Elia en Van Beek klaar voor Klassieker 3 Q^phic^ Voor Giovanni van Bronckhorst ontstaat er deze week een luxepro bleem. Eljero Elia en Sven van Beek mogen van avond in Jong Feyenoord bewijzen dat ze weer klaar zijn voor een ren tree in de hoofdmacht. Als alles naar wens ver loopt, kunnen beide spe lers zondag voor de Klas sieker op de bank plaats nemen. Daar zitten ze naast veel spelers die ook snakken naar een moment om be langrijk te kunnen zijn. Dat lukte tegen Willem II de Peruaan Renato Tapia, die de bevrijdende 0-2 maakte. Gisteren was het dus de beurt aan Michiel Kramer. „Mijn eerste com petitietreffer van het sei zoen", zei de spits. „En het was jammer dat Nico- lai Jorgensen een mo ment eerder zelf schoot, anders had ik die bal mis schien al binnen kunnen lopen." De spits is blij dat hij bij de start van weer een belangrijke week, met donderdag de thuis wedstrijd tegen Zoerja Loehansk in de Europa League en zondag de thuiswedstrijd tegen Ajax, zijn visitekaartje heeft afgegeven. „Of dit mij dichter bij een kans als basisspeler heeft ge bracht? Volgens mij heeft mijn concurrent ook ge scoord, dus zeg het maar. Ik moet me laten zien tij dens invalbeurten en dat heb ik gelukkig gedaan." Het gekrakeel in de kleedkamer van Willem II was na het 2-2 ge lijkspel bij Sparta tot in de wijde omtrek te horen. Verwijten vlo gen over en weer. De frustratie vond een uitweg. Hoe was het mo gelijk dat er een 2-0 voorsprong was verspeeld? Het is niet de eer ste keer dit seizoen dat de Tilburg- se club verzuimde een wedstrijd waarin het duidelijk de betere ploeg was in winst om te zetten. De gelijke spelen tegen Excelsior, Roda JC en NEC, allemaal directe concurrenten, kwamen weer op het netvlies. „Tel er die verloren punten maar eens bij op", zei trai ner Edwin van de Looi. Die was er juist in geslaagd om op het Kasteel een nieuw element aan het Tilburgse spel toe te voe gen. Door de basisplaats van Asu- mah Abubakar zat er meer diepte in het Tilburgse spel. De gevarieer dere aanvalspatronen leverden een groot aantal kansen op. Dat Willem II daar slordig mee om sprong was weer niet nieuw. Fran Sol haalde wel het volle rendement. Vlak voor de pauze de monstreerde hij hoe het moet. Hij controleerde een vrije trap van Jor- dy Croux met de borst en schoot de bal onberispelijk via de onder kant van de lat in de touwen. Na rust deed hij dat nog eens dunne tjes over door op wilskracht een veel lastigere voorzet van de Belg over de doellijn te drukken. Te kleine marge De rol van de Spanjaard, die geen gevoel meer had in zijn tenen, was uitgespeeld. Maar de marge bleek niet voldoende. Croux, die in de eerste helft de lat had ge raakt, toonde zich een keer te wei nig zelfzuchtig en verzuimde er 1-3 van te maken. Erik Falkenburg mikte in vertrouwde omgeving op de paal. Abubakar kon door een krampaanval geen juiste richting aan de bal geven bij een grote kans. Bartholomew Ogbeche ken de een wel heel zwakke inval beurt. Het werd dus geen 0-3 of 1-3, nadat de uitstekend ingevallen Craig Goodwin Sparta terug in de wedstrijd had gebracht. Die tegentreffer zorgde voor pa niek. Over de laatste twintig minu ten zal het dan ook gaan deze week. Willem II plooide tot ver bijstering van Van de Looi ineens terug. Maar als de Tilburgers er gens niet toe in staat zijn geble ken, is het een voorsprong verdedi gen. De gelijkmaker van Thomas Verhaar in de negentigste minuut was een logisch gevolg. De harde realiteit is dat de Til burgse club voorlopig niet weg komt uit de onderste regionen. De contouren dringen zich op van een ploeg waarin alleen Sol en in cidenteel Falkenburg doeltreffend zijn. De trainer zal iets moeten verzinnen waardoor zijn ploeg ook een kostbare voorsprong vast kan houden. Anders hangt recht streekse handhaving een heel sei zoen lang aan een draadje. Of dat nou van zijde is of van katoen.... maandag 17 oktober 2016 Mikos Gouka Nijmegen Michiel Kramer krijgt de bal te gen zijn hoofd die Nicolai Jorgensen tegen de binnenkant van de paal heeft geschoten: 1-2 voor Feyenoord. De club heeft nog steeds de volle buit na ne gen wedstrijden in de eredivisie FOTO JOEP LEENEN/ANP Eljero Elia maakt vandaag weer wedstrijdminuten met Feyenoord 2. foto pro shots Stof tot nadenken voor Willem II Willem II leverde zonder retro- shirts toch een grote bijdrage aan het eeuwfeest van het Kas teel. Het verzuimde Sparta van katoen te geven. Wilber Hack Rotterdam -4100 jaar na de eerste wedstrijd in het Sparta-stadion was Wil lem II er weer te gast. fotoanp SPARTA 2 WILLEM II 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31