'In Kaapstad kregen we Desmond Tutu op bet schip 'Je kunt geen Ellen Rietman (66): „De bijzonderste reis vond ik die naar Antarctica, op de Prinsendam, een vrij klein schip van de Holland America Line. We gingen niet aan land, maar voeren tussen walvis sen, pinguïns en ijsbergen zo groot als het centrum van Venlo. We hadden een balkon vrij laag boven zee en daarnaast zwommen de buitruggen met ons mee." Coen (67): „Onze eerste cruise was in 1984 op The Love Boat, de originele van de Amerikaanse tv-serie. In 1994 maak ten we voor de kust van Somalië de ramp met de AchiLle Lauro mee. Dat schip vloog in brand en verging - het was al eens gekaapt in 1985. We moesten van boord, maar goed, dat verhaal heeft al in de krant gestaan. „In 2006 was ons vertrouwen hersteld en sindsdien maken we het liefst wereld reizen. Zo efficiënt mogelijk zoveel moge lijk landen bezoeken. Voor een cruise hoef je maar eenmaal in en uit te pakken." Ellen: „We kiezen vaak voor de Britse re derij Cunard. De Queen Mary 2 a f Coen: gepensioneerd, V vroeger directeursfunctie in de ICT Ellen: gepensioneerd, vroeger directiesecretaresse (niet bij Coen) Gecruist: 23 maal, waarvan zeven wereldreizen, circa 1.000 zeedagen Sinds: 1984 Mooiste bestemming: Antarctica Bijzonder: 'buitruggen zwommen met ons mee' Wens: Brunei, Tasman is een oce aansto mer gebouwd voor trans-Atlantische overste ken. Ook bij harde wind en hoge golven merkje bijna geen deining. We zijn erg blij met de lezingen die aan boord worden gehouden. Zo kregen we toen we bij Kaapstad lagen dominee Desmond Tutu op het schip en later voormalig premier Willem de Klerk, de man die de Apartheid afschafte. Op zeedagen komen we bij van de indrukken en bereiden we ons voor op de volgende stop." Coen: „Het is verrijkend. We waren in Nagasaki maar ook op Hawaii en konden zien hoe verschillende culturen omgaan met de herinnering aan oorlogsverschrik kingen. Ik kan wel blijven doorgaan. Paas eiland zijn we langs gevaren; we zagen de beelden bij zonsopgang, geweldig. Een andere keer voeren we de Amazone af, 4.000 kilometer. Er is nog zat groen op deze aarde, hoor." Ellen: ,,'s Avonds gaan we vaak dansen. Dixieland, big bands, ballroom. We nemen ook lessen. Zes koffers en twee rugzak ken hebben we bij ons op zo'n reis van gemiddeld drie maanden." Coen: „Mijn smoking, daar pas na die drie maanden niet meer in. Ik kom 6 kilo aan; thuis heb ik dat er in twee maanden weer af. Mijn tip voor beginners? Blijf commu niceren met het thuisfront. Ik doe de administratie voor diverse verenigingen. Ze merken niet eens dat ik weg ben." wor Zij:in de accountancy' Hij: werkvoorbereider bij Stork Gecruist: elf keer, in totaal 18 zeeweken Eerste keer: 2006 Mooiste bestemmingen: Jamaica, Kaaiman Eilanden Bijzonder: gezwommen met pijlstaartroggen Wens: Australië, Alaska Kelly Beems-Lof (35): „Ook Des tiny, onze dochter van 7, vindt cruisen geweldig. Veel Nederlan ders denken: 'Cruisen? Oude men sen die bingo spelen.' Daar klopt niets van. Wij kiezen voor de fun- schepen, zoals de Harmony of the Seas. Met klimwanden, zwembaden, sport, surflessen en activiteiten voor kinderen. Destiny maakt veel vrien den, maar jammer genoeg zijn dat niet vaak Nederlandse. Het is nog wennen voor het Nederlandse pu bliek. Voor Amerikanen is cruisen gangbaar. Je ziet groepjes tieners aan boord, in Nederland gaan die naar Lloret de Mar of Chersonissos. „Duur? In de VS is een prijs van 500 euro per persoon per week heel nor maal, dat valt toch mee? Je kunt het aan boord doen zonder cocktails en 34 zaterdag 15 oktober 2016 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 95