i -te- mmmi -. Communicatiestoornis Slikbord ZEELAND 21 begint weer In 2012 werd een nieuw bord 'Slik op de weg' geïn troduceerd. Het valt beter op door zijn felgele, reflecte rende kleur en is beter be stand tegen herfstige weers omstandigheden omdat het van aluminium is gemaakt. Toch gebruiken nog veel boeren de oude stickervel- len op een ondergrond van houten bordjes. Het ROVZ zou dat liever anders zien. Ludieke acties Door de jaren heen is de campag ne hier en daar opgeleukt met lu dieke acties. Zo werkte de Zeeuw se boerenrockband Surrender al eens mee aan een slik-campagne. Toeval of niet: op bedrijventer rein Schouwersweg in Heinkens- zand wordt zaterdag 22 oktober Slik! Gehouden, een nieuw festi val met als belangrijkste trekker... Surrender. Bijzonder succesvol was in 2014 de wasstratenactie. Tegen in levering van een bon uit de huis-aan-huisbladen konden be stuurders hun auto met korting door een van de zeventien gese lecteerde wasstraten halen. De ac tie werd herhaald in 2015. Op Omroep Zeeland werd een videospot vertoond, in de biosco- De Zeeuwse boerenrockband Surrender werkte al eens mee aan een slik-campagne pen spotjes van 8 seconden die daarvan afgeleid waren. „Verder hebben we leaflets gemaakt voor rij-instructeurs voor gebruik tij dens rijlessen en posters voor scholen in het voortgezet onder wijs, om leerlingen te wijzen op de gevaren", herinnert Eric Heij- dens van het ROVZ zich. Dit jaar ligt het accent niet op speelse acties, maar wordt er voor al gewezen op het belang van vei lig weggedrag: hou je aandacht bij de weg in plaats van bij je mo bieltje en pas je snelheid aan de situatie aan. Verder is de nadruk komen te liggen op het voorkómen van ver vuiling door boeren. Bijvoorbeeld door de oogst op een centraal punt over te laden op voertuigen die 'schoon' de weg op kunnen rijden. Weer een enthousiast plan dat ook tot mislukken gedoemd is (krant 6 oktober). Er zijn vos sen genoeg. Ook kieken- en kuikendieven zijn in ruime mate aanwezig om deze mooie droom te ver storen. Bovendien is het een gegeven dat wat eenmaal weg is, nooit meer terugkomt. Het tonnen kostende korhoen- derproject is hiervan een spre kend voorbeeld. Deze vier ton is weggegooid geld en heeft een nuttiger bestemming ver diend. MIDDELBURG Er moet nog wat aan de communicatie worden gesleuteld alvorens de brigades van de Regionale Voorziening Reddingsbriga des Zeeland goed op elkaar zijn ingespeeld. Ook een goedwillend paard kon mede werkers van de zes brigades zaterdag niet helpen bij de evacuatie van tientallen be woners uit de Middelburgse wijk Ramsburg, een brand aan boord van een bootje en een overboord geslagen dren keling. PZC ONLINE Mark Jongeneel @mjhjongeneel Toch 3 punten on danks dat #Feyenoord lamlen dig speelde. Slecht spelen en toch win nen zo word je kam pioen. Coolsingel we komen eraan! #necFey ONLINE TOP-5 FACEBOOK maandag 17 oktober 2016 weg levensgevaarlijk Een f ietsster baant zich bij Schuddebeurs een weg door het slik. foto dirk jan gjeltema Patrijs N.Boone Molenstraat 42 Hoedekenskerke Met een nieuwsgierig paard als decorstuk, breng en de redders 'drenkelin gen' aan wal. foto ruben oreel UW REACTIE Vlissinger Dion van Drom (21) wil in contact komen met zijn dubbelganger die in het Noord-Hollandse Winkel is ge signaleerd. 'Lijkt echt goed op elkaar, straks is het nog een broer of tweelingbroer', schrijft Paul Soulimans. Van Drom heeft inmiddels een naam gevonden en neemt contact op met de jongen. TWITTER Feyenoord kwam gistermid dag goed weg in Nijmegen en gaat nog steeds ongeslagen aan de leiding in de eredivisie. De fans geloven steeds meer in een volle Coolsingel, waar de ploeg als kampioen kan worden gehuldigd. Meest gelezen op pzc.nl: 1. Youp beloofde medewer kers ADRZ nieuwe auto 2. Lydia (16): 'Ik was bang dat mijn sterfdatum op de aftite ling zou staan' 3. Twee aanhoudingen na steekincident in Vlissingen 4. Automobilist rijdt 75 kilome ter te hard bij Kats 5. Vlissinger zoekt dubbelgan ger 'Wie A zegt moet ook Benz zeggen...?', vindt Michel Wis se. Hij reageert daarmee op de belofte die cabaretier Youp van 't Hek aan de verple ging van het ADRZ-zieken- huis deed toen hij onwel was geworden. Van 't Hek beloof de iedereen van de eerste hulp in Goes een nieuwe Mer cedes als ze er die avond ach ter zouden komen wat hij man keerde. Achteraf noemt hij zijn uitspraken 'een soort fata listische humor'. Kijk op www.pzc.nl of O (Dpzcredactie facebook.com/depzc @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 21