Smaakvol feestje Koor Aller Tijden VOC-dagen voorproef jubileumjaar 18 WALC Kamerlid De Vries tijdens PvdA-café De behoefte aan sociale woningbouw is en blijft groter dan gemeentebesturen en corporaties - ook in Vlissingen - willen zien betoogt PvdA-Kamerlid De Vries. Vlissingen moet ook blijven bouwen voor de sociaal zwakkeren Er blijft grote behoefte aan sociale woningbouw. Gemeenten en wo ningbouwcorporaties bouwen graag nieuwe, luxere woningen, maar vergeten dat er nog steeds schaarste is aan woningen met een huurprijs van beneden de 586 euro per maand. Dat geldt niet al leen landelijk, maar ook voor Wal cheren en zeker voor Vlissingen, betoogde Tweede Kamerlid Albert de Vries. PvdA'er De Vries hield zijn be toog zaterdag tijdens een politiek café van Vlissingse partijgenoten in het Arsenaaltheater. Hij preekte voor eigen parochie, omdat enkele aanwezigen er zelf tegenaan lie pen dat de keus aan huurwonin gen niet al te groot is in Vlissin gen. Eén caféganger vond het dan ook vreemd dat de plaatselijke ver huurder L'Escaut een eigen huur dersvereniging heeft. „In Middel burg is een onafhankelijke huur dersvereniging, dat lijkt me toch zuiverder." De Vries viel de huur dersclub van de Vlissingse corpo ratie niet af, maar stelde wel dat een 'algemene huurdersvereni ging de belangen van alle huur ders, ook die van particuliere ver huurders' kan behartigen. Als voormalig wethouder in buurgemeente Middelburg wilde De Vries zich niet te hard uitspre ken over de bouwwoede in Ritten- burg en Tuindorp. Maar hij knikte instemmend toen raadslid Rens Reijnierse na afloop van de bijeen komst verkondigde dat Vlissingen al kansen heeft laten liggen door niet eerder grond aangrenzend aan de wijk Lammerenburg bouw rijp te maken. „Vlissingen is nu ge woon te laat met de plannen voor Tuindorp. Middelburg kan, door dat park Toorenvliedt in de nabij heid ligt, aantrekkelijkere percelen aanbieden. Wij kunnen als Vlissin gen beter een groot aantal zorgwo- ningen in Tuindorp zetten", be toogde Reijnierse. De Vries maakte van de gelegen heid gebruik om zijn partijgeno ten te laten weten dat de PvdA niet voor niets in het kabinet zit. De socialisten hebben de afgelo pen jaren veel verworvenheden in het woningbeleid overeind gehou den. „Zo hebben we de toeslag bij alle huurverhogingen in stand ge houden. Bij de laatste verhoging hebben we 170 miljoen extra uit het vuur gesleept." Het Kamerlid waarschuwde dat de WD in haar nieuwe verkie zingprogramma alle opgebouwde voorzieningen voor een groot deel weer wil afbreken. De PvdA moet er ook op blijven hameren dat nieuwbouw nodig blijft. „Verha len over dalende bevolkingsaantal len kloppen wel. Maar het aantal twee- en vooral eenpersoonshuis houdens stijgt snel. Er blijft dus behoefte aan extra woningen, ook sociale huurwoningen." Het Koor Aller Tijden (KAT) be staat twintig jaar en vierde dat zaterdag met een groots muzi kaal feest in de Koorkerk aan het Middelburgse Abdijplein. Het koor trad 's avonds zelf op, maar liet ook andere koren pianisten en cellisten en een Ier se folkband optreden. Een deel van KAT gaf's avonds in de wan delgangen van de abdij nog een spontaan concert. In die gangen was een voedselmarkt ingericht met kraampjes met verschillen de gerechten. Die 'foodmarkt' had eerder open kunnen gaan, omdat bezoekers ook 's middags al een oester, wat mossels of Chi nese of Indische hapjes hadden willen verorberen, concludeerde woordvoerder Richard de Looff. De Looff, één van de organisa toren van het festijn, was overi gens dik tevreden over de jubi leumviering. „De optredens wer den druk bezocht. In de namid dag, bij het optreden van het Rooseveltkoor, zat de Koorkerk bomvol." Ook 's avonds toen KAT optrad en na afloop van de concerten bleef het druk. „On- Mensen vroegen al of we een jaarlijkse traditie van het KAT-feest maken der leiding van onze eerste diri gent is in de Wandelkerk mas saal meegezongen op gevarieerd repertoire. En daarna is nog tot tegen middernacht gedanst. Toen moesten we opruimen, om dat er zondagmorgen weer een dienst in de kerk was." MIDDELBURG Van donderdag tot en met zondag houdt Middelburg VOC-dagen, festiviteiten die kun nen gelden als voorproefje van de 800ste verjaardag van de Zeeuwse hoofdstad. Dat chefkok Syrco Bak ker samen met Molukse specialis tes komend weekeinde bijzondere hapjes presenteert in een tent aan de Maisbaai lekte al uit. Mensen kunnen ook, gratis, een kijkje ne men op het VOC-schip de Halve Maen. En er worden vanaf de kade zaterdagmiddag kanonnen afge schoten. Tussen de haven aan de Maisbaai en het stadhuis is een wijnwandeling uitgezet, terwijl het stadhuis zelf vier dagen in het teken staat van een wijnfestival. Tijdens het festival komt ook het burgerinitiatief voor een cultuur historisch museum aan bod. Info: IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD KOUDEKERKE WAARDERING DORPSFILMER maandag 17 oktober 2016 Ook Vlissingen moet investeren in sociale bouw René Hoonhorst Vlissingen —Albert de Vries, Tweede Kamerlid René Hoonhorst Middelburg Richard de Looff, organisator middelburgwijfestival.nl OOST-SOUBURG Dementiecafé WVO Zorg houdt woensdag een de mentiecafé in Oost-Souburg. De avond wordt ge houden voor mantel- zorgers van mensen met dementie en voor belangstellen den die meer over dementie te weten willen komen. Onderwerpen als 'wat is dementie, hoe herken je het en wat heeft ie mand met dementie nodig' zullen cen traal staan. Het dementiecafé duurt van 19.30 tot 21.15 uur en vindt plaats in De Zoute Viever, Dongestraat 1 in Oost-Souburg. De toegang is gratis en aanmelden is niet nodig. MIDDELBURG Lezing Mare Buise over kaartenma kers Hattinga Op uitnodiging van de Heemkundige Kring Walcheren houdt Mare Buise woensdag in Midd- delburg een lezing over de kaartenma kers Hattinga. Mark Buise is eindre dacteur van het jaar boek 2014/2015 van de Oudheidkun dige Kring De Vier Ambachten dat ge heel is gewijd aan de kaartenmakers van de familie Hattin ga, die ook Walche ren in kaart brach ten. Belangstellen den kunnen woens dag vanaf 20.00 uur in de aula van de Zeeuwse Biblio theek terecht. De toegang is gratis. MIDDELBURG Platenbeurs Kaffee 't Hof in Mid delburg houdt zon dag een platen beurs. Deze duurt van 13.00 tot 17.00 uur en vindt plaats aan de Vlasmarkt 20 in Middelburg. BIGGEKERKE De 'oeuvre film award 2016 Biggekerke' kreeg Leo van Rheenen zaterdagavond uitgereikt na afloop van de laatste vertoning van de elfde dorpsfilm die hij van Biggekerke maakte. Vanwege een chronische ziekte legt Leo de camera neer, maar het dorp liet hem weten hoe zeer het van zijn cinematografische inzet had genoten. Niet al leen met de prijs, maar ook door met ruim vierhonderd man te komen kijken naar de laatste dorpsfilm. Ook het voltallige Veerse college draafde op. Burgemeester Rob van der Zwaag speldde Van Rheenen de 'waarderingsonderschei ding' van de gemeente Veere op. foto izaak verkeste De Couburg, 13.00-16.30 uur-Bil jarten voor senio ren; De Klimop, 13.30-16.00 uur- Koersba.l MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade laarstraat 26, 13.30-14.30 uur- Bewegingsgymnas- tiek op muziek voor ouderen; 13.30-17.00 uur - Seniorensoos. MIDDELBURG Stoom Stationsres taurant, Kanaalweg 24, 06.30-20.00 uur - Expositie schil derijen 'Natuur in Zeeland van Ida Nauta'; Cinema Mid delburg, 18.30 uur- Vertoning 'Chronic'; Oostkerkplein 22, 19.30-21.45 uur-Ba siscursus 'geweldlo ze communicatie'. VEERE Gymzaal Frans Nae- reboutstraat, 09.30-10.30 uur- Activiteit 'GALM', Gezond en actief leef model voor se nioren; Museum Veere, 10.00 uur- Tentoonstelling 'Drie generaties fo tografen'. VLISSINGEN Gymzaal de Combi natie, Pablo Picas- soplein 120-126, 09.00 uur-Gym nastiek voor peu ters die al zelf kun nen lopen, samen met een (groot ouder; Gymzaal de Branding, Verkuijl Quakkelaarstraat 106,16.00 uur- Kleutergym; Cine Café, Spuikomweg 3,19.45-23.00 uur- Mr. Bright's Quiz Night; Het Majoraat, De Ruyter van Ho- gendorpweg 58a, 20.00-22.00 uur- Bijeenkomst Compu terclub HCC met de monstratie video- werken met Magix. WESTKAPELLE Polderhuis, 10.00-17.00 uur- Expositie Italiaanse collagekunstenaar Morcky. WEST-SOUBURG Adventkerk, Kerk- laan 19,19.30 uur- Laatste vertoning wekelijkse documen taireserie 'Is de Bij bel waar?'. ZOUTELANDE W0Z0C0 De Tien den, 14.00-16.00 uur-Creatieve mid dag met handwer ken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18