I" 9- GS vrezen Vlaamse tolheffing EVERGREEN Wanneer bel ik 144? 1 Tegenlicht Meet Up ZEELAND 17 Stem nu nporadio5.nl ft 144 Red een dier is be doeld om mishandeling of verwaarlozing van dieren te melden of als een dier in acu te nood verkeert door bijvoor beeld een ongeluk. Centralisten van 144 beoor delen de melding en geven die door aan de juiste instan tie, zoals de dierenambulan ce, de 'dierenpolitie', de brandweer of de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit. Het nummer is dag en nacht bereikbaar. Op het mishandelen of ver waarlozen van een dier staat een maximale gevangenis straf van drie jaar of een boe te van 19.500 euro. Aantal meldingen bij 144 per Zeeuwse gemeente per 10.000 inwoners (juli 2013-juli 2015) Schouwen-Duiveland 63 Veere 59 Vlissingen 58 Goes 58 Terneuzen 56 Noord-Beveland 53 Sluis 51 Tholen 48 Reimerswaal 47 Hulst 45 Middelburg 43 Borsele 35 Kapelle 32 Aantal meldingen per provincie per 10.000 inwoners (juli 2013-juli 2015) Flevoland 63 Drenthe 63 Groningen 53 Zeeland 51 Friesland 51 Zuid-Holland 49 Noord-Brabant 49 48 Utrecht Gelderland 47 Limburg 47 Overijssel 43 Noord-Holland 39 Over welke dieren gaan de Zeeuwse meldingen? In welke plaatsen wordt veel dierenleed gesignaleerd? Relatief meldingen kwamen uit onder andere Veere, Renesse, Borssele, Poortvliet, Groede en Axel. renambulances hebben rijden", zegt woordvoerder Dik Nagte- gaal. Ondanks dat er nog wel het een en ander te verbeteren valt, is de Dierenbescherming over het algemeen tevreden over 144, zegt Nagtegaal. „Het is goed dat er nu een centraal punt bestaat, dat je altijd kunt bellen ongeacht waar je bent. Dat maakt het ook- mogelijk alle zaken goed in kaart te brengen. Bovendien vergroot het de kans dat de melding uit eindelijk bij de juiste instantie te rechtkomt." „Het nummer 144 werkt vol gen ons prima", zegt Eric Pas- schier van de politie Zeeland/ West-Brabant. „Mensen weten het te vinden." Hij bevestigt dat Zeeland geen aparte dierenpoli tie meer heeft. „De specialisten op dat gebied zijn verdeeld over de eenheid. Ze kunnen zelfstan dig of naar aanleiding van een melding een zaak oppakken." Weyts gaf eerder dit jaar de op dracht voor een onderzoek naar de mogelijkheden voor een tolhef fing voor auto's. Dit in navolging van de heffing voor vrachtwa gens, die op 1 april is ingevoerd. Vlaanderen wil op deze manier buitenlandse weggebruikers mee laten betalen aan de infrastruc tuur. De zuidelijke provincies heb ben in mei al een protestbrief aan Weyts gestuurd. Ook de gemeen ten Hulst en Sluis kwamen in het geweer en hebben bij de Neder landse regering aangedrongen op aandacht voor de plannen. De Vlaamse minister laat in zijn antwoord weten dat het niet zijn bedoeling is 'een bijkomende grensbarrière te creëren' en dat het dossier 'zich nog in de aan vangsfase bevindt'. Er wordt ech ter wel 'voorbereidend studie werk opgestart met het oog op verdere besluitvorming'. Vooral dat laatste verontrust het provinciebestuur. „Wij zullen de gevolgen die dit kan hebben voor grensregio's onder de aan dacht blijven brengen", schrijft het in een brief aan Provinciale Staten. Gedeputeerde Staten wil in de ze kwestie samen met Noord-Bra bant en Limburg blijven optrek ken, 'om meer gewicht in de schaal te leggen'. VLISSINGEN De Tegenlicht Meet Up Zeeland staat morgenavond in het teken van online koopgedrag. Aanleiding is de Tegenlicht-uit- zending What makes you click. Daarin was te zien met welke digi tale trucs bedrijven bezoekers van hun webpagina proberen te verlei den tot uiteindelijk een aankoop. De Meet Up vindt plaats in het atrium van HZ University of Ap plied Sciences in Vlissingen en be gint om 19.30 uur. Gastspreker is Lennart de Meij. Hij zal het pu bliek een spiegel voorhouden als het gaat om clickgedrag en afhan kelijkheid van internet. maandag 17 oktober 2016 duizend keer dierenleed honden Het Zeeuwse provinciebestuur blijft zich actief verzetten tegen de mogelijke invoering van een kilometerheffing voor auto's in Vlaanderen. De reactie van de Vlaamse minister Ben Weyts heeft de bezorgdheid allerminst kunnen wegnemen. Rolf Bosboom Middelburg Aanmelden: dezb.nl Luister via Kabel 5BV0OO DAB+ nporadio5.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17