'Wel zijn allebei altijd zeeziek Koos: gepensioneerd vroeger in directie aannemersbedrijf Jeanet: gepensioneerd, vroeger administratie bij een oliehandel Gecruist: 16 keer Sinds: 1998 Mooiste bestemming: Caraïben l I'IUUIOI VA ex aequo met Sint-Petersburg Bijzonder: 'totaal je eigen gang gaan Wens: 'zoveel, zoveel' Koos Oosthoek (69, met Rotterdams accent): „In 1998 waren we uitgeke ken op hotels en caravans. Via een kennis kwamen we op de Veendam terecht, van de Holland America Line, voor een tocht in de Caraïben. Een wereld ging open. De pracht van die eilanden kenden we alleen van plaatjes. En hoe het allemaal reilde en zeilde aan boord..." Jeanet (69): „Meteen als we thuiskomen zijn we al bezig met het volgende jaar: waarheen, welk schip. Altijd komen we terug bij de HAL. Stel je toch eens voor datje na twee dagen merkt: nee, dit ligt ons niet, dit heeft niet die klasse... Dan moetje al die dagen nog door. Het per- soneeL herkent je als je weer aan boord komt. Lijkt er wel speciaal voor jou te zijn bij die rederij." Koos: „Weet ik dat de Eurodam in Rot terdam ligt, dan pak ik 't trammetje en ga ik kijken, weetje wel. En dan snel naar Hoek van Holland. Weer kijken. Het zit in het bloed. Zie ik die puntige boeg van de HAL-schepen en die Nederlandse vlag, dan heb ik een gevoel van thuis, weetje. Wij zijn Rotterdammers, opge groeid met schepen. M'n vader was al blij dat-ie met het pontje mocht, op Spangen. Zo zijn wij. Fantastisch dat we op zo'n schip mogen." Jeanet: „Al die nationaliteiten aan boord, we praten met iedereen. De charme van cruisen is datje nergens meer aan hoeft te denken, 's Morgens doe je de gordij nen open: kijk nou weer 's waar we lig gen. Je kijkt vanuit de zee naar het vasteland in plaats van andersom." Koos: „Je thuis ligt in een compleet ander land. In een haven. Mijn vrouw is ook blij, ze hoeft niet te koken of bedden op te maken. Wel zijn we allebei altijd zeeziek. Op het pontje Rozenburg- Maassluis had ik het vroeger al te kwaad. Soms liggen we twee dagen op bed tij dens een reis. Hoort bij het zeeleven." Jeanet: „Meestal gaan we zo'n achttien dagen. We zijn blij om aan boord van de schepen alle leeftijden te zien, voor ie dereen is plaats. Voor beginners heb ik een advies: zoek iets dat bij je past. Er is zoveel keus. Een cruise moetje niet boe ken als een hotel, neem er de tijd voor: het is een compleet andere wereld." Koos: „Mensen aan boord zijn zó vrien delijk, soms denk ik: schei nou maar eens uit. Dit is niet de werkelijke wereld. Soms denk ik ook: waar houdt dit op? We gaan door, het is pas voorbij als we zelf afhaken." 36 zaterdag 15 oktober 2016 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 97