hu- man 1-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40