luisteren O Spinnen top Waar luister je naar? ALLes om de ud Makkelijk mixen Recensies Kings of Leon Barry Gibb L i» festival »app W¥ Je gelooft je oren niet O O O A Max Schmermbeck (18) uit Katwijk „Dit nummer is vol van geluid. Je hoort verschillende instru menten en koortjes. Het is één van mijn favoriete nummers op het laatste album van Kanye West. Drie jaar geleden heeft Kendrick Larnar de wereld van hiphop voor mij geopend. Mijn ouders vinden het helemaal niks. Mede door het taalgebruik. Als zij thuis zijn, mag ik het niet in de woonkamer draaien." magazine 37 Samenstelling: Sanne Tegelaar We zien deze herfstbees- tjes weer veel. Ook in de muziek zien we ze terug. IThe Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars David Bowie 1 Am The Spider Alice Cooper Spider's Web Katie MeLua The Spider and The Fly The Rolling Stones 5 Boris the Spider The Who Ultralight Beam - Kanye West Het nieuwe festival Ud beperkt zich niet tot een paar dagen of slechts één plaats. Van de Tolhuistuin en het Concertgebouw in Amsterdam tot de Verkadefabriek in Den Bosch en RASA in Utrecht staan concerten op het programma. Het begint dit weekend en duurt tot en met 13 november. Nederlandse muzikanten ontvangen ud-spelers uit Griekenland, Palestina, Turkije, Marokko en Irak. Kijk voor het programma op udfestival.nl Met Pacemaker trakteer je je vrienden in een handomdraai op een strakke mix. De gratis app voor iOS graast je muziekcol lectie en Spotify-playlists af en heeft dan zelf in de smie zen waar de perfecte overgang moet komen. Het resultaat is op te leuken met audio-effecten, maar die zijn niet allemaal gratis. Voor het Spo- tify-gedeelte moetje een premium-abon nement hebben. ROCK Ze leken op koers naar zelfdestructie. De drie broers en een neef van Kings of Leon kampten vijf jaar gele den met klassieke rock-'n- rollproblemen: alcohol verslaving en vechtpartijen. De band poogde zich te hergroeperen en kwam in 2013 met het album Me chanical Bull. Dat was zo futloos dat dit zevende groepswerk WALLS een make-or-break-plaat is. Ze grijpen terug naar het rudi mentaire rockgeluid uit het 'j» begin. Dat levert nieuwe energie op. Waste a Moment is een lekker springerige rocker. Belang rijkst is de titelsong die, wanneer zanger Caleb Folowill zingt dat hij het niet alleen redt, bewijst dat de band werkelijk aan introspectie heeft gedaan. —Stefan Raatgever POF Het oudste (60) en enige levende lid van de legenda rische Bee Gees laat op zijn tweede soloplaat In the Now horen dat hij nog altijd weet wat een pakkend liedje is met een stem, die donkerder en rijper is ge worden. De fluwelen soft- rock met als altijd een prominente plaats voor vocalen klinkt be kend met zijn randjes van soul en rhythm-and-blues. Luister het gevoelige Cross to Bear, met de dood van zijn broers uit Barry's leven gegrepen. Barry Gibb op leeftijd mag gehoord worden. —Arno Gelder PZ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 98