P4JWPB nu Van Keulen houdt de moed erin O 11 Voor de derde week op rij komt Hoek niet tot scoren De zaterdag-hoofdklasser verliest op eigen veld met 0-1 van concurrent en nieuwe koploper Spijkenisse. Hoek heeft al 270 minuten niet gescoord. .W4>n»>«. Riddersma De Jager Borsele Het kan even niet mee zitten, de spe lers kunnen het ge voel hebben dat het aan een tikkel tje geluk ontbreekt en toch maar bena drukken dat er gelukkig nog wel kan sen worden gecreëerd. Allemaal leuk en aardig, maar de cijfers liegen niet. Hoek is aan een periode van ongeken de droogte bezig, liet in de laatste drie wedstrijden zeven punten lig gen en ziet de concurrentie wegslui pen. Wordt het weer een roemloos seizoen? Bij Spijkenisse knepen ze de han den zaterdag na afloop even dicht. „Ik speel al tien jaar tegen deze gas ten", zei Michael van Dommelen. „En ik heb hier niet vaak gewonnen. Maar deze is wel héél erg lekker." Ja, ook de spits van Spijkenisse vond dat zijn ploeg misschien wel iets te veel had gekregen. „Maar Hoek maakt de kansen niet af en wij doen dat wel", was Van Dommelen duidelijk. De nog ongeslagen Zuid-Hollan ders hadden in het eerste halfuur weinig in te brengen. Hoek zette hoog druk, dwong Spijkenisse de lan ge bal te spelen en kreeg een paar pri- KARAKTERISTIEK ma mogelijkheden om de score te openen. Alleen is dat al weken een gi gantisch probleem voor Hoek. Josi mar Pattinama, Kyle Doesburg, Nick de Groote; ze kregen de bal er ook za terdag niet in. „Ik kan de jongens niets verwij ten", herhaalde Jannes Tant zijn woorden van twee weken geleden. „Iedereen heeft er alles aan gedaan en we hadden de controle. We kre gen prima kansen, maar scoren op nieuw niet. Dan kun je je afvragen of dat door een gebrek aan scherpte of geluk komt, maar daar koop je alle maal niets voor." Voetbal gaat, zo benadrukte Tant nog maar eens, om punten pakken. „We hebben de nieuwe koploper in deze klasse gedomineerd. Maar we winnen niet en dat is frustrerend. We moeten de rol nu een beetje los sen en zijn een middenmoter." Hoek staat na negen duels vierde, terwijl Spijkenisse de koppositie over nam van Achilles Veen. Spijkenisse, met voormalig JVOZ- en Telstar-spe ler Dustin Mijnders centraal achter in, kreeg in Hoek over negentig mi nuten gezien vier kansen en benutte er één. Een succesvolle counter lever de na 65 minuten de 0-1 op. Halve omhaal Serginho van Axel-Dongen kwam door over rechts, zag zijn voorzet ge blokt door Giovanni Siereveld, maar stiftte zijn tweede poging gevoelig richting de tweede paal. Daar zorgde Marvin van der Pluijm met een halve omhaal stijlvol voor de beslissende 0-1. Het trio Van Axel-Dongen (3 goals), Van Dommelen (6 doelpun ten) en Van der Pluijm (hij maakte zijn vijfde) heeft nu al 14 keer ge scoord voor Spijkenisse, dat in totaal al 24 keer het net vond. Voor Hoek zijn het jaloersmakende cijfers, want de Zeeuws-Vlaamse ploeg scoorde pas 10 keer. Van de 31 clubs in de hoofdklassen A en B hebben alleen FC Breukelen (9 goals) en SDV Barne- veld (8 treffers) dit seizoen minder gescoord. Zaterdag wacht voor Hoek de be kerwedstrijd in en tegen Arnemui- den. „Ik moet er nog eens goed over nadenken, maar de kans is groot dat veel jongens die nog weinig aan bod zijn gekomen dan gaan spelen", zei Tant. Een week later wordt de compe titie hervat met de uitwedstrijd te gen Argon. Voor de winterstop krijgt Hoek ook nog FC Breukelen, RWH, Achilles Veen en Jodan Boys. Een pit tig programma, zeker voor een ploeg die niet scoort. Maakt de trainer zich zorgen over de nabije toekomst? „Nee", zei Jan nes Tant zaterdagmiddag stellig. „Ook tegen Spijkenisse waren we de betere ploeg, maar we pakken geen punten. We gaan op dezelfde weg verder en de ommekeer gaat komen. Dat kan niet anders." MZC'11 boekte zaterdag weer geen overwinning. De ploeg uit Zierikzee verloor op ei gen veld met 2-4 van Nieuw-Lekkerland en staat daardoor ook na zeven duels in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal nog punt loos onderaan. Toch zag trai ner Alexander van Keulen ook wat lichtpuntjes. Zo scoorde zijn ploeg bij een 4-0-achterstand nog twee keer. „Dat getuigt van door zettingsvermogen", aldus de oefenmeester, die Rob Schal- koort en Ingmar Quist de goals zag maken. „We heb ben dit seizoen al vaak de kopjes laten hangen, maar bleven deze keer vechten. Het had zelfs nog 3-4 of zelfs 4-4 kunnen zijn, als we de We hebben al vaak de kopjes laten hangen, maar bleven deze keer vechten. kansen hadden benut." Van Keulen beseft ook dat het dit seizoen niet goed gaat. „Maar ik ben geen doemdenker", legt hij uit. „In deze moeilijke periode is het belangrijk niet in de put te gaan zitten. Daarom houd ik me vast aan de positieve puntjes die ik uit de wedstrij den kan halen. Toch had hij ook kritiek puntjes. Zo was de verdedi ging niet bij alle tegendoel punten scherp. „Zoals de si tuatie waaruit de penalty ontstond die Nieuw-Lekker- land op 0-2 bracht. De verde diging focuste zich daar niet goed genoeg op de bal, maar meer op de speler. Ja, dan ga je overtredingen maken." Omdat de concurrentie wéi punten pakte, raken de veilige plekken uit zicht. Het gat is nu zeven punten. maandag 17 oktober 2016 i De Middelburg se judoka Sjors Riddersma (21) heeft zaterdag in Glasgow voor het eerst een medaille bij een wereldbekertoer nooi gepakt. In de klasse -100 kilo veroverde hij brons. Hij won in zijn slotpartij met een vol punt van de Zweed Emil Mattsson. l Met zijn tweede doelpunt van het seizoen bezorg de Ruben de Ja ger Jong FC Twente drie pun ten. De uit Lewe- dorp afkomstige spits maakte te gen Katwijk de enige goal. U De 34e EPZ Om loop van Borsele richt zich in 2017 volledig op het vrouwenwielren- nen. De nieuwe ling meisjes star ten in plaats van de junior heren. De driedaagse voor junior vrou wen wordt toege voegd aan de UCI Nations Cup. De droogte houdt aan Barry van der Hooft Hoek Hoek-Spijkenisse 0-1 (O-O). 65. Marvin van der Pluijm 0-1. Scheids rechter: M.A. de Bruijn (Nootdorp). Gele kaart: Alexander Embrechts, Nick de Groote (beiden Hoek) en Marvin van der Pluijm (Spijkenis se). Aantal toeschouwers: 650. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Alexander Embrechts, Gio vanni Siereveld, Thomas van Ren- terghem; Birgen Martens (71. Na than Lagrou), Reguillo Vandepitte, Armand Doka (77. Lionel Fitsch); Nick de Groote, Josimar Pattinama en Kyie Doesburg (71. Guillaume Clinckemaillie). Serginho van Axel-Dongen (11) gaat neer in het strafschopgebied van Hoek. Vanaf links Reguillo Vandepitte, Birgen Martens, Giovanni Siereveld, Jordi de Jonghe, Fabian Wilson (6) en Dustin Mijnders. foto ronald den dekker Daniel Vervelde Zierikzee —Alexander van Keulen a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39