7 Bij vlagen trilt haar stem, als Michelle Obama zonder zijn naam te noemen Trump terechtwijst book, net als haar even bezielde verhaal op de Democratische Con ventie in juli. De laatste keer dat een toespraak van Clinton zo'n snaar raakte is... kan iemand zich dat wél herinneren? Bij vlagen trilt haar stem, als Michelle Oba- ma zonder zijn naam te noemen Trump terechtwijst. „Ik kan niet gelóven dat ik zeg dat een kandi daat voor het presidentschap van de Verenigde Staten opschepte over het aanranden van vrou wen." Het gaat maar niet uit haar hoofd, vertelt ze. Ze is opvallend persoonlijk en uitgesproken. „Het doet pijn." En het gaat niet zo maar over politiek, maar over fat soen. „Dit is schandalig. Het is on aanvaardbaar. We kunnen dit niet langer verdragen, of onze kinde ren er nog langer aan blootstellen. Geen minuut, laat staan vier jaar." De boodschap is extra krachtig, omdat Michelle Obama zich zel den met politiek heeft willen be moeien. Als zij iets te zeggen heeft, moet het wel belangrijk zijn. Zelfs voor haar eigen echtge noot ging ze met tegenzin op cam pagne. In het Witte Huis waagde ze zich nooit aan beleid, zoals Hil lary Clinton, die daarmee veel weerstand opriep. De First Lady hoorde zich te bekommeren om het keukenpersoneel - niet om het zorgsysteem. Michelle Obama, als jurist ooit de mentor van de man die nu president is, houdt zich netjes bij gezond voedsel voor kinderen. Zo bleef ze onom streden. Amerikanen zaten te springen om zo'n moeder des vaderlands die het nationale morele kompas herstelt, nu ze de smerige campag ne beu zijn. In het ideologisch ver scheurde land is Michelle Obama de enige politieke figuur waar een ruime meerderheid van de Ameri kanen (64 procent) positieve ge- voelens over heeft. Naar haar wordt geluisterd. Zelfs door Mela- nia Trump, die delen van haar speech uit 2008 kopieerde. Ach, we zouden allemaal wel een beetje zoals Michelle Obama willen zijn. Ze is krachtig en wel bespraakt, onafhankelijk, slim en grappig. Ze geeft je het gevoel dat ze je begrijpt, als ze naturel en in formeel alledaagse ervaringen be schrijft. Kennelijk heeft de First Lady op straat ook wel eens vun zig commentaar op haar voorko men gekregen, en voelde ze zich daarna ook vies en kwetsbaar. Een middagje winkelen met haar is reuzegezellig, laat ze zien als ze met talkshowhost Ellen DeGene- res lol heeft in een drogisterij. „We hebben het gevoel dat we haar kénnen", constateert Kate An dersen Brower, die presidentsvrou wen portretteerde in First Women. Het gewone-vrouwen-imago is slim gecultiveerd, onder meer in zulke geestige tv-shows. „Ze doet niets zonder reden. Ze zit niet voor de gezellgheid in zo'n show, maar weet altijd haar initiatief voor onderwijs aan meisjes naar voren te brengen." De Obama's weten dat ze swag hebben, en maken er gebruik van - nu zodat Clinton hun erfenis kan bewaren. „Maar dat informe le, dat openhartige, dat is echt", weet Brower. „Ze vertelde me ooit plompverloren dat Barack was ge stopt met roken - het werd groot nieuws." Wie onomwonden iets onaar digs over Donald Trump zegt, kan op z'n minst een vernietigende tweet verwachten. Maar er is één vrouw aan wie hij zijn vingers niet heeft durven branden. Over Michelle Obama zei hij niets, toen hij vlak na haar optreden tegen over kiezers in Pennsylvania een sinister complot voorspiegelde door de Clintons en hun machtige vrienden. Na de Democratische conventie zei hij zelfs: „Ze deed het heel goed. Leuke speech." Scherp all-in tarief, je hoeft alleen nog te tanken Volledig ontzorgd met je Mazda dealer als aanspreekpunt Laag eigen risico van 135,- per schadegeval Geen leeftijdsbeperking PROFITEER NU VAN DIT TIJDELIJKE VOORDEEL EN KOM NAAR DE SHOWROOM zaterdag 15 oktober 2016 Michelle Obama na haar ge denkwaardige speech, fotoap MAZDA CX-3 VANAF £333,-w» Gemiddeld verbruik Mazda CX-3:4,0 tot 6,4 liter per 100 km 25,0 tot 15,6 km per liter 00,-uitstoot 105 tot 150 g/km. Deze aanbieding is geldig van 15 september t/m 14 november 2016 of zolang de voorraad strekt (compleet ingediende aanvraag inclusief alle bijhorende documenten dient uiterlijk 14 november 2016 bij ALPHERA Financial Services goedgekeurd te zijn met kenteken registratie uiterlijk 30 november 2016). Genoemd maandbedrag is gebaseerd op een looptijd van 36 maanden en 10.000 km/jaar incl. rente, afschrijving, reparaties, onderhoud, bandenvervanging, wegenbelasting, allrisk verzekering met een eigen risico van E135,- pechhulp Europa, afleverkosten en BTIfl. Het tarief is exclusief brandstof, vervangend vervoer en metallic/mica lak. Afgebeeld model kan afwijken van de daadwerkelijke specificaties. Voor overige voorwaarden zie mazda.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 8